| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Szkolenia > Oferty szkoleń > II edycja specjalistycznych warsztatów pt. „Art. 44 - Zmiany w prawie energetycznym a obowiązki przedsiębiorstw w zakresie księgowości”

II edycja specjalistycznych warsztatów pt. „Art. 44 - Zmiany w prawie energetycznym a obowiązki przedsiębiorstw w zakresie księgowości”

Wraz z Zespołem CBE Polska zapraszamy do udziału w II edycji specjalistycznych warsztatów pt. „Art. 44 - Zmiany w prawie energetycznym a obowiązki przedsiębiorstw w zakresie księgowości”, które odbędą się 17 czerwca br. roku w Warszawie.

1 stycznia 2014 r. w życie weszły nowe przepisy dla przedsiębiorstw z sektora energetycznego i gazowego, które w rewolucyjnym stopniu zmieniają zakres obowiązków w sposobie sporządzania bilansów, sprawozdań oraz badaniu ich prawidłowości. Mowa w szczególności o zmianach wprowadzonych w art. 44 u-Pe, jak również o obowiązkach sprawozdawczych wynikających z ustawy z 29 września 1994 r. o rachunkowości, w kontekście której rozpatrywać należy znowelizowane obowiązki nałożone na przedsiębiorstwa.

Organizatorzy wydarzenia przypominają, że zmiany wprowadzone w art. 44 u-Pe dotyczą wszystkich przedsiębiorstw energetycznych, a nie tylko przedsiębiorstw prowadzących działalność objętą koncesją. Nową i niezwykle istotną modyfikacją jest wprowadzenie konieczności poddania badaniu sprawozdania finansowego obejmującego bilans oraz rachunek zysków i strat sporządzonych w zakresie działalności związanej z dostarczaniem paliw gazowych lub energii. Dodatkowo wprowadzono też zmiany w zakresie zapewnienia równoprawnego traktowania odbiorców oraz eliminowania subsydiowania skrośnego pomiędzy działalnościami związanymi z dostarczaniem paliw gazowych lub energii.

Wśród najważniejszych zagadnień:

  • prawo energetyczne a nowe obowiązki przedsiębiorstw energetycznych w zakresie księgowości, sprawozdawczości finansowej, rachunkowości i bilansu
  • wpływ zmiany w art. 44 na poszczególne podmioty z rynku
  • wyzwania i obowiązki nałożone na przedsiębiorstwa znowelizowanymi przepisami w tym:
  • zmiany dotyczące sprawozdań finansowych zawierających rachunek zysków i strat, które należy wykazać z podziałem na poszczególne grupy odbiorców określone w taryfie
  • zasady badania sprawozdań pod względem zapewnienia równoprawnego traktowania odbiorców oraz eliminowania subsydiowania skrośnego pomiędzy działalnościami związanymi z dostarczaniem ciepła, wytwarzaniem, przesyłaniem dystrybucją i obrotem

Organizatorzy zaplanowali specjalny blok dyskusyjny, który poświęcony będzie rozstrzygnięciu najbardziej problematycznych kwestii związanych z uaktualnionymi regulacjami. Podczas debaty eksperci będą odpowiadać na szczegółowe pytania uczestników oraz rozstrzygać wątpliwości interpretacyjne wynikające m. in. z braków i nieścisłości w przepisach prawnych.

W związku z powyższym, każdego zgłaszającego się uczestnika zachęcamy do przesyłania pytań, które następnie zostaną przekazane prowadzącym, by mogli przygotować wyczerpujące i zadowalające odpowiedzi. Termin przesyłania pytań mija 6 czerwca 2014 roku. Pytania prosimy przesyłać na adres mailowy: biuro@cbepolska.pl

Do udziału Organizatorzy zapraszają wszystkie przedsiębiorstwa energetyczne zobligowane do stosowania nowych przepisów (nie tylko prowadzących działalność objętą koncesją). W szczególności przedsiębiorstwa prowadzące działalność gospodarczą w zakresie: wytwarzania, przetwarzania, magazynowania, przesyłania, obrotu i dystrybucji paliw lub energii.

Więcej informacji o warsztatach pod nr telefonu 22 82 77 123 lub pod linkiem:

http://cbepolska.pl/pl/warsztaty-art44.html

Źródło: CBE Polska

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Krajowa Izba Doradców Podatkowych

Samorząd zawodowy doradców podatkowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK