Badanie: umowy wdrożeniowe IT
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Umowy wdrożeniowe uważane są za jedne z trudniejszych ze względu na nieprzewidywalność procesu wdrożenia. Dodatkowym utrudnieniem w ich sporządzaniu jest bardzo uboga literatura prawnicza w tym zakresie. O sprawny system informatyczny należy zadbać przede wszystkim na etapie negocjowania umowy na jego zaprojektowanie i realizację. Zakres możliwości korzystania z zakupionego systemu informatycznego zależy od tego jakie uprawnienia zostaną zapisane w umowie – a to przecież istotne aby mieć wszystkie prawa, za jakie się płaci.
REKLAMA
Przed osobami negocjującymi zawartość umów – zazwyczaj w osobie osoby z działu IT – stoi wielkie wyzwanie. Muszą posiadać określony zakres wiedzy prawnej, dzięki której można przyspieszyć proces negocjacji, skonkretyzować potrzeby poprzez umiejętny wybór umowy, a także zminimalizować ryzyko pominięcia istotnych elementów wdrożenia. Potrzebna do tego wiedza nie jest wiedzą tajemną, czy trudną. Można ją posiąść na odpowiednym szkoleniu. Osoby z działów IT mają za zadanie jedynie ustalić zakres prac, a do tego potrzebna jest właśnie podstawowa wiedza. Pracownicy IT nigdy nie zastąpią prawników, do których obowiązków należy jedynie ostateczne spisanie umowy wdrożeniowej, po której następuje rozpoczęcie prac.
Celem naszego badania skierowanego przede wszystkim do Dyrektorów działów IT i osób odpowiedzialnych za negocjowanie umów z dostawcami, czyli do osób nie będących prawnikami, jest wskazanie konkretnych zagadnień z zakresu prawa autorskiego, które powinny być negocjowane jeszcze zanim zostanie spisana i zaakceptowana umowa.
Samo badanie przeprowadzone będzie przy pomocy aplikacji internetowej. Wyniki badania będą zaprezentowane w postaci raportu.
Więcej info i ankieta znajdują się na http://cts.com.pl/Aktualnosci/Badanie-umowy-wdrozeniowe-IT
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.