REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Darmowe webinaria dla przyszłych testerek oprogramowania

Zuzanna Taraszewska
PR-imo public relations
Darmowe webinaria dla przyszłych testerek oprogramowania
Darmowe webinaria dla przyszłych testerek oprogramowania

REKLAMA

REKLAMA

Fundacja Mamo Pracuj wspólnie z zespołem Testuj.pl już po raz drugi organizują bezpłatne webinaria kierowane do kobiet, szczególnie matek, chcących przebranżowić się i rozpocząć karierę w branży IT. Pierwsze spotkanie w ramach projektu “Mamo Testuj” - już 27 lutego! Patronem medialnym jest Infor.pl.

W ciągu ostatnich 10 lat odsetek kobiet na studiach technicznych zwiększył się o ponad 25 proc. To pozytywny trend, szczególnie że cały czas zmagamy się z niedoborem programistów w Polsce i na świecie – zgodnie z danymi Komisji Europejskiej, w ciągu najbliższych dwóch lat deficyt ma sięgnąć 825 tys. osób! Problemy kadrowe mają także polskie firmy, dlatego - i tu dobra wiadomość dla przedsiębiorczych pań – coraz częściej zmieniają parytety zatrudnienia i stawiają na posiadające kompetencje techniczne kobiety.

REKLAMA

Testerka oprogramowania wśród TOP 3 wybieranych specjalizacji

O tym, że zainteresowanie pań branżą IT rośnie, świadczą dane. Przez ostatnią dekadę odsetek kobiet uczących się na uczelniach technicznych wzrósł o ponad 25 proc. – to wynik akcji „Dziewczyny na politechniki”. Jak podaje Kodilla, o 28 proc. zwiększyła się też liczba kobiet szkolących się na programistki na bootcampach informatycznych. Kobiety są coraz bardziej zdeterminowane, aby dołączyć do IT – jednej z najbardziej perspektywicznych branż, i mają bardzo sprecyzowane oczekiwania wobec ścieżki własnego rozwoju zawodowego. TOP 3 wybieranych zawodów, zgodnie z danymi Qumak, to testerka oprogramowania, inżynier oprogramowania oraz stanowiska developerskie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Niestety panie cały czas muszą zmagać się ze stereotypami i walczyć o swoje miejsce w świecie IT. Dlatego powstają liczne, nierzadko niekomercyjne inicjatywy, mające przełamywać niekorzystne schematy i zachęcać kobiety do dołączania do branży. Jedną z aktywności realizuje zespół Testuj.pl, który wraz z Fundacją Mamo Pracuj już po raz drugi organizuje bezpłatne webinaria kierowane do kobiet, zwłaszcza matek, chcących przebranżowić się i rozpocząć karierę w IT. Spotkania online ruszą już z końcem lutego, a ich celem będzie przybliżenie zawodu testerki oprogramowania, jako jednego z częściej wybieranych przez kobiety, a jednocześnie – możliwego do wyuczenia w relatywnie krótkim czasie.

Co ważne, webinaria będą odbywać się w godzinach wieczornych, aby każda kobieta, szczególnie mama, miała szansę wzięcia w nich udziału. Podczas spotkań dostępny będzie czat, więc każda słuchaczka będzie mogła zadawać pytania prowadzącym i komentować wystąpienia.

Dlaczego właśnie testerka oprogramowania?

Testerzy oprogramowania to specjaliści od jakości. Sprawdzają, czy oprogramowanie jest zgodne ze specyfikacją, czy działa poprawnie oraz czy spełnia oczekiwania użytkowników, producenta lub innych interesariuszy. Testerzy są więc niezbędnym ogniwem pomiędzy programistami a użytkownikami danego produktu. Ich zadaniem jest m.in. identyfikacja ewentualnych błędów, które mogłyby wpływać na jakość gotowego programu. To jednocześnie jeden z tych zawodów, który cieszy się dużą popularnością wśród kobiet, szczególnie mam, które chcąc jednocześnie poświęcić się wychowywaniu dzieci, szukają pracy pozwalającej na wykonywanie zadań w nienormowanych godzinach, także w warunkach zdalnych.

Nie bez znaczenia pozostaje relatywnie krótki czas nauki zawodu testera oprogramowania. Szkolenie przygotowujące do uzyskania znanego w tym świecie certyfikatu ISTQB trwa 3 dni, choć to oczywiście dopiero początek drogi do przebranżowienia się. Kolejnym krokiem są trwające od 4 do 6 tygodni warsztaty przygotowujące od strony praktycznej do wykonywania tego typu pracy.

Kolejnym czynnikiem, skłaniającym do przebranżowienia się, jest oczywiście lukratywne wynagrodzenie. Sedlak&Sedlak w raporcie płacowym dla branży IT – 2017 potwierdza, że już młodszy tester oprogramowania może liczyć na miesięczną wypłatę rzędu 4 709 zł brutto. Średnie miesięczne wynagrodzenie brutto na stanowisku tester oprogramowania wynosi 5 210 zł, zgodnie z danymi Wynagrodzenia.pl za 2017 r.

Darmowe webinaria - start już 27 lutego

Pierwsze spotkanie z cyklu „Mamo Testuj” odbędzie się 27 lutego w godzinach od 20:00 do 21:30. Poprowadzi je Katarzyna Łabińska, mama dwójki dzieci i testerka oprogramowania, która przebranżowiła się ze stanowiska fizjoterapeutki i od 3 lat robi karierę w branży IT. Opowie o tym, czym jest testowanie, na czym polega zawód testerki oprogramowania i jakie predyspozycje oraz umiejętności należy posiadać, aby realizować się w tej pracy. Po tym spotkaniu słuchaczki będą mogły odpowiedzieć sobie na pytanie: czy to zawód dla mnie i jak go zdobyć?

Drugie spotkanie będzie mieć miejsce 6 marca, w godzinach od 20:00 do 21:30. Poprowadzi je Ewa Kienc-Brachańska, z wykształcenia magister stosunków międzynarodowych, mama dwójki dzieci, która pracuje w branży IT od 2,5 roku. Zaczynała od stanowiska testerki oprogramowania, w międzyczasie awansując na stanowisko Test Project Manager. Spotkanie, które poprowadzi będzie mocno praktyczne. Ewa pokaże, jak wygląda praca testera w zależności od projektu, jakich pojęć używa się w tej branży, jakie rodzaje błędów można napotkać przy testowaniu aplikacji oraz jak je poprawnie opisywać i raportować.

Trzecie spotkanie odbędzie się 13 marca w godzinach od 21:00 do 22:30. Prowadząca, Stefania Winkel, pracuje jako Lider zespołu trenerskiego oraz Akredytowany Trener ISTQB. W czasie webinarium opowie o tym, jak przebranżowić się do pracy w IT, jakie są metody mentoringu i w jaki sposób szukać wsparcia wśród kolegów z większym doświadczeniem.

Program webinariów:

  • 27 lutego 2018 r. Godzina: 20:00 – 21:30

„Matka, żona i...testerka”. Prowadzi Katarzyna Łabińska, Testerka Oprogramowania.

  • 6 marca 2018 r. Godzina: 20:00 – 21:30

„Szukamy dziury w całym”. Prowadzi: Ewa Kienc-Brachańska, Test Project Manager.

  • 13 marca 2018 r. Godzina: 21:00 – 22:30

 „Jak uczyć się testowania, to z najlepszymi!” Prowadzi: Stefania Winkel, Lider zespołu testerskiego oraz Akredytowany Trener ISTQB.

- Projekt „Mamo Testuj” ma pomóc kobietom, szczególnie mamom, podjąć decyzję o dołączeniu do branży IT. Obecnie to jeden z najlepiej rozwijających się sektorów, dających dobrą pracę z dobrą płacą – warto więc rozważyć przebranżowienie się, szczególnie że stanowisko testera oprogramowania jest jednym z ciekawszych dla ambitnych, myślących analitycznie kobiet – mówi Katarzyna Iwanicka z Testuj.pl, koordynatorka projektu „Mamo Testuj”.

Dodajmy, że udział w webinariach „Mamo Testuj” jest bezpłatny po wcześniejszym zapisie na stronie http://mamotestuj.pl.

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
KAS: Nowe funkcjonalności konta organizacji w e-Urzędzie Skarbowym

Spółki, fundacje i stowarzyszenia nie muszą już upoważniać pełnomocników do składania deklaracji drogą elektroniczną, aby rozliczać się elektronicznie. Krajowa Administracja Skarbowa wprowadziła nowe funkcjonalności konta organizacji w e-US.

Sztuczna inteligencja będzie dyktować ceny?

Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest coraz chętniej, sięgają po nią także handlowcy. Jak detaliści mogą zwiększyć zyski dzięki sztucznej inteligencji? Coraz więcej z nich wykorzystuje AI do kalkulacji cen. 

Coraz więcej firm zatrudnia freelancerów. Przedsiębiorcy opowiadają dlaczego

Czy firmy wolą teraz zatrudniać freelancerów niż pracowników na etat? Jakie są zalety takiego modelu współpracy? 

Lavard - kara UOKiK na ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Firmy wprowadzały w błąd konsumentów kupujących odzież

UOKiK wymierzył kary finansowe na przedsiębiorstwa odzieżowe: Polskie Sklepy Odzieżowe (Lavard) - ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Konsumenci byli wprowadzani w błąd przez nieprawdziwe informacje o składzie ubrań. Zafałszowanie składu ubrań potwierdziły kontrole Inspekcji Handlowej i badania w laboratorium UOKiK.

REKLAMA

Składka zdrowotna to parapodatek! Odkręcanie Polskiego Ładu powinno nastąpić jak najszybciej

Składka zdrowotna to parapodatek! Zmiany w składce zdrowotnej muszą nastąpić jak najszybciej. Odkręcanie Polskiego Ładu dopiero od stycznia 2025 r. nie satysfakcjonuje przedsiębiorców. Czy składka zdrowotna wróci do stanu sprzed Polskiego Ładu?

Dotacje KPO wzmocnią ofertę konkursów ABM 2024 dla przedsiębiorców

Dotacje ABM (Agencji Badań Medycznych) finansowane były dotychczas przede wszystkim z krajowych środków publicznych. W 2024 roku ulegnie to zmianie za sprawą środków z KPO. Zgodnie z zapowiedziami, już w 3 i 4 kwartale możemy spodziewać się rozszerzenia oferty dotacyjnej dla przedsiębiorstw.

"DGP": Ceneo wygrywa z Google. Sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej

Warszawski sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej. Nie wolno mu też przekierowywać ruchu do Google Shopping kosztem Ceneo ani utrudniać dostępu do polskiej porównywarki przez usuwanie prowadzących do niej wyników wyszukiwania – pisze we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna".

Drogie podróże zarządu Orlenu. Nowe "porażające" informacje

"Tylko w 2022 roku zarząd Orlenu wydał ponad pół miliona euro na loty prywatnymi samolotami" - poinformował w poniedziałek minister aktywów państwowych Borys Budka. Dodał, że w listopadzie ub.r. wdano też 400 tys. zł na wyjazd na wyścig Formuły 1 w USA.

REKLAMA

Cable pooling - nowy model inwestycji w OZE. Warunki przyłączenia, umowa

W wyniku ostatniej nowelizacji ustawy Prawo energetyczne, która weszła w życie 1 października 2023 roku, do polskiego porządku prawnego wprowadzono długo wyczekiwane przez polską branżę energetyczną przepisy regulujące instytucję zbiorczego przyłącza, tzw. cable poolingu. Co warto wiedzieć o tej instytucji i przepisach jej dotyczących?

Wakacje składkowe. Od kiedy, jakie kryteria trzeba spełnić?

12 kwietnia 2024 r. w Sejmie odbyło się I czytanie projektu nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Projekt nowelizacji przewiduje zwolnienie z opłacania składek ZUS (tzw. wakacje składkowe) dla małych przedsiębiorców. 

REKLAMA