reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Podatek dochodowy. Program Home State Taxation

Podatek dochodowy. Program Home State Taxation

Każdy polski mały lub średni przedsiębiorca może przesłać swą opinię na temat pilotażowego programu Home State Taxation.

W ramach programu spółki posiadające swe oddziały w kilku państwach członkowskich UE będą mogły naliczać podatek dochodowy według przepisów kraju siedziby spółki-matki.

Z badań Komisji Europejskiej wynika, iż zróżnicowanie przepisów podatkowych w krajach UE jest jedną z głównych trudności w ekspansji w obrębie więcej niż jednego państwa członkowskiego. Przedsiębiorcy uczestniczący w programie mogliby obliczać podstawę opodatkowania w stosunku do dochodów uzyskiwanych z działalności prowadzonej na terenie całej UE według przepisów kraju siedziby spółki-matki. Obliczony dochód dzielony byłby proporcjonalnie pomiędzy spółki-córki, które następnie od przynależnej im kwoty płaciłyby podatek w krajach członkowskich, w których prowadzą działalność.

Takie rozwiązanie dotyczyłoby tylko CIT. Komisja chce, aby program pilotażowy trwał 5 lat. Uczestnictwo w nim byłoby dobrowolne. Anonimowe kwestionariusze są zbiorem pytań do małych i średnich przedsiębiorców, dzięki którym Komisja chce oszacować zainteresowanie tą formą opodatkowania wśród małych i średnich przedsiębiorców. Kwestionariusze dostępne są (również w polskiej wersji językowej) na stronie http://europa.eu.int. Można je przesłać do Komisji Europejskiej na adres TAXUD-COMPANY-TAXATION@cec.eu.int. Termin ich składania został przesunięty na 31 grudnia br.

reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

JSLegal Jankowki & Stroiński

Adwokacka Spółka Partnerska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama