| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Prawo > Odszkodowania > Szkody na osobie > Ubezpieczenie grupowe na życie a wypłata świadczenia

Ubezpieczenie grupowe na życie a wypłata świadczenia

Bardzo liczna grupa ludzi posiada ubezpieczenie grupowe na życie lub ubezpieczenie kontynuowane na indywidualnych zasadach. Jest to jeden z nielicznych elementów który ochrania nas lub naszą rodzinę w przypadku nieszczęśliwego wypadku, którego konsekwencją może być uszczerbek na zdrowiu, pobyt w szpitalu, ciężkie zachorowanie a nawet śmierć lub inne zdarzenie zgodne z tabela świadczeń.

Trudno w chwili obecnej skupić się na konkretnym ubezpieczeniu bo tyle ile jest Zakładów Ubezpieczeń mających w swojej ofercie takie ubezpieczenie to będzie tyle różnych ubezpieczeń grupowych na życie posiadających różne warianty a każdy wariant może posiadać swoją odrębną tabelę świadczeń. 

Konsekwencją tego jest iż jednemu poszkodowanemu za 5% uszczerbku na zdrowiu jeden zakład ubezpieczeń wypłaci 500,00 zł a inny 1500,00 zł. Jest to zależne od rodzaju ubezpieczenia , wariantu i sumy ubezpieczenia.

Polecamy: Firma w spadku - zarząd sukcesyjny

Bywają również sytuacje gdzie posiadamy ubezpieczenie z opcjami lub wariantami mało przydatnymi dla nas samych np. osoby mające ok. 45 – 50 lat posiadają opcję urodzenia dziecka – czy to jest tak atrakcyjna opcja może warto zrezygnować z takiego ubezpieczenia i wybrać inne ubezpieczenie, których jest na rynku bardzo dużo a zabezpieczające nas i rodzinę w lepszych opcjach lub innych sumach ubezpieczenia.

Zobacz: Czego oprócz odszkodowania może domagać się poszkodowany?

Tak więc najważniejszym elementem przy zawieraniu ubezpieczenia i przy ewentualnym staraniu się o odszkodowanie jest tabela świadczeń danego ubezpieczenia i Ogólne Warunki Ubezpieczenia ( OWU).

Rzadko, które ubezpieczenie jest narzucane i opłacane przez pracodawcę. Większość ubezpieczonych sama deklaruje chęć przystąpienia do takiego ubezpieczenia i w 90% przypadków kierują się wysokością składki miesięcznej na ubezpieczenia a nie wysokością ewentualnych świadczeń w przypadku nieszczęśliwego wypadku.

Pamiętajmy wysokość wypłacanych świadczeń w wielu przypadkach zależy od nas samych im większą płacimy składkę tym większe otrzymamy świadczenie i określonego wariantu ubezpieczenia z opcjami z których możemy korzystać wówczas nikt nie będzie miał pretensji że zakład ubezpieczeń go oszukał wypłacając niskie świadczenie.

Wiadomo że zdarzają się różne przypadki przy wypłacie świadczenia-odszkodowania ale od tego są Ogólne Warunki Ubezpieczenia ( OWU ) i tabele świadczeń które mogą doprowadzić do polubownego rozwiązania problemu.

Ponadto bywają sytuacje w których poszkodowany próbuje na siłę dane zdarzenie podciągnąć pod ubezpieczenie – musi liczyć się z odmową ale on dalej idzie w zaparte a potem narzeka jak go to Zakład Ubezpieczeń oszukał – pisze o tym bo z takimi problemami zgłaszali się do nas poszkodowani i dopiero przyciśnięciu do muru wyjawiali prawdę o zdarzeniu. Co nieraz skutkowało to tym iż mogliśmy dokładnie przeanalizować zdarzenie i zasugerować dochodzenie odszkodowania z innego źródła.

Zobacz serwis: Szkody osobowe - OC

Wiele osób składa zapytania o swoim problemie dotyczącym wypłaty świadczeń bądź odmowy wypłaty z ubezpieczeń grupowych aby przygotować poprawną opinie musimy wiedzieć konkretnie o jakie chodzi ubezpieczenie ( w tym wysokość sumy ubezpieczenia i rodzaj ubezpieczenia ) w którym Zakładzie Ubezpieczeń i na jakiej podstawie została wystawiona polisa ( podstawa to OWU z dn..... ) bez takich podstawowych informacji nie jesteśmy w stanie udzielić konkretnych odpowiedzi.

Czytaj także

Aktualizacja: 15.11.2017

Ekspert:

Elżbieta Majszak

Ekspert z zakresu odszkodowań i ubezpieczeń.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Rzadko, które ubezpieczenie jest narzucane i opłacane przez pracodawcę. Większość ubezpieczonych sama deklaruje chęć przystąpienia do takiego ubezpieczenia.
Rzadko, które ubezpieczenie jest narzucane i opłacane przez pracodawcę. Większość ubezpieczonych sama deklaruje chęć przystąpienia do takiego ubezpieczenia.

Odpowiedzialność członków zarządu spółek kapitałowych79.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Pilikowski

Konsultant podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »