Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu zawarcie umowy. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące zawarcie umowy.
O czym pamiętać stosując wzorzec umowy?
Aktualizacja: 13.05.2015
Przedsiębiorcy bardzo często korzystają z wzorców umów, w szczególności z ogólnych warunków umów, wzorów umowy, regulaminów, itp. Często posługują się też formularzami, które następnie są uzupełniane danymi klienta i zamówionej usługi (towaru). »
Kiedy małoletni może być stroną umowy?
Aktualizacja: 12.12.2014
Możliwość bycia stroną umowy jest nierozerwalnie związana ze zdolnością do czynności prawnych. Pełną zdolność do czynności prawnych nabywa się z chwilą osiągnięcia pełnoletniości, tj. 18 lat. W przypadku osób małoletnich zdolność taka posiada swoje ograniczenia, uregulowane w art. 11-22 k.c. »
Forma i moment zawarcia umowy spółki z o.o. w trybie „S24”
Aktualizacja: 03.11.2014
Kodeks spółek handlowych dopuszcza zawarcie umowy spółki z o.o. przy wykorzystaniu wzorca znajdującego się w systemie teleinformatycznym. Procedura elektroniczna jest znacznie łatwiejsza niż tradycyjna. Forma umowy odbiega od tradycyjnej – aktu notarialnego i zostaje zawarta po wprowadzeniu wszystkich koniecznych danych wraz z podpisem elektronicznym. »
Jak prawidłowo zawierać umowy?
Aktualizacja: 23.07.2014
Przed podpisaniem każdej umowy, należy przede wszystkim zapoznać się z jej treścią. Podpisanie umowy wiąże się z wyrażeniem zgody na zawarte w jej treści warunki. Jak zatem prawidłowo zawierać umowy? »
Korzystanie z gotowych wzorców umów - o czym należy pamiętać?
Aktualizacja: 30.06.2014
W obrocie gospodarczym coraz bardziej popularne jest korzystanie z gotowych wzorców umów, zawierających standardowe rozwiązania. Korzysta się z nich w przypadku umów między kontrahentami, umów konsumenckich oraz umów wyłącznie między przedsiębiorcami. »
Pułapki prawne w umowie sprzedaży samochodu
Aktualizacja: 14.06.2011
Na jakie pułapki prawne możemy natrafić przy zawieraniu umowy sprzedaży samochodu? Dlaczego zadatek jest korzystniejszy dla kupującego, a zaliczka dla sprzedającego? Czy sprzedawca może ograniczyć swoją odpowiedzialność? »
Wypowiedzenie umowy najmu samochodu
Aktualizacja: 02.05.2011
Co do zasady rozwiązanie umowy najmu następuje po upływie odpowiedniego okresu wypowiedzenia. Tylko w wyjątkowych sytuacjach umowa może być rozwiązana natychmiast. »
Aktualizacja: 12.07.2011
Zawierając umowę najmu samochodu powinniśmy zadbać o to, by treść umowy zawierała wszystkie postanowienia, co do których się umówiliśmy. »
Najem samochodu – piszemy umowę
Aktualizacja: 12.07.2011
Zawierając umowę najmu wynajmujący zobowiązuje się przekazać najemcy samochód do używania na czas oznaczony lub nie. Z kolei najemca zobowiązuje się płacić określony czynsz. »
Co zrobić, gdy kupiony samochód okazał się wadliwy?
Aktualizacja: 16.05.2011
Samochód, który kupiliśmy okazał się niesprawny, a sprzedawca mówi, że nic nie może z tym zrobić? Sprawdź, jakie masz uprawnienia w takiej sytuacji? »
Czy żona musi podpisać się pod umową sprzedaży samochodu?
Aktualizacja: 22.12.2011
Samochód kupiony za wynagrodzenie męża w trakcie trwania majątku, wchodzi do majątku wspólnego małżonków. Czy zatem przy umowie sprzedaży samochodu pod umową musi podpisać się także żona, jako współwłaściciel? »
Sprzedaż wspólnego samochodu: jak napisać umowę?
Aktualizacja: 30.10.2020
Określenie stron jest zawsze koniecznym elementem każdej umowy. Jak jednak powinna wyglądać umowa sprzedaży samochodu będącego współwłasnością dwóch osób? Czy wystarczy tylko określenie jednej ze stron? »
Jak sporządzić umowę darowizny samochodu? – cz. 2
Aktualizacja: 12.07.2011
Oświadczenie darczyńcy powinno być złożone w formie aktu notarialnego, niemniej jednak sporządzenie całej umowy w formie pisemnej również będzie ważne, jeżeli świadczenie przyrzeczone zostanie spełnione. Jak sporządzić umowę darowizny? »
Jak sporządzić umowę darowizny samochodu? – cz. 1
Aktualizacja: 12.07.2011
Oświadczenie darczyńcy powinno być złożone w formie aktu notarialnego, niemniej jednak sporządzenie całej umowy w formie pisemnej również będzie ważne, jeżeli świadczenie przyrzeczone zostanie spełnione. Jak sporządzić umowę darowizny? »
Łatwiejsza kwalifikacja urządzeń grzewczych i materiałów w programie „Czyste Powietrze”