| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Reklama > Nowy Świat w Warszawie najdroższą ulicą handlową w Polsce

Nowy Świat w Warszawie najdroższą ulicą handlową w Polsce

Warszawski Nowy Świat jest najdroższą ulicą handlową w Polsce i 45 na świecie - tak wynika z raportu firmy doradczej Cushman & Wakefield.

Najdroższa ulica handlowa za granicą jest w Hongkongu - Causeway Bay. Na czele rankingu znalazła się po raz kolejny. Nowojorska Piąta Aleja zajęła 2 miejsce. Najwyższe czynsze za lokal handlowy w Europie notuje się natomiast na Polach Elizejskich w Paryżu.

Raport, przygotowywany przez firmę Cushman & Wakefield od 25 lat, porównuje czynsze w najważniejszych 334 lokalizacjach handlowych w 64 krajach. Nie porównuje średnich czynszów, lecz jest sporządzony na podstawie informacji o najwyższych możliwych do uzyskania stawek najmu w tych lokalizacjach.

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!

Zgodnie z danymi, czynsz na Nowym Świecie w Warszawie, najdroższej ulicy w Polsce, który wynosi 996 euro za metr kwadratowy rocznie. W regionie Nowy Świat wyprzedził między innymi ulice z Bukaresztu i Sofii, ale przegrał z czeską Pragą czy stolicą Ukrainy.

Oprócz zestawienia światowego firma Cushman & Wakefield przygotowała również ranking 12 najdroższych lokalizacji w Polsce. Tuż za Nowym Światem ponownie znalazła się w nim ulica Floriańska w Krakowie z czynszem na poziomie 936 euro za metr kwadratowy rocznie. Trzecie miejsce zajęła warszawska ulica Chmielna.

Flaga i godło a prawa autorskie

Źródło: IAR

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Smaga Jaroszyński Spółka Adwokacka sp. j.

Obsługa prawna przedsiębiorców

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »