| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Lepsza reprezentacja interesów polskich przedsiębiorców w UE

Lepsza reprezentacja interesów polskich przedsiębiorców w UE

To, że łączymy się dziś z KPP w wysiłkach na rzecz lepszej reprezentacji interesów polskich przedsiębiorców w kraju i za granicą, jest wymogiem chwili i wynika m.in. z wejścia Polski do Unii, gdzie powinniśmy przemawiać jednym głosem. Powołaliśmy w tym celu Komitet Koordynacyjny - powiedział na konferencji prezes Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan i zarazem Krajowej Izby Gospodarczej Andrzej Arendarski.

– Chcemy koordynować działania na forum Unii Europejskiej, reprezentować wspólne stanowisko w Komisji Trójstronnej oraz aktywnie współpracować w ramach Rady Przedsiębiorczości – podkreślił Andrzej Malinowski, prezydent KPP. – Na szczególną uwagę zasługuje działalność w Europejskim Komitecie Ekonomiczno-Społecznym EKES, gdzie zapada 90 proc. decyzji w kluczowych dla Polski sprawach dyrektyw UE. Mamy 21 miejsc (po 7 dla pracodawców, związków zawodowych i organizacji pozarządowych) i szkoda byłoby marnować te możliwości – dodał.

KIG istnieje już 15 lat (z tej okazji najbardziej zasłużeni otrzymali wysokie odznaczenia z rąk prezydenta RP) i skupia obecnie ponad 130 organizacji samorządu gospodarczego, integrując środowisko polskich przedsiębiorców, szkoląc ich i wspierając rozwój gospodarki oraz promując eksport. Co roku organizuje po kilkadziesiąt misji handlowych dla polskich biznesmenów na targi i promuje rodzime marki, m.in. w konkursie „Teraz Polska”, Polska Nagroda Jakości czy poprzez Biuro Expo. – Nie korzystamy z żadnych dotacji budżetowych, a środki na działalność czerpiemy ze składek członkowskich, dotacji fundacji i doradztwa gospodarczego – mówi Marek Kłoczko, sekretarz generalny KIG. – Właśnie dowiedzieliśmy się w resorcie gospodarki, że wygraliśmy konkurs wśród 132 startujących organizacji na wspieranie działalności firm sektora MSP na rynku unijnym ze środków Brukseli w wysokości 31,5 mln zł. KIG dołoży od siebie kilkanaście mln zł i na rozwój polskiej przedsiębiorczości trafi grubo ponad 40 mln zł – dodaje.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

mgr inż. Adam Górski

Ekspert ds. Elektroenergetyki oraz Systemów i sieci komputerowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »