REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Centrum europejskiej przedsiębiorczości po raz piąty w Katowicach

Centrum europejskiej przedsiębiorczości po raz piąty w Katowicach
Centrum europejskiej przedsiębiorczości po raz piąty w Katowicach

REKLAMA

REKLAMA

Szerokie spektrum tematów to tylko jeden powodów, dla których warto wziąć udział w V Europejskim Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Wydarzenie, którego ze względu na tradycję przedstawiać właściwie nie trzeba, po raz pierwszy odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Właśnie rozpoczęły się zapisy na poszczególne wydarzenia i sesje plenarne. Portal Infor.pl objął patronat medialny nad wydarzeniem.

Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach wraz z Współorganizatorami i Współgospodarzami już po raz piąty organizuje wydarzenie, które dostarczy odpowiedzi na wiele pytań, jakie nurtują doświadczonych biznesmenów oraz przyszłych przedsiębiorców sektora MŚP. Cztery pierwsze edycje Kongresu zostały przyjęte z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem przez środowiska biznesowe, naukowe i polityczne. Ostatnia, IV edycja Kongresu, jako najważniejsze w Europie  wydarzenie sektora MŚP, zgromadziło jesienią 2014 roku ponad 3 000 uczestników z Polski i zagranicy.

REKLAMA

Tegoroczna edycja Kongresu to połączenie teorii i praktyki, biznesu i nauki, sektora prywatnego i publicznego. Od 12 do 14 października br. hasłem przewodnim dla europejskiego biznesu będzie: Nauka – Biznes – Samorząd – Razem dla gospodarki.

Sześć różnorodnych ścieżek tematycznych

REKLAMA

Kongres, jak co roku, złożony jest z kilku ścieżek tematycznych, w ramach których organizowane są poszczególne sesje i wydarzenia. Pierwsza z nich nosi nazwę - Innowacyjna Firma, Inteligentne Miasto, Konkurencyjny Region. Uczestniczący w niej przedsiębiorcy dowiedzą się między innymi jak poprawić zdolność konkurencyjną swojej  firmy poprzez innowacje oraz gdzie szukać środków na finansowanie unikatowych pomysłów i rozwiązań.

Uczestnicy Kongresu będą też dyskutować na temat partnerskiej współpracy samorządów, urzędów pracy i firm sektora MŚP oraz dostosowania systemu edukacji do potrzeb pracodawców. Nie zabraknie tematów związanych z innowacjami w medycynie, turystyce, nanotechnologiach, energetyce i multimediach.

REKLAMA

Optymalizacja procesów biznesowych to kolejny ciekawy temat, któremu poświęcona zostanie odrębna ścieżka tematyczna. Eksperci Kongresu wyjdą naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców zainteresowanych poprawą efektywności działania swoich firm i odpowiedzą na pytania z zakresu zarządzania strategicznego, finansowania rozwoju, nowych technologii w służbie marketingu czy bezpieczeństwa w biznesie. Będzie można również dowiedzieć się jak budować owocne relacje biznesowe, a także w efektywny i nowoczesny sposób rozwiązywać spory z kontrahentami biznesowymi. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Kolejne ścieżki skupiać się będą na tematyce przywództwa, strategii i dialogu oraz różnych aspektów przedsiębiorczości . Uczestnicy Kongresu wspólnie zastanowią się jakich liderów potrzebuje Europa, Polska i każda firma. W ramach ścieżki „Przedsiębiorczość niejedno ma imię” odbędą się sesje poświęcone firmom rodzinnym, sukcesji i aktywizacji osób niepełnosprawnych. Również osoby zainteresowane tematyką międzynarodowej współpracy gospodarczej odnajdą dla siebie szereg atrakcyjnych paneli, w których będą mogły aktywnie uczestniczyć. W tym roku organizatorzy postanowili przyjrzeć się bliżej możliwościom współpracy, jakie stwarzają rynek amerykański, austriacki, czeski, słowacki, chorwacki, turecki oraz szeroko rozumiany kierunek wschodni. Nie zabraknie spotkań B2B i Face2Face.

Pewnym krokiem w biznes

Kongresowi towarzyszyć będą także wydarzenia dedykowane młodym, początkującym przedsiębiorcom. Z myślą o nich powstała Akademia Marketingu i Sprzedaży, a także panele dotyczące szkolnictwa, funkcjonowania młodego przedsiębiorcy w Polsce czy start-upów. Ponadto Kongresowi będzie temu towarzyszył zjazd delegatów organizacji członkowskich Europejskiej Konfederacji Młodych Przedsiębiorców w Brukseli. W trakcie EU-US Young Entrepreneurs Summit Katowice 2015 odbędzie się wręczenie nagród Finału Ogólnopolskiego Konkursu Młody Przedsiębiorca 2015.

Organizatorzy docenili także rolę, jaką w kształtowaniu biznesu odgrywają studenci. To oni są przyszłością przedsiębiorczości, a zatem tematy innowacyjności czy technologii nie powinny być im obce. Firmy z sektora MŚP są otwarte na absolwentów uczelni wyższych, a jednocześnie gospodarka jest otwarta na tworzenie nowych przedsiębiorstw w tym sektorze. Dlatego w ramach tej ścieżki odbędą się m.in. spotkania studentów z ciekawymi liderami. Future Entrepreneurs 2015, choć skierowane głównie do studentów, zaprezentuje kwestie ważne także dla reszty gości.

Pasjonatów biznesu z pewnością nie trzeba przekonywać do wzięcia udziału w Kongresie. Wydarzenie objęte jest honorowym patronatem Komisji Europejskiej oraz wysokim patronatem Parlamentu Europejskiego.

Aby wziąć udział w wybranych wydarzeniach Kongresu wystarczy wypełnić formularz rejestracji na stronie www.ekmsp.eu. To głównie dzięki najlepszym ekspertom i wybitnym gościom Katowice kolejny raz mają okazję zostać europejskim centrum przedsiębiorczości.

Monitoring mediów dla wydarzenia prowadzi firma PRESS-SERVICE Monitoring Mediów Sp. z o.o. – Partner Merytoryczny V Europejskiego Kongresu MŚP.

Aby zapisać się na panele i wydarzenia wystarczy zarejestrować się na stronie www.ekmsp.eu

Kontakt:

Patrycja Sopalska

Grupa PRC

Tel. 664 979 338

e-mail: patrycja.sopalska@prc.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moja firma
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Koszty zatrudnienia to główne wyzwanie dla firm w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    W pierwszym półroczu 2024 roku wiele firm planuje rozbudowanie swoich zespołów – potwierdzają to niezależne badania ManpowerGroup czy Konfederacji Lewiatan. Jednocześnie pracodawcy mówią wprost - rosnące koszty zatrudnienia to główne wyzwanie w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    Nauka języka obcego poprawi zdolność koncentracji. Ale nie tylko!

    Ostatnia dekada przyniosła obniżenie średniego czasu skupienia u człowieka aż o 28 sekund. Zdolność do koncentracji spada i to wina głównie social mediów. Czy da się to odwrócić? 

    Nowe przepisy: Po świętach rząd zajmie się cenami energii. Będzie bon energetyczny

    Minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska zapowiedziała, że po świętach pakiet ustaw dotyczących cen energii trafi pod obrady rządu. Dodała też, że proces legislacyjny musi zakończyć się w pierwszej połowie maja.

    Wielkanoc 2024. Polacy szykują się na święta przed telewizorem?

    Jaka będzie tegoroczna Wielkanoc? Z badania online przeprowadzonego przez firmę Komputronik wynika, że leniwa. Polacy są zmęczeni i marzą o odpoczynku. 

    REKLAMA

    Biznes kontra uczelnie – rodzaj współpracy, korzyści

    Czy doktorat dla osób ze świata biznesu to synonim synergii? Wielu przedsiębiorców może zadawać sobie to pytanie podczas rozważań nad podjęciem studiów III stopnia. Na ile świat biznesu przenika się ze światem naukowym i gdzie należy szukać wzajemnych korzyści?

    Jak cyberprzestępcy wykorzystują sztuczną inteligencję?

    Hakerzy polubili sztuczną inteligencję. Od uruchomienia ChataGPT liczba złośliwych wiadomości pishingowych wzrosła o 1265%! Warto wiedzieć, jak cyberprzestępcy wykorzystują rozwiązania oparte na AI w praktyce.

    By utrzymać klientów tradycyjne sklepy muszą stosować jeszcze nowocześniejsze techniki marketingowe niż e-commerce

    Konsumenci wciąż wolą kupować w sklepach stacjonarnych produkty spożywcze, kosmetyki czy chemię gospodarczą, bo chcą je mieć od razu, bez czekania na kuriera. Jednocześnie jednak oczekują, że tradycyjne markety zapewnią im taki sam komfort kupowania jak sklepy internetowe.

    Transakcje bezgotówkowe w Polsce rozwijają się bardzo szybko. Gotówka jest wykorzystywana tylko do 35 proc. transakcji

    W Polsce około 2/3 transakcji jest dokonywanych płatnościami cyfrowymi. Pod tym względem nasz kraj jest w światowej czołówce - gotówka jest wykorzystywana tylko do ok. 35 proc. transakcji.

    REKLAMA

    Czekoladowa inflacja (chocoflation) przed Wielkanocą? Trzeci rok z rzędu produkcja kakao jest mniejsza niż popyt

    Ceny kakao gwałtownie rosną, ponieważ 2024 r. to trzeci z rzędu rok, gdy podaż nie jest w stanie zaspokoić popytu. Z analiz Allianz Trade wynika, że cenę za to będą płacić konsumenci.

    Kończy się najostrzejsza zima od 50 lat. Prawie 5 mln zwierząt hodowlanych zginęło z głodu w Mongolii

    Dobiegająca końca zima w Mongolii, najostrzejsza od pół wieku, doprowadziła do śmierci niemal 5 mln kóz, owiec i koni, które nie są w stanie dotrzeć do pożywienia. To duży cios w gospodarkę kraju zamieszkanego przez ok. 3,3 mln ludzi, z których ok. 300 tys. utrzymuje się z hodowli zwierząt - podkreśliło Radio Swoboda.

    REKLAMA