reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Prawo > Spółki > Spółka komandytowa > Spółka komandytowa w 444 praktycznych pytaniach i odpowiedziach

Spółka komandytowa w 444 praktycznych pytaniach i odpowiedziach

Książka "Komandytowa w pytaniach i odpowiedziach" to 444 praktycznych porad na temat spółki komandytowej. Dlaczego warto założyć ten rodzaj spółki? Poznaj zagadnienia z zakresu prawa spółek handlowych, prawa podatkowego i rachunkowości.

"Komandytowa w pytaniach i odpowiedziach", wydanie IV

Mimo że geneza spółki komandytowej sięga czasów średniowiecza, nadal jest to rodzaj spółki wykorzystywany przez nowoczesnych przedsiębiorców. Dynamiczny wzrost liczby tworzonych w ostatnich latach spółek komandytowych potwierdza ich niezaprzeczalne atuty:

  • elastyczność uregulowań treści umowy spółki,
  • możliwość ograniczenia odpowiedzialności wspólników oraz
  • atrakcyjny sposób opodatkowania.

"Komandytowa w pytaniach i odpowiedziach" – wydanie IV składa się z 444 praktycznych pytań i odpowiedzi związanych ze spółką komandytową i obejmuje zagadnienia z zakresu prawa spółek handlowych, prawa podatkowego i rachunkowości. Publikacja jest wynikiem wielu lat doświadczeń prawników i doradców podatkowych z Kancelarii Prawnej PragmatIQ z Poznania, które zostały zebrane w czasie pracy z Klientami oraz z Czytelnikami portali Komandytowa.pl, Doradzamy.to, Powiazane.pl, Zmianawarty.pl, Ulgidlainnowacji.pl. Książka jest efektem wielu lat współpracy z osobami, które wykorzystywały w swojej działalności spółki komandytowe. Autorzy uczestniczyli w powstaniu ponad 140 spółek komandytowych, ponad 130 przekształceniach w spółki komandytowe, a także w ponad 1100 postępowaniach przed sądami rejestrowymi dotyczących takich spółek.

"Komandytowa w pytaniach i odpowiedziach", wydanie IV

IV wydanie publikacji zostało rozszerzone o aktualne podstawy prawne, a także o nowe pytania i odpowiedzi dotyczące działalności spółki komandytowej, m.in. z zakresu sukcesji w spółce komandytowej, nowych zasad przygotowywania dokumentacji cen transferowych obowiązujących od 2019 r., rozliczeń podatkowych wspólników z uwzględnieniem nowelizacji ustaw o podatku dochodowym, obowiązków dotyczących Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych.

Opracowanie dedykowane jest praktykom oraz teoretykom zainteresowanym spółką komandytową, tj. przedsiębiorcom, wspólnikom spółek komandytowych, podmiotom rozważającym przekształcenie w spółkę komandytową, prawnikom, księgowym, biegłym rewidentom, doradcom podatkowym, studentom oraz pracownikom naukowym.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ecovis System Rewident Sp. z o.o.

Ecovis System Rewident Sp. z o.o. to niezawodny partner dostarczający kompleksowe rozwiązania z zakresu audytu, księgowości, doradztwa podatkowego oraz kadr i płac. Firma istnieje na polskim rynku od 1995 r.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama