REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Darmowe webinaria dla przyszłych testerek oprogramowania

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Zuzanna Taraszewska
PR-imo public relations
Darmowe webinaria dla przyszłych testerek oprogramowania
Darmowe webinaria dla przyszłych testerek oprogramowania

REKLAMA

REKLAMA

Fundacja Mamo Pracuj wspólnie z zespołem Testuj.pl już po raz drugi organizują bezpłatne webinaria kierowane do kobiet, szczególnie matek, chcących przebranżowić się i rozpocząć karierę w branży IT. Pierwsze spotkanie w ramach projektu “Mamo Testuj” - już 27 lutego! Patronem medialnym jest Infor.pl.

W ciągu ostatnich 10 lat odsetek kobiet na studiach technicznych zwiększył się o ponad 25 proc. To pozytywny trend, szczególnie że cały czas zmagamy się z niedoborem programistów w Polsce i na świecie – zgodnie z danymi Komisji Europejskiej, w ciągu najbliższych dwóch lat deficyt ma sięgnąć 825 tys. osób! Problemy kadrowe mają także polskie firmy, dlatego - i tu dobra wiadomość dla przedsiębiorczych pań – coraz częściej zmieniają parytety zatrudnienia i stawiają na posiadające kompetencje techniczne kobiety.

REKLAMA

Testerka oprogramowania wśród TOP 3 wybieranych specjalizacji

O tym, że zainteresowanie pań branżą IT rośnie, świadczą dane. Przez ostatnią dekadę odsetek kobiet uczących się na uczelniach technicznych wzrósł o ponad 25 proc. – to wynik akcji „Dziewczyny na politechniki”. Jak podaje Kodilla, o 28 proc. zwiększyła się też liczba kobiet szkolących się na programistki na bootcampach informatycznych. Kobiety są coraz bardziej zdeterminowane, aby dołączyć do IT – jednej z najbardziej perspektywicznych branż, i mają bardzo sprecyzowane oczekiwania wobec ścieżki własnego rozwoju zawodowego. TOP 3 wybieranych zawodów, zgodnie z danymi Qumak, to testerka oprogramowania, inżynier oprogramowania oraz stanowiska developerskie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Niestety panie cały czas muszą zmagać się ze stereotypami i walczyć o swoje miejsce w świecie IT. Dlatego powstają liczne, nierzadko niekomercyjne inicjatywy, mające przełamywać niekorzystne schematy i zachęcać kobiety do dołączania do branży. Jedną z aktywności realizuje zespół Testuj.pl, który wraz z Fundacją Mamo Pracuj już po raz drugi organizuje bezpłatne webinaria kierowane do kobiet, zwłaszcza matek, chcących przebranżowić się i rozpocząć karierę w IT. Spotkania online ruszą już z końcem lutego, a ich celem będzie przybliżenie zawodu testerki oprogramowania, jako jednego z częściej wybieranych przez kobiety, a jednocześnie – możliwego do wyuczenia w relatywnie krótkim czasie.

Co ważne, webinaria będą odbywać się w godzinach wieczornych, aby każda kobieta, szczególnie mama, miała szansę wzięcia w nich udziału. Podczas spotkań dostępny będzie czat, więc każda słuchaczka będzie mogła zadawać pytania prowadzącym i komentować wystąpienia.

Dlaczego właśnie testerka oprogramowania?

Testerzy oprogramowania to specjaliści od jakości. Sprawdzają, czy oprogramowanie jest zgodne ze specyfikacją, czy działa poprawnie oraz czy spełnia oczekiwania użytkowników, producenta lub innych interesariuszy. Testerzy są więc niezbędnym ogniwem pomiędzy programistami a użytkownikami danego produktu. Ich zadaniem jest m.in. identyfikacja ewentualnych błędów, które mogłyby wpływać na jakość gotowego programu. To jednocześnie jeden z tych zawodów, który cieszy się dużą popularnością wśród kobiet, szczególnie mam, które chcąc jednocześnie poświęcić się wychowywaniu dzieci, szukają pracy pozwalającej na wykonywanie zadań w nienormowanych godzinach, także w warunkach zdalnych.

Nie bez znaczenia pozostaje relatywnie krótki czas nauki zawodu testera oprogramowania. Szkolenie przygotowujące do uzyskania znanego w tym świecie certyfikatu ISTQB trwa 3 dni, choć to oczywiście dopiero początek drogi do przebranżowienia się. Kolejnym krokiem są trwające od 4 do 6 tygodni warsztaty przygotowujące od strony praktycznej do wykonywania tego typu pracy.

Kolejnym czynnikiem, skłaniającym do przebranżowienia się, jest oczywiście lukratywne wynagrodzenie. Sedlak&Sedlak w raporcie płacowym dla branży IT – 2017 potwierdza, że już młodszy tester oprogramowania może liczyć na miesięczną wypłatę rzędu 4 709 zł brutto. Średnie miesięczne wynagrodzenie brutto na stanowisku tester oprogramowania wynosi 5 210 zł, zgodnie z danymi Wynagrodzenia.pl za 2017 r.

Darmowe webinaria - start już 27 lutego

Pierwsze spotkanie z cyklu „Mamo Testuj” odbędzie się 27 lutego w godzinach od 20:00 do 21:30. Poprowadzi je Katarzyna Łabińska, mama dwójki dzieci i testerka oprogramowania, która przebranżowiła się ze stanowiska fizjoterapeutki i od 3 lat robi karierę w branży IT. Opowie o tym, czym jest testowanie, na czym polega zawód testerki oprogramowania i jakie predyspozycje oraz umiejętności należy posiadać, aby realizować się w tej pracy. Po tym spotkaniu słuchaczki będą mogły odpowiedzieć sobie na pytanie: czy to zawód dla mnie i jak go zdobyć?

Drugie spotkanie będzie mieć miejsce 6 marca, w godzinach od 20:00 do 21:30. Poprowadzi je Ewa Kienc-Brachańska, z wykształcenia magister stosunków międzynarodowych, mama dwójki dzieci, która pracuje w branży IT od 2,5 roku. Zaczynała od stanowiska testerki oprogramowania, w międzyczasie awansując na stanowisko Test Project Manager. Spotkanie, które poprowadzi będzie mocno praktyczne. Ewa pokaże, jak wygląda praca testera w zależności od projektu, jakich pojęć używa się w tej branży, jakie rodzaje błędów można napotkać przy testowaniu aplikacji oraz jak je poprawnie opisywać i raportować.

Trzecie spotkanie odbędzie się 13 marca w godzinach od 21:00 do 22:30. Prowadząca, Stefania Winkel, pracuje jako Lider zespołu trenerskiego oraz Akredytowany Trener ISTQB. W czasie webinarium opowie o tym, jak przebranżowić się do pracy w IT, jakie są metody mentoringu i w jaki sposób szukać wsparcia wśród kolegów z większym doświadczeniem.

Program webinariów:

  • 27 lutego 2018 r. Godzina: 20:00 – 21:30

„Matka, żona i...testerka”. Prowadzi Katarzyna Łabińska, Testerka Oprogramowania.

  • 6 marca 2018 r. Godzina: 20:00 – 21:30

„Szukamy dziury w całym”. Prowadzi: Ewa Kienc-Brachańska, Test Project Manager.

  • 13 marca 2018 r. Godzina: 21:00 – 22:30

 „Jak uczyć się testowania, to z najlepszymi!” Prowadzi: Stefania Winkel, Lider zespołu testerskiego oraz Akredytowany Trener ISTQB.

- Projekt „Mamo Testuj” ma pomóc kobietom, szczególnie mamom, podjąć decyzję o dołączeniu do branży IT. Obecnie to jeden z najlepiej rozwijających się sektorów, dających dobrą pracę z dobrą płacą – warto więc rozważyć przebranżowienie się, szczególnie że stanowisko testera oprogramowania jest jednym z ciekawszych dla ambitnych, myślących analitycznie kobiet – mówi Katarzyna Iwanicka z Testuj.pl, koordynatorka projektu „Mamo Testuj”.

Dodajmy, że udział w webinariach „Mamo Testuj” jest bezpłatny po wcześniejszym zapisie na stronie http://mamotestuj.pl.

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ten głos zaboli polityków. "Do 2030 roku zabraknie nam prądu, firmy uciekną za granicę"
PIBP: Nakaz zatrudniania minimum czterech osób na podstawie umowy o pracę, w pełnym wymiarze czasu pracy jako jeden z głównych warunków do otrzymania zezwolenia na prowadzenie działalności w usługach funeralnych

PIBP: Nakaz zatrudniania minimum czterech osób na podstawie umowy o pracę, w pełnym wymiarze czasu pracy jako jeden z głównych warunków do otrzymania zezwolenia na prowadzenie działalności w usługach funeralnych. Jak powinno wyglądać zatrudnienie w firmach z branży pogrzebowej? Co z nowelizacją Prawa Pogrzebowego?

Ponad 80 proc. specjalistów pozytywnie ocenia szkolenia z cyberbezpieczeństwa przeprowadzane w firmie

Szybki rozwój technologii oraz zwiększone ryzyko cyberataków przyczyniają się do rosnącego zainteresowania bezpieczeństwem IT. Zdaniem szkolonych menadżerów, szkolenia z cyberbezpieczeństwa przeprowadzane w firmie: są nie tylko potrzebne, ale i skuteczne.

Dłużnicy wykorzystują brak znajomości prawa u wierzycieli i specjalnie zwlekają z zapłatą za faktury, traktując zwłokę jako formę bezpłatnego kredytu. Powinni i mogą jednak słono za to zapłacić

Słaba znajomość podstawowych przepisów prawa finansowego u przedsiębiorców sprawia, że dłużnicy celowo przeciągają płatności, zyskując w ten sposób darmowy, nieoprocentowany kredyt. Dzieje się to w czasie, gdy zatory płatnicze w polskich przedsiębiorstwach cały czas rosną, a utrata płynności finansowej jest realnym zagrożeniem dla małych i średnich firm.

REKLAMA

Czy wspólnik mniejszościowy zawsze jest na straconej pozycji?

Wspólnik posiadający mniejszościowy pakiet udziałów w spółce z o.o. nie musi już na starcie znajdować się na przegranej pozycji w potencjalnym sporze ze wspólnikiem większościowym. Kluczowe jest, aby taki udziałowiec znał swoje prawa w spółce oraz aktywnie i umiejętnie z nich korzystał, co w ostatecznym rozrachunku może przyczynić się do skutecznej obrony interesu wspólnika mniejszościowego i zachowania przez niego wpływu na spółkę.

Polski Akt o Dostępności – jakie zmiany czekają przedsiębiorców?

Od 28 czerwca 2025 r. produkty i usługi wprowadzane na rynek będą musiały spełniać określone wymogi i być dostosowane również do osób z niepełnosprawnościami. To oznacza wiele zmian również dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Polski Akt o Dostępności – jak się przygotować?

Już pod koniec czerwca wchodzi w życie Polski Akt o Dostępności. Nowe przepisy oznaczają dla przedsiębiorców nie tylko obowiązki, ale i nowe możliwości. Kogo dotyczą te zmiany? Co czeka konsumentów, a co przedsiębiorców? Skąd można wziąć pieniądze na ich wprowadzenie?

Zaprojektuj z nami swoją pierwszą innowację – poznaj bezpłatną usługę Innovation Coach i weź udział w wydarzeniu w Łodzi

W dobie dynamicznych zmian technologicznych i rosnącej konkurencji, przedsiębiorcy coraz częściej poszukują sposobów na wdrażanie innowacji w swoich firmach. Nie każdy jednak wie, od czego zacząć, jak zdobyć fundusze na rozwój, czy jak skutecznie przejść przez proces planowania i realizacji innowacyjnego projektu.

REKLAMA

Odroczenie terminu płatności składek ZUS. Kto i na jakich zasadach może skorzystać z odroczenia terminu płatności składek?

Odroczenie terminu płatności składek ZUS. Kto i na jakich zasadach może skorzystać z odroczenia terminu płatności składek? W ubiegłym roku z odroczenia terminu płatności składek najczęściej korzystali mali płatnicy.

Przewodnik po spółce w Delaware – wszystko, co musisz wiedzieć zanim założysz firmę w USA

Założenie spółki w Stanach Zjednoczonych, a w szczególności w stanie Delaware, to marzenie wielu przedsiębiorców – zarówno z Polski, jak i z całego świata. Delaware od dekad uważany jest za światowe centrum dla biznesu dzięki swojej wyjątkowej legislacji, przyjaznemu klimatowi dla przedsiębiorców oraz elastycznym strukturze prawnej. Ale czy spółka w Delaware to dobry wybór dla każdego? I co warto wiedzieć zanim złożysz wniosek o rejestrację?

REKLAMA