reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Prawo > Odszkodowania > Szkody na osobie > Ubezpieczenie grupowe na życie a wypłata świadczenia

Ubezpieczenie grupowe na życie a wypłata świadczenia

Bardzo liczna grupa ludzi posiada ubezpieczenie grupowe na życie lub ubezpieczenie kontynuowane na indywidualnych zasadach. Jest to jeden z nielicznych elementów który ochrania nas lub naszą rodzinę w przypadku nieszczęśliwego wypadku, którego konsekwencją może być uszczerbek na zdrowiu, pobyt w szpitalu, ciężkie zachorowanie a nawet śmierć lub inne zdarzenie zgodne z tabela świadczeń.

Trudno w chwili obecnej skupić się na konkretnym ubezpieczeniu bo tyle ile jest Zakładów Ubezpieczeń mających w swojej ofercie takie ubezpieczenie to będzie tyle różnych ubezpieczeń grupowych na życie posiadających różne warianty a każdy wariant może posiadać swoją odrębną tabelę świadczeń. 

Konsekwencją tego jest iż jednemu poszkodowanemu za 5% uszczerbku na zdrowiu jeden zakład ubezpieczeń wypłaci 500,00 zł a inny 1500,00 zł. Jest to zależne od rodzaju ubezpieczenia , wariantu i sumy ubezpieczenia.

Polecamy: Firma w spadku - zarząd sukcesyjny

Bywają również sytuacje gdzie posiadamy ubezpieczenie z opcjami lub wariantami mało przydatnymi dla nas samych np. osoby mające ok. 45 – 50 lat posiadają opcję urodzenia dziecka – czy to jest tak atrakcyjna opcja może warto zrezygnować z takiego ubezpieczenia i wybrać inne ubezpieczenie, których jest na rynku bardzo dużo a zabezpieczające nas i rodzinę w lepszych opcjach lub innych sumach ubezpieczenia.

Zobacz: Czego oprócz odszkodowania może domagać się poszkodowany?

Tak więc najważniejszym elementem przy zawieraniu ubezpieczenia i przy ewentualnym staraniu się o odszkodowanie jest tabela świadczeń danego ubezpieczenia i Ogólne Warunki Ubezpieczenia ( OWU).

Rzadko, które ubezpieczenie jest narzucane i opłacane przez pracodawcę. Większość ubezpieczonych sama deklaruje chęć przystąpienia do takiego ubezpieczenia i w 90% przypadków kierują się wysokością składki miesięcznej na ubezpieczenia a nie wysokością ewentualnych świadczeń w przypadku nieszczęśliwego wypadku.

Pamiętajmy wysokość wypłacanych świadczeń w wielu przypadkach zależy od nas samych im większą płacimy składkę tym większe otrzymamy świadczenie i określonego wariantu ubezpieczenia z opcjami z których możemy korzystać wówczas nikt nie będzie miał pretensji że zakład ubezpieczeń go oszukał wypłacając niskie świadczenie.

Wiadomo że zdarzają się różne przypadki przy wypłacie świadczenia-odszkodowania ale od tego są Ogólne Warunki Ubezpieczenia ( OWU ) i tabele świadczeń które mogą doprowadzić do polubownego rozwiązania problemu.

Ponadto bywają sytuacje w których poszkodowany próbuje na siłę dane zdarzenie podciągnąć pod ubezpieczenie – musi liczyć się z odmową ale on dalej idzie w zaparte a potem narzeka jak go to Zakład Ubezpieczeń oszukał – pisze o tym bo z takimi problemami zgłaszali się do nas poszkodowani i dopiero przyciśnięciu do muru wyjawiali prawdę o zdarzeniu. Co nieraz skutkowało to tym iż mogliśmy dokładnie przeanalizować zdarzenie i zasugerować dochodzenie odszkodowania z innego źródła.

Zobacz serwis: Szkody osobowe - OC

Wiele osób składa zapytania o swoim problemie dotyczącym wypłaty świadczeń bądź odmowy wypłaty z ubezpieczeń grupowych aby przygotować poprawną opinie musimy wiedzieć konkretnie o jakie chodzi ubezpieczenie ( w tym wysokość sumy ubezpieczenia i rodzaj ubezpieczenia ) w którym Zakładzie Ubezpieczeń i na jakiej podstawie została wystawiona polisa ( podstawa to OWU z dn..... ) bez takich podstawowych informacji nie jesteśmy w stanie udzielić konkretnych odpowiedzi.

reklama

Czytaj także

Aktualizacja: 15.11.2017

Ekspert:

Elżbieta Majszak

Ekspert z zakresu odszkodowań i ubezpieczeń.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Rzadko, które ubezpieczenie jest narzucane i opłacane przez pracodawcę. Większość ubezpieczonych sama deklaruje chęć przystąpienia do takiego ubezpieczenia.
Rzadko, które ubezpieczenie jest narzucane i opłacane przez pracodawcę. Większość ubezpieczonych sama deklaruje chęć przystąpienia do takiego ubezpieczenia.

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja44.25 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Pundyk-Glet

dr nauk prawnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama