| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Temat Dnia > Zaświadczenia Krajowej Izby Gospodarczej BLCA podstawą uwierzytelnienia firmy

Zaświadczenia Krajowej Izby Gospodarczej BLCA podstawą uwierzytelnienia firmy

Zaświadczenia i certyfikaty KIG mogą zapewnić sukces w przetargach zagranicznych i handlu zagranicznym oraz mogą być podstawą do zwolnień od odpowiedzialności kontraktowej.

Bardzo często zdarza się, że w celu uwierzytelnienia informacji o przedsiębiorcy, zagraniczni partnerzy wymagają przedłożenia przez polskich przedsiębiorców dokumentów wystawionych przez upoważnioną  izbę gospodarczą, dotyczących statusu prawnego przedsiębiorcy lub innych prawnych aspektów prowadzonej działalności gospodarczej.

Zwykle związane jest to z udziałem polskich firm w międzynarodowych postępowaniach przetargowych lub z procedurami  wymagającymi wykazania następstwa prawnego, czy też z koniecznością wykazania podstaw do zwolnienia od odpowiedzialności kontraktowej.

W ramach prowadzonej przez Krajową Izbę Gospodarcza Biuro Legalizacji, Certyfikacji i Karnetów ATA działalności w zakresie legalizacji i wydawania dokumentów w obrocie z zagranicą, po przedłożeniu dokumentów potwierdzających wnioskowane okoliczności, przedsiębiorcy mogą uzyskać:

1. zaświadczenia o statusie prawnym podmiotu gospodarczego, jego przedmiocie działalności i zasadach reprezentacji oraz innych podstawowych okolicznościach związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą,

2. zaświadczenia o następstwie prawnym oraz wszelkich innych okolicznościach powodujących przejście praw i obowiązków,

3. zaświadczenia o zaistnieniu okoliczności mogących stanowić podstawę do zwolnienia od odpowiedzialności kontraktowej,

4. zaświadczenia o innych okolicznościach, które mogą zostać potwierdzone przez Krajową Izbę Gospodarczą.

Aby uzyskać takie dokumenty należy uwierzytelnić  przedsiębiorcę przedkładając w Krajowej Izbie Gospodarczej dokumenty rejestracyjne firmy i wzory podpisów osób upoważnionych do jej reprezentacji. Dokumenty składa się w Biurze Legalizacji, Certyfikacji i Karnetów ATA Krajowej Izby Gospodarczej.

Więcej informacji na ten temat można uzyskać na stronie www.legalizacja.kig.pl

Zbigniew Sokołowski

 

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Bartosz Cieśluk

Aplikant adwokacki

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »