REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

O otwartym oprogramowaniu z najlepszymi w branży! Już za tydzień rozpoczyna się 11. edycja Konferencji Open Source Day

O otwartym oprogramowaniu z najlepszymi w branży! Już za tydzień rozpoczyna się 11. edycja Konferencji Open Source Day /Fot. Fotolia
O otwartym oprogramowaniu z najlepszymi w branży! Już za tydzień rozpoczyna się 11. edycja Konferencji Open Source Day /Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Blisko 20 praktycznych sesji technicznych skupionych wokół 6 bloków tematycznych takich jak np. konteneryzacja, automatyzacja, data science, monitoring czy bezpieczeństwo IT czeka na uczestników konferencji Open Source Day 2018 odbywającej się 23 maja w Warszawie. Już od 11 lat wydarzenie jest platformą wymiany wiedzy dla specjalistów zainteresowanych otwartym oprogramowaniem i źródłem informacji o najnowszych i najważniejszych trendach dotyczących nowych technologii. Tegoroczna edycja, podobnie jak poprzednie, cieszy się dużym zainteresowanie publiczności. Jak dotąd udział w konferencji zgłosiło ponad 800 osób. Jak co roku będzie profesjonalnie i merytorycznie.

REKLAMA

Konferencja Open Source Day to największe w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie dedykowane otwartym technologiom. W trakcie poprzednich edycji zgromadziła w sumie ponad 19 tys. uczestników, obecnych zarówno na panelach i sesjach technicznych, jak i śledzących wystąpienia ekspertów za pośrednictwem transmisji online. Już 23 maja w hotelu Marriott w Warszawie nadarzy się kolejna okazja, aby sprawdzić, czym aktualnie żyje branża otwartego oprogramowania.

REKLAMA

Konferencja Open Source Day od samego początku cieszy się dużym zainteresowaniem. Dziś to już marka sama w sobie. Przez lata zdobyliśmy zaufanie branży – konkurencji, specjalistów IT, którzy uczestniczą w Open Source Day, ponieważ chcą śledzić najważniejsze kierunki rozwoju otwartego oprogramowania. Jesteśmy również dumni ze współpracy z naszymi sponsorami, najbardziej cenionymi w branży dostawcami rozwiązań i usług open source. W tym roku są to: EnterpriseDB(EDB), MySQL, Zabbix, EMCA oraz firma Red Hat, która jest sponsorem konferencji od jej pierwszej edycji – komentuje Dariusz Świąder, prezes zarządu Linux Polska, organizator konferencji Open Source Day 2018.

REKLAMA

Red Hat jest wiodącym na świecie dostawcą rozwiązań open source, który wykorzystuje podejście społecznościowe, aby dostarczać niezawodne i wydajne technologie związane z chmurą obliczeniową, Linuksem, oprogramowaniem middleware, pamięcią masową i wirtualizacją. Red Hat oferuje również usługi w zakresie wsparcia, szkoleń i konsultingu. Jako ośrodek integrujący partnerów i społeczności open source Red Hat pomaga w tworzeniu ważnych, innowacyjnych technologii, które uwalniają zasoby potrzebne do rozwoju i przygotowują klientów na przyszłość IT.

Kolejny rok z rzędu uczestniczymy w konferencji Open Source Day, która powstała jako odpowiedź na rosnące zainteresowanie otwartymi technologiami w Polsce. To wydarzenie, które w jednym miejscu i czasie gromadzi specjalistów z branży, wymieniających się wiedzą i doświadczeniem. Dzielenie się know-how przez społeczność specjalistów, która dba o udoskonalanie narzędzi open source, jest bardzo ważne. Otwarte oprogramowanie od kilku lat to istotny kierunek rozwoju branży IT i motor napędowy innowacji – zaznacza Krzysztof Rocki, Dyrektor Regionalny na Europę Środkowo-Wschodnią w firmie Red Hat.

W świetle dużego wzrostu zainteresowania open source także przez sektor publiczny, czego przykładem jest np. administracja Barcelony, która ogłosiła rezygnację z rozwiązań zamkniętych na rzecz otwartego oprogramowania, niezwykle ważne jest, aby przekazywać rzetelną wiedzę na jego temat, co jest również celem konferencji Open Source Day.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Według respondentów badania przeprowadzonego przez Black Duck, już 9 na 10 organizacji używa open source. Niektóre z nich wybierają rozwiązania otwarte, licząc na obniżenie firmowych wydatków. Korzyści finansowe, które mogą czerpać firmy wdrażające open source, polegają na tym, że stawiając na to rozwiązanie, daje się uniknąć zjawiska ‘vendor lock-in’. O tych i wielu innych benefitach płynących ze stosowania open source już za tydzień będą opowiadać eksperci zaproszeni na konferencję Open Source Day – komentuje Dariusz Świąder, Linux Polska.

Honorowymi patronami konferencji Open Source Day 2018 zostały Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Z kolei patronat medialny nad wydarzeniem objęły m.in. redakcje Infor.pl, TOK FM, Warsaw Business Journal, Magazynu Programista, Reseller News, IT Reseller, oraz Dziennika Internautów.

O Konferencji Open Source Day

Open Source Day to największe w Polsce i Europie wydarzenie poświęcone otwartemu oprogramowaniu. W dotychczasowych edycjach udział wzięło ponad 6 tys. osób, a kilkanaście tysięcy śledziło relację online. Open Source Day stanowi platformę wymiany wiedzy na temat otwartego oprogramowania, jednego z najważniejszych kierunków rozwoju nowoczesnych technologii, umożliwiającego tworzenie wysokiej jakości, stabilnych rozwiązań IT, które dziś są podstawą działania wszystkich gałęzi gospodarki. 11. edycja konferencji odbędzie się w dniu 23 maja 2018 r.
w Warszawie.

Informacje dla mediów:

Agnieszka Jagusiak

a.jagusiak@lightscape.pl

+48 531 44 44 69

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
TOP 5 trendów w fakturowaniu w 2025 roku

Rok 2025 w obszarze fakturowania to istotne zmiany, związane z cyfryzacją i nowymi regulacjami. Prognozy wskazują, że rynek e-fakturowania w Europie wzrośnie o 6,13 miliarda USD do 2028 roku, z rocznym tempem wzrostu wynoszącym prawie 20%. Wraz z rozwojem technologii, te zmiany będą miały kluczowe znaczenie dla przedsiębiorstw. Przedstawiamy pięć nadchodzących zmian, które warto uwzględnić, by utrzymać konkurencyjność i zgodność z przepisami w 2025 roku.

Producenci miodów pitnych apelują o zmiany

Miód pitny jest jednym z najstarszych napojów alkoholowych, kojarzy się z polską kulturą czasów szlacheckich. Związek Pracodawców Polska Rada Winiarstwa apeluje o stosowne zmiany dla producentów miodów pitnych. Czy w Polsce może być boom na miody pitne na podobieństwo tego w USA? 

Wykaz podmiotów podlegających ochronie: 17 spółek strategicznych dla Polski

TVN oraz Polsat dołączą do wykazu firm strategicznych Polski – zapowiedział premier Donald Tusk. Obecnie wykaz ten obejmuje 17 spółek działających w branżach zajmujących się m.in. energetyką, paliwami czy dostawą usług telekomunikacyjnych.

Nowe obowiązki dla przedsiębiorców w związku z GSPR [komentarz ekspercki]

Firmy stoją przed kolejnym wyzwaniem. Od 13 grudnia 2024 roku unijne rozporządzenie o ogólnym bezpieczeństwie produktów (GPSR) wprowadza nowe obowiązki dla przedsiębiorców. Oznacza to surowsze kontrole i wysokie kary. Czy polskie firmy są na to gotowe? 

REKLAMA

Firmy przestają mieć obawy przed inflacją i dlatego spodziewają się wzrostu sprzedaży swoich towarów i usług

Subindeks Barometru EFL dla branży produkcyjnej w czwartym kwartale tego roku wyniósł 51,1 pkt. i choć odnotował minimalny spadek w ujęciu kwartalnym (-0,3 pkt.), to jednak prezentuje się optymistycznie. Wszak odczyt przez cały 2024 rok utrzymał się powyżej progu 50 pkt., co oznacza, że firmy produkcyjne cały czas widzą perspektywy rozwoju swojego biznesu.

Czy firmy w Polsce dbają o zrównoważony rozwój

Aż 40 proc. przedstawicieli działających w Polsce organizacji narzeka na niewystarczające zainteresowanie zarządu w obszar ESG. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez LeasingTeam Group. 

Cyfrowe rozwiązania w firmie na drodze do ESG

Biznes obecnie to umiejętne łączenie efektywności operacyjnej i odpowiedzialności ekologicznej i społecznej. Chęć jednoczesnego zachowania konkurencyjności i odpowiedzialności związanej z ochroną środowiska wymaga sięgania po różne rozwiązania, np. cyfrowe. 

ESG w praktyce - jakie kroki podejmować, by zmiany były skuteczne?

Raportowanie ESG działa już w wielu branżach. W 2024 roku presja regulacyjna związana z ESG stała się kluczowym czynnikiem wpływającym na rynek nieruchomości komercyjnych. Chociaż inwestorzy traktują ESG jako wartość dodaną, a nie obciążenie, to nie brakuje wyzwań w tym kontekście. 

REKLAMA

Raport: Firmy w Polsce coraz bardziej zaangażowane w działania społeczne i środowiskowe

Raport Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej: Firmy w Polsce coraz bardziej zaangażowane w działania społeczne i środowiskowe. Jak firmy operujące na rynku polskim podchodzą do kwestii środowiskowych, społecznych i zarządzania przedsiębiorstwem (ESG)?

Przedsiębiorców Mikołaj uszczęśliwiłby najbardziej, dając im gotówkę na podróże lub rozwój pasji. Poprawa finansów firmy już nie jest priorytetem

W co zainwestowaliby przedsiębiorcy, gdyby dostali 100 tys. zł od Mikołaja? Nieruchomości i firma są daleko. Work life balance jest na topie także u przedsiębiorców, a specyficzna biznesowa jego odmiana wskazuje na podróże i rozwijanie pasji.

REKLAMA