REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

O otwartym oprogramowaniu z najlepszymi w branży! Już za tydzień rozpoczyna się 11. edycja Konferencji Open Source Day

O otwartym oprogramowaniu z najlepszymi w branży! Już za tydzień rozpoczyna się 11. edycja Konferencji Open Source Day /Fot. Fotolia
O otwartym oprogramowaniu z najlepszymi w branży! Już za tydzień rozpoczyna się 11. edycja Konferencji Open Source Day /Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Blisko 20 praktycznych sesji technicznych skupionych wokół 6 bloków tematycznych takich jak np. konteneryzacja, automatyzacja, data science, monitoring czy bezpieczeństwo IT czeka na uczestników konferencji Open Source Day 2018 odbywającej się 23 maja w Warszawie. Już od 11 lat wydarzenie jest platformą wymiany wiedzy dla specjalistów zainteresowanych otwartym oprogramowaniem i źródłem informacji o najnowszych i najważniejszych trendach dotyczących nowych technologii. Tegoroczna edycja, podobnie jak poprzednie, cieszy się dużym zainteresowanie publiczności. Jak dotąd udział w konferencji zgłosiło ponad 800 osób. Jak co roku będzie profesjonalnie i merytorycznie.

REKLAMA

Konferencja Open Source Day to największe w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie dedykowane otwartym technologiom. W trakcie poprzednich edycji zgromadziła w sumie ponad 19 tys. uczestników, obecnych zarówno na panelach i sesjach technicznych, jak i śledzących wystąpienia ekspertów za pośrednictwem transmisji online. Już 23 maja w hotelu Marriott w Warszawie nadarzy się kolejna okazja, aby sprawdzić, czym aktualnie żyje branża otwartego oprogramowania.

REKLAMA

Konferencja Open Source Day od samego początku cieszy się dużym zainteresowaniem. Dziś to już marka sama w sobie. Przez lata zdobyliśmy zaufanie branży – konkurencji, specjalistów IT, którzy uczestniczą w Open Source Day, ponieważ chcą śledzić najważniejsze kierunki rozwoju otwartego oprogramowania. Jesteśmy również dumni ze współpracy z naszymi sponsorami, najbardziej cenionymi w branży dostawcami rozwiązań i usług open source. W tym roku są to: EnterpriseDB(EDB), MySQL, Zabbix, EMCA oraz firma Red Hat, która jest sponsorem konferencji od jej pierwszej edycji – komentuje Dariusz Świąder, prezes zarządu Linux Polska, organizator konferencji Open Source Day 2018.

REKLAMA

Red Hat jest wiodącym na świecie dostawcą rozwiązań open source, który wykorzystuje podejście społecznościowe, aby dostarczać niezawodne i wydajne technologie związane z chmurą obliczeniową, Linuksem, oprogramowaniem middleware, pamięcią masową i wirtualizacją. Red Hat oferuje również usługi w zakresie wsparcia, szkoleń i konsultingu. Jako ośrodek integrujący partnerów i społeczności open source Red Hat pomaga w tworzeniu ważnych, innowacyjnych technologii, które uwalniają zasoby potrzebne do rozwoju i przygotowują klientów na przyszłość IT.

Kolejny rok z rzędu uczestniczymy w konferencji Open Source Day, która powstała jako odpowiedź na rosnące zainteresowanie otwartymi technologiami w Polsce. To wydarzenie, które w jednym miejscu i czasie gromadzi specjalistów z branży, wymieniających się wiedzą i doświadczeniem. Dzielenie się know-how przez społeczność specjalistów, która dba o udoskonalanie narzędzi open source, jest bardzo ważne. Otwarte oprogramowanie od kilku lat to istotny kierunek rozwoju branży IT i motor napędowy innowacji – zaznacza Krzysztof Rocki, Dyrektor Regionalny na Europę Środkowo-Wschodnią w firmie Red Hat.

W świetle dużego wzrostu zainteresowania open source także przez sektor publiczny, czego przykładem jest np. administracja Barcelony, która ogłosiła rezygnację z rozwiązań zamkniętych na rzecz otwartego oprogramowania, niezwykle ważne jest, aby przekazywać rzetelną wiedzę na jego temat, co jest również celem konferencji Open Source Day.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Według respondentów badania przeprowadzonego przez Black Duck, już 9 na 10 organizacji używa open source. Niektóre z nich wybierają rozwiązania otwarte, licząc na obniżenie firmowych wydatków. Korzyści finansowe, które mogą czerpać firmy wdrażające open source, polegają na tym, że stawiając na to rozwiązanie, daje się uniknąć zjawiska ‘vendor lock-in’. O tych i wielu innych benefitach płynących ze stosowania open source już za tydzień będą opowiadać eksperci zaproszeni na konferencję Open Source Day – komentuje Dariusz Świąder, Linux Polska.

Honorowymi patronami konferencji Open Source Day 2018 zostały Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Z kolei patronat medialny nad wydarzeniem objęły m.in. redakcje Infor.pl, TOK FM, Warsaw Business Journal, Magazynu Programista, Reseller News, IT Reseller, oraz Dziennika Internautów.

O Konferencji Open Source Day

Open Source Day to największe w Polsce i Europie wydarzenie poświęcone otwartemu oprogramowaniu. W dotychczasowych edycjach udział wzięło ponad 6 tys. osób, a kilkanaście tysięcy śledziło relację online. Open Source Day stanowi platformę wymiany wiedzy na temat otwartego oprogramowania, jednego z najważniejszych kierunków rozwoju nowoczesnych technologii, umożliwiającego tworzenie wysokiej jakości, stabilnych rozwiązań IT, które dziś są podstawą działania wszystkich gałęzi gospodarki. 11. edycja konferencji odbędzie się w dniu 23 maja 2018 r.
w Warszawie.

Informacje dla mediów:

Agnieszka Jagusiak

a.jagusiak@lightscape.pl

+48 531 44 44 69

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Obowiązek sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju w Polsce: wyzwania i możliwości dla firm

Obowiązek sporządzania sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju dotyczy dużych podmiotów oraz notowanych małych i średnich przedsiębiorstw. Firmy muszą działać w duchu zrównoważonego rozwoju. Jakie zmiany w pakiecie Omnibus mogą wejść w życie?

Nowa funkcja Google: AI Overviews. Czy zagrozi polskim firmom i wywoła spadki ruchu na stronach internetowych?

Po latach dominacji na rynku wyszukiwarek Google odczuwa coraz większą presję ze strony takich rozwiązań, jak ChatGPT czy Perplexity. Dzięki SI internauci zyskali nowe możliwości pozyskiwania informacji, lecz gigant z Mountain View nie odda pola bez walki. AI Overviews – funkcja, która właśnie trafiła do Polski – to jego kolejna próba utrzymania cyfrowego monopolu. Dla firm pozyskujących klientów dzięki widoczności w internecie, jest ona powodem do niepokoju. Czy AI zacznie przejmować ruch, który dotąd trafiał na ich strony? Ekspert uspokaja – na razie rewolucji nie będzie.

Coraz więcej postępowań restrukturyzacyjnych. Ostatnia szansa przed upadłością

Branża handlowa nie ma się najlepiej. Ale przed falą upadłości ratuje ją restrukturyzacja. Przez dwa pierwsze miesiące 2025 r. w porównaniu do roku ubiegłego, odnotowano już 40% wzrost postępowań restrukturyzacyjnych w sektorze spożywczym i 50% wzrost upadłości w handlu odzieżą i obuwiem.

Ostatnie lata to legislacyjny rollercoaster. Przedsiębiorcy oczekują deregulacji, ale nie hurtowo

Ostatnie lata to legislacyjny rollercoaster. Przedsiębiorcy oczekują deregulacji i pozytywnie oceniają większość zmian zaprezentowanych przez Rafała Brzoskę. Deregulacja to tlen dla polskiej gospodarki, ale nie można jej przeprowadzić hurtowo.

REKLAMA

Ekspansja zagraniczna w handlu detalicznym, a zmieniające się przepisy. Jak przygotować systemy IT, by uniknąć kosztownych błędów?

Według danych Polskiego Instytutu Ekonomicznego (Tygodnik Gospodarczy PIE nr 34/2024) co trzecia firma działająca w branży handlowej prowadzi swoją działalność poza granicami naszego kraju. Większość organizacji docenia możliwości, które dają międzynarodowe rynki. Potwierdzają to badania EY (Wyzwania polskich firm w ekspansji zagranicznej), zgodnie z którymi aż 86% polskich podmiotów planuje dalszą ekspansję zagraniczną. Przygotowanie do wejścia na nowe rynki obejmuje przede wszystkim kwestie związane ze szkoleniami (47% odpowiedzi), zakupem sprzętu (45%) oraz infrastrukturą IT (43%). W przypadku branży retail dużą rolę odgrywa integracja systemów fiskalnych z lokalnymi regulacjami prawnymi. O tym, jak firmy mogą rozwijać międzynarodowy handel detaliczny bez obaw oraz o kompatybilności rozwiązań informatycznych, opowiadają eksperci INEOGroup.

Leasing w podatkach i optymalizacja wykupu - praktyczne informacje

Leasing od lat jest jedną z najpopularniejszych form finansowania środków trwałych w biznesie. Przedsiębiorcy chętnie korzystają z tej opcji, ponieważ pozwala ona na rozłożenie kosztów w czasie, a także oferuje korzyści podatkowe. Warto jednak pamiętać, że zarówno leasing operacyjny, jak i finansowy podlegają różnym regulacjom podatkowym, które mogą mieć istotne znaczenie dla rozliczeń firmy. Dodatkowo, wykup przedmiotu leasingu niesie ze sobą określone skutki podatkowe, które warto dobrze zaplanować.

Nie czekaj na cyberatak. Jakie kroki podjąć, aby być przygotowanym?

Czy w dzisiejszych czasach każda organizacja jest zagrożona cyberatakiem? Jak się chronić? Na co zwracać uwagę? Na pytania odpowiadają: Paweł Kulpa i Robert Ługowski - Cybersecurity Architect, Safesqr.

Jak założyć spółkę z o.o. przez S24?

Rejestracja spółki z o.o. przez system S24 w wielu przypadkach jest najlepszą metodą zakładania spółki, ze względu na ograniczenie kosztów, szybkość (np. nie ma konieczności umawiania spotkań z notariuszem) i możliwość działania zdalnego w wielu sytuacjach. Mimo tego, że funkcjonowanie systemu s24 wydaje się niezbyt skomplikowane, to jednak zakładanie spółki wymaga posiadania pewnej wiedzy prawnej.

REKLAMA

Ustawa wiatrakowa 2025 przyjęta: 500 metrów odległości wiatraków od zabudowań

Ustawa wiatrakowa 2025 została przyjęta przez rząd. Przedsiębiorcy, szczególnie województwa zachodniopomorskiego, nie kryją zadowolenia. Wymaganą odległość wiatraków od zabudowań zmniejsza się do 500 metrów.

Piękny umysł. Jakie możliwości poznania preferencji zachowań człowieka daje PRISM Brain Mapping?

Od wielu lat neuronauka znajduje zastosowanie nie tylko w medycynie, lecz także w pracy rozwojowej – indywidualnej i zespołowej. Doskonałym przykładem narzędzia diagnostycznego, którego metodologia jest zbudowana na wiedzy o mózgu, jest PRISM Brain Mapping. Uniwersalność i dokładność tego narzędzia pozwala na jego szerokie wykorzystanie w obszarze HR.

REKLAMA