REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Złoty osłabił się do euro, na obligacjach prawdopodobna korekta

REKLAMA

Złoty osłabił się na wtorkowym otwarciu wobec euro, jednak dealerzy podkreślają, że w ciągu następnych sesji może się umocnić do poziomu 4 zł za euro.
Rentowności obligacji utrzymują się na poziomach zbliżonych do zamknięcia w poniedziałek. Około 9.15 za euro płacono 4,06 zł w porównaniu do 4,0465 zł na poniedziałkowym zamknięciu, dolar kosztował 3,3450 zł względem 3,3629 zł.

"Złotego osłabiają małe niepokoje, jak np. głosowanie nad wotum nieufności dla ministra finansów Mirosława Gronickiego. Jednak mamy silny trend na wzmocnienie naszej waluty i już niedługo powinniśmy zobaczyć 4 zł za euro" - powiedział Paweł Gajewski z WestLB.

Gajewski dodaje, że dzisiejsze dane o inflacji w maju, które GUS opublikuje o godz. 16.00, nie powinny mieć dużego wpływu na rynek. Chyba, że będą one gorsze od tych, których spodziewa się rynek, co wzmocni oczekiwania na obniżkę stóp. Jeśli tak się stanie, wówczas złoty powinien się umocnić.

Według ostatniej ankiety PAP inflacja roczna w maju 2005 roku spadła do 2,3 proc. z 3,0 proc. w kwietniu. W ujęciu miesięcznym, w maju ceny wzrosły zaś - według szacunków ekonomistów - o 0,2 proc. wobec 0,4 proc. wzrostu w kwietniu.

Według Gajewskiego w następnych tygodniach kurs będzie się wahał w przedziale 4-4,10 zł za euro. Na rynku obligacji trwa realizacja zysków po ubiegłotygodniowych wzrostach. Rentowności są zbliżone do poziomów z poniedziałkowego zamknięcia. Około godz. 9.15 rentowność obligacji dwuletnich wynosiła 4,94 proc., czyli tyle co na zamknięciu w poniedziałek, pięciolatek 5,06 proc. w porównaniu do 5,07 proc., zaś dziesięciolatek 5 proc. względem 5,01 proc.

"Wydaje się, że to jeszcze nie koniec korekty. Wygląda na to, że niektórzy inwestorzy postanowili realizować zyski bez czekania na dane o inflacji. W cenach już mamy oczekiwania na duże cięcia stóp" - ocenia Krzysztof Mordes z Banku Millennium.
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Handel w dwie niedziele w każdym miesiącu - jest wniosek o odrzucenia projektu nowelizacji

Polska Izba Handlu wnioskuje o odrzucenie w całości poselskiego projektu przywracającego handel w 2 niedziele w miesiącu - wynika z opinii PIH złożonego w trakcie procesu legislacyjnego.

Dzień Matki. Jak wygląda rynek pracy kobiet?

W ciągu ostatnich kilku lat sytuacja kobiet na rynku pracy mocno ewoluowała. Pomimo podejmowania przez firmy działań na rzecz równouprawnienia płci panie bywają niejednokrotnie w nieco gorszej sytuacji zawodowej niż panowie. Jak wygląda rynek pracy kobiet? Czy pracodawcy oferują dodatkowe benefity dla rodziców? Co jest dla nich ważne u pracodawcy?

Pablo Escobar jako znak towarowy? Sąd odmawia

Sąd UE odmówił rejestracji oznaczenia słownego „Pablo Escobar” pod unijnym znakiem towarowym. Sąd uznał je za sprzeczne z porządkiem publicznym i dobrymi obyczajami. Za bardzo kojarzy się z handlem narkotykami i zbrodnią.

Ogromne grzywny za niewdrożenie dyrektywy NIS2. Do kiedy trzeba to zrobić?

Dyrektywa Unii Europejskiej w sprawie środków na rzecz wysokiego wspólnego poziomu cyberbezpieczeństwa na terytorium Unii (NIS2) ma duże znaczenie dla poprawy cyberbezpieczeństwa UE. Jej wejście w życie nastąpiło w styczniu 2023 r. - z terminem na dostosowanie niezbędnych do wykonania niniejszej dyrektywy przepisów krajowych do 18 października 2024 r. Kto powinien przygotować się do działania w zgodzie z NIS2-  analizuje Michał Borowiecki, dyrektor Netskope na Polskę i Europę Wschodnią.

REKLAMA

Nowa usługa dla indywidualnych przedsiębiorców w aplikacji mObywatel 2.0

W aplikacji mObywatel 2.0 pojawiła się usługa "Firma" skierowana do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Jak z niej skorzystać?

Onboarding w hybrydowym modelu pracy

Czym jest onboarding? Jak wygląda w pracy hybrydowej? 

Efekt Marywilskiej i fali pożarów: przedsiębiorcy pytają o ubezpieczenia i podatki pod względem strat

Tragedia tysięcy kupców, którzy prowadzili swoje biznesy często poniżej poziomu ryzyka skłania wielu przedsiębiorców do refleksji nad warunkami w jakich oni sami prowadzą swoją działalność. Efekt Marywilskiej i fali pożarów w ogóle: dwie ważne kwestie, w których doradzają eksperci to rozliczanie strat i inne aspekty podatkowe nieszczęścia oraz skuteczność polis jako zabezpieczenia przed skutkami nieszczęść.

Jak zbudować dobre „candidate experience”

Czym jest candidate experience? Na co wpływa? Jak zmierzyć candidate experience i jak zbudować dobre?

REKLAMA

31 maja 2024 r. upływa ważny termin dla rolników-przedsiębiorców

Do 31 maja 2024 r. należy złożyć zaświadczenie/oświadczenie o nieprzekroczeniu rocznej kwoty granicznej należnego podatku dochodowego za 2023 rok od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

Twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych dostaną tantiemy za udostępnianie ich dzieł w Internecie. Czy coś się zmieni dla osób korzystających z internetu?

Rada Ministrów 14 maja 2024 r. przyjęła projekt nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Na mocy tych przepisów twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów muzycznych (i słowno-muzycznych) będą mieli prawo do tantiem z tytułu eksploatacji ich dzieł w internecie.

REKLAMA