| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Szkolenia > Oferty szkoleń > Szkolenie "Umowy prawnoautorskie w zakresie muzealiów i sztuk wizualnych"

Szkolenie "Umowy prawnoautorskie w zakresie muzealiów i sztuk wizualnych"

27 czerwca 2017 r. w Warszawie odbędzie się szkolenie "Umowy prawnoautorskie w zakresie muzealiów i sztuk wizualnych“. Szkolenie organizuje Centrum Promocji Informatyki. Infor.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Funkcjonowanie muzeów, instytucji wystawienniczych i kultury nierozerwalnie związane jest z problematyką umów z zakresu prawa autorskiego. Celem warsztatów jest przedstawienie uczestnikom całokształtu zagadnień związanych z zawieraniem i wykonaniem umów o przeniesienie autorskich praw majątkowych i licencyjnych.

W pierwszej części przedstawione zostaną: charakterystyka umów, ich istotne elementy i najważniejsze klauzule umowne, a także niezwykle istotna dla współczesnego obrotu właściwość prawa i sądu w umowach z tzw. aspektem międzynarodowym. Szczegółowej analizie poddane zostaną także zagadnienia związane z polami eksploatacji i ich właściwym konstruowaniem, ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki sztuk wizualnych, w tym form sztuki współczesnej.

Kolejna część poświęcona zostanie problematyce autorskich praw osobistych, w tym klauzulom umownym, które pozwolą w sposób bezpieczny na wykonywanie praw zależnych, a także dokonywanie zmian w reprodukcjach utworów dla celów promocyjnych, marketingowych czy też związanych z digitalizacją. W ramach warsztatów przeanalizowane zostaną także zagadnienia związane z szeroko pojętą sztuką współczesną i nowoczesną (m.in. sztuka video, sztuka konceptualna, found footage film) w kontekście ich ochrony w świetle prawa autorskiego, a co za tym idzie specyfiki związanej z zawieranej umów.

Ostatnia część warsztatów poświęcona zostanie praktycznym aspektom tworzenia umów (ćwiczenia) oraz dyskusją z uczestnikami, w ramach której prowadzący udzieli także odpowiedzi na wszelkie pytania lub wątpliwości uczestników związane z poruszaną problematyką i doświadczeniami zawodowymi w zakresie konstruowania, wykonywania oraz egzekwowania umów prawnoautorskich na polu szeroko pojętej sztuki i muzealiów.

Szczegółowy PROGRAM szkolenia:  http://www.cpi.com.pl/imprezy/2017/upamis/index.php

Zapraszamy do skorzystania z 10% RABATu na udział w szkoleniu poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego: http://www.cpi.com.pl/imprezy/2017/upamis/formularz_pr10.php

Organizator:

Centrum Promocji Informatyki Sp. z o.o.;

www.cpi.com.pl

tel. (22) 870 69 10, 870 69 78;

email: pr@konferencja.com.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Instytut Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »