| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Szkolenia > Oferty szkoleń > II edycja specjalistycznych warsztatów pt. „Art. 44 - Zmiany w prawie energetycznym a obowiązki przedsiębiorstw w zakresie księgowości”

II edycja specjalistycznych warsztatów pt. „Art. 44 - Zmiany w prawie energetycznym a obowiązki przedsiębiorstw w zakresie księgowości”

Wraz z Zespołem CBE Polska zapraszamy do udziału w II edycji specjalistycznych warsztatów pt. „Art. 44 - Zmiany w prawie energetycznym a obowiązki przedsiębiorstw w zakresie księgowości”, które odbędą się 17 czerwca br. roku w Warszawie.

1 stycznia 2014 r. w życie weszły nowe przepisy dla przedsiębiorstw z sektora energetycznego i gazowego, które w rewolucyjnym stopniu zmieniają zakres obowiązków w sposobie sporządzania bilansów, sprawozdań oraz badaniu ich prawidłowości. Mowa w szczególności o zmianach wprowadzonych w art. 44 u-Pe, jak również o obowiązkach sprawozdawczych wynikających z ustawy z 29 września 1994 r. o rachunkowości, w kontekście której rozpatrywać należy znowelizowane obowiązki nałożone na przedsiębiorstwa.

Organizatorzy wydarzenia przypominają, że zmiany wprowadzone w art. 44 u-Pe dotyczą wszystkich przedsiębiorstw energetycznych, a nie tylko przedsiębiorstw prowadzących działalność objętą koncesją. Nową i niezwykle istotną modyfikacją jest wprowadzenie konieczności poddania badaniu sprawozdania finansowego obejmującego bilans oraz rachunek zysków i strat sporządzonych w zakresie działalności związanej z dostarczaniem paliw gazowych lub energii. Dodatkowo wprowadzono też zmiany w zakresie zapewnienia równoprawnego traktowania odbiorców oraz eliminowania subsydiowania skrośnego pomiędzy działalnościami związanymi z dostarczaniem paliw gazowych lub energii.

Wśród najważniejszych zagadnień:

  • prawo energetyczne a nowe obowiązki przedsiębiorstw energetycznych w zakresie księgowości, sprawozdawczości finansowej, rachunkowości i bilansu
  • wpływ zmiany w art. 44 na poszczególne podmioty z rynku
  • wyzwania i obowiązki nałożone na przedsiębiorstwa znowelizowanymi przepisami w tym:
  • zmiany dotyczące sprawozdań finansowych zawierających rachunek zysków i strat, które należy wykazać z podziałem na poszczególne grupy odbiorców określone w taryfie
  • zasady badania sprawozdań pod względem zapewnienia równoprawnego traktowania odbiorców oraz eliminowania subsydiowania skrośnego pomiędzy działalnościami związanymi z dostarczaniem ciepła, wytwarzaniem, przesyłaniem dystrybucją i obrotem

Organizatorzy zaplanowali specjalny blok dyskusyjny, który poświęcony będzie rozstrzygnięciu najbardziej problematycznych kwestii związanych z uaktualnionymi regulacjami. Podczas debaty eksperci będą odpowiadać na szczegółowe pytania uczestników oraz rozstrzygać wątpliwości interpretacyjne wynikające m. in. z braków i nieścisłości w przepisach prawnych.

W związku z powyższym, każdego zgłaszającego się uczestnika zachęcamy do przesyłania pytań, które następnie zostaną przekazane prowadzącym, by mogli przygotować wyczerpujące i zadowalające odpowiedzi. Termin przesyłania pytań mija 6 czerwca 2014 roku. Pytania prosimy przesyłać na adres mailowy: biuro@cbepolska.pl

Do udziału Organizatorzy zapraszają wszystkie przedsiębiorstwa energetyczne zobligowane do stosowania nowych przepisów (nie tylko prowadzących działalność objętą koncesją). W szczególności przedsiębiorstwa prowadzące działalność gospodarczą w zakresie: wytwarzania, przetwarzania, magazynowania, przesyłania, obrotu i dystrybucji paliw lub energii.

Więcej informacji o warsztatach pod nr telefonu 22 82 77 123 lub pod linkiem:

http://cbepolska.pl/pl/warsztaty-art44.html

Źródło: CBE Polska

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Castrol

Castrol jest jednym z największych na świecie producentów olejów silnikowych i środków smarnych. Produkty Castrol powstają w oparciu o analizy, zaawansowane technologie i innowacje. Castrol od zawsze kładzie nacisk na opracowywanie środków smarnych najwyższej jakości. W tym celu stworzył zaawansowane centra technologiczne, działające w Wielkiej Brytanii, a także w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Japonii, Indiach i Chinach. Castrol posiada dostęp do wszystkich typów baz oraz dodatków olejowych, dzięki czemu do każdego z produkowanych przez siebie środków smarnych może dobierać najlepsze bazy i dodatki z całego świata.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »