REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

II edycja specjalistycznych warsztatów pt. „Art. 44 - Zmiany w prawie energetycznym a obowiązki przedsiębiorstw w zakresie księgowości”

REKLAMA

Wraz z Zespołem CBE Polska zapraszamy do udziału w II edycji specjalistycznych warsztatów pt. „Art. 44 - Zmiany w prawie energetycznym a obowiązki przedsiębiorstw w zakresie księgowości”, które odbędą się 17 czerwca br. roku w Warszawie.

REKLAMA

REKLAMA

1 stycznia 2014 r. w życie weszły nowe przepisy dla przedsiębiorstw z sektora energetycznego i gazowego, które w rewolucyjnym stopniu zmieniają zakres obowiązków w sposobie sporządzania bilansów, sprawozdań oraz badaniu ich prawidłowości. Mowa w szczególności o zmianach wprowadzonych w art. 44 u-Pe, jak również o obowiązkach sprawozdawczych wynikających z ustawy z 29 września 1994 r. o rachunkowości, w kontekście której rozpatrywać należy znowelizowane obowiązki nałożone na przedsiębiorstwa.

Organizatorzy wydarzenia przypominają, że zmiany wprowadzone w art. 44 u-Pe dotyczą wszystkich przedsiębiorstw energetycznych, a nie tylko przedsiębiorstw prowadzących działalność objętą koncesją. Nową i niezwykle istotną modyfikacją jest wprowadzenie konieczności poddania badaniu sprawozdania finansowego obejmującego bilans oraz rachunek zysków i strat sporządzonych w zakresie działalności związanej z dostarczaniem paliw gazowych lub energii. Dodatkowo wprowadzono też zmiany w zakresie zapewnienia równoprawnego traktowania odbiorców oraz eliminowania subsydiowania skrośnego pomiędzy działalnościami związanymi z dostarczaniem paliw gazowych lub energii.

Wśród najważniejszych zagadnień:

  • prawo energetyczne a nowe obowiązki przedsiębiorstw energetycznych w zakresie księgowości, sprawozdawczości finansowej, rachunkowości i bilansu
  • wpływ zmiany w art. 44 na poszczególne podmioty z rynku
  • wyzwania i obowiązki nałożone na przedsiębiorstwa znowelizowanymi przepisami w tym:
  • zmiany dotyczące sprawozdań finansowych zawierających rachunek zysków i strat, które należy wykazać z podziałem na poszczególne grupy odbiorców określone w taryfie
  • zasady badania sprawozdań pod względem zapewnienia równoprawnego traktowania odbiorców oraz eliminowania subsydiowania skrośnego pomiędzy działalnościami związanymi z dostarczaniem ciepła, wytwarzaniem, przesyłaniem dystrybucją i obrotem

REKLAMA

Organizatorzy zaplanowali specjalny blok dyskusyjny, który poświęcony będzie rozstrzygnięciu najbardziej problematycznych kwestii związanych z uaktualnionymi regulacjami. Podczas debaty eksperci będą odpowiadać na szczegółowe pytania uczestników oraz rozstrzygać wątpliwości interpretacyjne wynikające m. in. z braków i nieścisłości w przepisach prawnych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W związku z powyższym, każdego zgłaszającego się uczestnika zachęcamy do przesyłania pytań, które następnie zostaną przekazane prowadzącym, by mogli przygotować wyczerpujące i zadowalające odpowiedzi. Termin przesyłania pytań mija 6 czerwca 2014 roku. Pytania prosimy przesyłać na adres mailowy: biuro@cbepolska.pl

Do udziału Organizatorzy zapraszają wszystkie przedsiębiorstwa energetyczne zobligowane do stosowania nowych przepisów (nie tylko prowadzących działalność objętą koncesją). W szczególności przedsiębiorstwa prowadzące działalność gospodarczą w zakresie: wytwarzania, przetwarzania, magazynowania, przesyłania, obrotu i dystrybucji paliw lub energii.

Więcej informacji o warsztatach pod nr telefonu 22 82 77 123 lub pod linkiem:

http://cbepolska.pl/pl/warsztaty-art44.html

Źródło: CBE Polska

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Sprzedaż mieszkań wykorzystywanych w działalności gospodarczej - kiedy nie zapłacimy podatku?

Wykorzystanie mieszkania w ramach działalności gospodarczej stało się powszechną praktyką wśród przedsiębiorców. Wątpliwości pojawiają się jednak, gdy przychodzi czas na sprzedaż takiej nieruchomości. Czy można uniknąć podatku dochodowego? Skarbówka rozwiewa te wątpliwości w swoich interpretacjach.

PARP: Trwa nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła kolejny nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura. Działanie jest realizowane w ramach programu finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

Dlaczego premiera kontraktów na Ethereum jest ważną chwilą dla kryptowalut

Debiut funduszy ETF na największą z kryptowalut, czyli bitcoin, okazał się absolutnym sukcesem. Premiera tego instrumentu inwestycyjnego opartego o kryptowalutę pozwoliła na dostęp do zakupów BTC inwestorom instytucjonalnym, a to podbiło cenę do kryptowaluty do rekordowych poziomów. Choć regulacyjna saga i batalia banków inwestycyjnych oraz emitentów funduszy trwała kilka lat, zakończyła się sukcesem. W marcu bitcoin osiągnął rekordową cenę ponad $73 000 i choć od tamtej pory jego kurs uległ korekcie, to nadal utrzymuje się powyżej $63 000, a więc znacznie wyżej niż w ubiegłych latach. 

Zadbaj o siebie i swoje przywództwo, czyli wyzwania współczesnego menedżera

Dzisiejszy świat zarządzania wymaga od menedżerów nieustannej ewolucji. Hasło „menedżer od nowa” może oznaczać zarówno rozpoczęcie czegoś od początku, jak i wprowadzenie zmian poprawiających istniejący stan rzeczy. W obliczu dzisiejszych wyzwań, pełnych zawirowań i rozlicznych ścieżek, nowoczesne zarządzanie staje się sztuką balansowania między tradycją a innowacją.

REKLAMA

Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

REKLAMA

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

REKLAMA