REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Spółka zaniżyła przychody w rozliczaniu CIT-8. Zaległy podatek wraz z odsetkami to 245 tys. zł

KAS: spółka pominęła w rozliczaniu CIT przychody w wysokości ponad 1,1 mln zł
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Urząd skarbowy na Podkarpaciu ujawnił, że spółka pominęła w rozliczaniu CIT-8 przychody w wysokości przeszło 1,1 mln zł. Spółka złożyła korektę zeznania podatkowego i wpłaciła zaległy podatek wraz z odsetkami za zwłokę w kwocie ponad 245 tys. zł.

Jak poinformowała zastępca rzeczniczka prasowego Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Agnieszka Siwy, pracownicy jednego z urzędów skarbowych podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej ujawnili w trakcie kontroli podatkowej nieprawidłowości w rozliczeniach podatku dochodowego od osób prawnych (CIT).

REKLAMA

Spółka w CIT-8 zaniżyła przychód podlegający opodatkowaniu

Spółka w złożonym zeznaniu podatkowym CIT-8 za 2020 r. zaniżyła przychód podlegający opodatkowaniu o kwotę przekraczającą 1,1 mln zł. W ewidencji pominięte zostały niektóre dowody sprzedaży, w rozliczeniu nie zostały również uwzględnione dodatnie różnice kursowe” – wyliczyła Siwy.

Jak dodała, firma do wyliczenia CIT błędnie zastosowała preferencyjną, 9-proc. stawkę podatku, ze względu na utratę statusu małego podatnika.

Spółka złożyła korektę zeznania podatkowego CIT-8 i wpłacił zaległy podatek wraz z odsetkami

„Po zakończeniu kontroli, spółka złożyła korektę zeznania podatkowego CIT-8 za 2020 r. zgodną z ustaleniami kontroli urzędu skarbowego oraz wpłacił w całości zaległy podatek wraz z odsetkami za zwłokę łącznie ponad 245 tys. zł” – podkreśliła Siwy.

Przedstawicielka KAS przypomniała, że podstawowa stawka CIT to 19 proc.

„Niektórzy podatnicy mogli skorzystać ze stawki obniżonej, tj. 9 proc., jeżeli ich przychody w roku podatkowym nie przekroczyły równowartości 1,2 mln euro do 2020 r., obecnie jest to 2 mln euro. Dotyczy to tzw. małych podatników oraz, co do zasady, podatników rozpoczynających działalność, w tym przypadku, tylko w roku rozpoczęcia działalności. Osiągnięcie przychodów wyższych lub utrata statusu małego podatnika wyklucza korzystanie ze stawki 9 proc.” – zaznaczyła Siwy.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Autor: Wojciech Huk

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Walka o przetrwanie. W ciągu dekady zniknie większość sklepów internetowych

Na rynku e-commerce, który jest niezwykle konkurencyjny, już w pierwszym roku działalności zanika 5% firm. Po upływie dziesięciu lat nadal funkcjonuje jedynie 37% z nich - informuje wtorkowe wydanie "Rzeczpospolitej".

Handel w dwie niedziele w każdym miesiącu - jest wniosek o odrzucenia projektu nowelizacji

Polska Izba Handlu wnioskuje o odrzucenie w całości poselskiego projektu przywracającego handel w 2 niedziele w miesiącu - wynika z opinii PIH złożonego w trakcie procesu legislacyjnego.

Dzień Matki. Jak wygląda rynek pracy kobiet?

W ciągu ostatnich kilku lat sytuacja kobiet na rynku pracy mocno ewoluowała. Pomimo podejmowania przez firmy działań na rzecz równouprawnienia płci panie bywają niejednokrotnie w nieco gorszej sytuacji zawodowej niż panowie. Jak wygląda rynek pracy kobiet? Czy pracodawcy oferują dodatkowe benefity dla rodziców? Co jest dla nich ważne u pracodawcy?

Pablo Escobar jako znak towarowy? Sąd odmawia

Sąd UE odmówił rejestracji oznaczenia słownego „Pablo Escobar” pod unijnym znakiem towarowym. Sąd uznał je za sprzeczne z porządkiem publicznym i dobrymi obyczajami. Za bardzo kojarzy się z handlem narkotykami i zbrodnią.

REKLAMA

Ogromne grzywny za niewdrożenie dyrektywy NIS2. Do kiedy trzeba to zrobić?

Dyrektywa Unii Europejskiej w sprawie środków na rzecz wysokiego wspólnego poziomu cyberbezpieczeństwa na terytorium Unii (NIS2) ma duże znaczenie dla poprawy cyberbezpieczeństwa UE. Jej wejście w życie nastąpiło w styczniu 2023 r. - z terminem na dostosowanie niezbędnych do wykonania niniejszej dyrektywy przepisów krajowych do 18 października 2024 r. Kto powinien przygotować się do działania w zgodzie z NIS2-  analizuje Michał Borowiecki, dyrektor Netskope na Polskę i Europę Wschodnią.

Nowa usługa dla indywidualnych przedsiębiorców w aplikacji mObywatel 2.0

W aplikacji mObywatel 2.0 pojawiła się usługa "Firma" skierowana do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Jak z niej skorzystać?

Onboarding w hybrydowym modelu pracy

Czym jest onboarding? Jak wygląda w pracy hybrydowej? 

Efekt Marywilskiej i fali pożarów: przedsiębiorcy pytają o ubezpieczenia i podatki pod względem strat

Tragedia tysięcy kupców, którzy prowadzili swoje biznesy często poniżej poziomu ryzyka skłania wielu przedsiębiorców do refleksji nad warunkami w jakich oni sami prowadzą swoją działalność. Efekt Marywilskiej i fali pożarów w ogóle: dwie ważne kwestie, w których doradzają eksperci to rozliczanie strat i inne aspekty podatkowe nieszczęścia oraz skuteczność polis jako zabezpieczenia przed skutkami nieszczęść.

REKLAMA

Jak zbudować dobre „candidate experience”

Czym jest candidate experience? Na co wpływa? Jak zmierzyć candidate experience i jak zbudować dobre?

31 maja 2024 r. upływa ważny termin dla rolników-przedsiębiorców

Do 31 maja 2024 r. należy złożyć zaświadczenie/oświadczenie o nieprzekroczeniu rocznej kwoty granicznej należnego podatku dochodowego za 2023 rok od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

REKLAMA