reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > „Przedsiębiorstwo Fair Play”. 2750 certyfikatów

„Przedsiębiorstwo Fair Play”. 2750 certyfikatów

W ciągu siedmiu dotychczas przeprowadzonych edycji Programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” przyznano firmom 2750 certyfikatów. Laureaci są rozlokowani na terenie całej Polski. Rozwijają się, dbają o prestiż i korzystny wizerunek firmy.

„Przedsiębiorstwa Fair Play” dotrzymują podjętych zobowiązań, a współpraca z nimi jest objęta mniejszym ryzykiem niż przeciętne, ponieważ firmy są zweryfikowane przez organizatorów programu, w tym Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym w Krajowej Izbie Gospodarczej. Miejsce w elitarnej grupie nagrodzonych stwarza możliwość nawiązania nowych korzystnych kontaktów handlowych, a także zwiększa zaufanie zarówno kontrahentów, jak i klientów. Przedsiębiorstwa te udowadniają, że również w biznesie mogą istnieć zasady etyczne, może panować uczciwość i mogą być przestrzegane tzw. dobre praktyki.

Poprzez swą uniwersalną wymowę i rzetelność weryfikacji program stał się pożądanym narzędziem budowania prestiżu firmy na rynku ogólnopolskim i unijnym. Nie są bowiem brane pod uwagę wyłącznie wyniki ekonomiczne czy jakość produktów ani wielkość firmy, ale takie kryteria, jak: brak zaległości w spłatach wobec banków, kontrahentów, ZUS i urzędów skarbowych, terminowe regulowanie wynagrodzeń pracowniczych, udział w akcjach charytatywnych i na rzecz wspierania lokalnej społeczności, ochrony środowiska. Wszystko jest weryfikowane m.in. przez władze wojewódzkie, urzędy pracy, banki, ZUS. Uzyskanie certyfikatu rzetelności wzmacnia wizerunek firmy, promuje ją w mediach i w branży, ułatwia uzyskanie nowych kontraktów, zapewnia lepsze relacje z władzami, urzędami, bankami oraz integruje pracowników.

W tegorocznej edycji programu wzięło udział 670 firm, a certyfikat zdobyło 602. Najwięcej firm pochodziło z województwa wielkopolskiego (17,3 proc.) i śląskiego (14,3 proc.), a najmniej z warmińsko-mazurskiego (zaledwie 0,8 proc.). Laureaci tegorocznej edycji przeznaczyli na cele charytatywne ok. 70 mln zł, a w sumie od początku programu prawie 228 mln zł.

reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
Dokumentacja kadrowa. Zasady prowadzenia i przechowywania79.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Smaga Jaroszyński Spółka Adwokacka sp. j.

Obsługa prawna przedsiębiorców

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama