reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Firma za granicą > Jak zarejestrować firmę w Irlandii – ubezpieczenie i konto firmowe

Jak zarejestrować firmę w Irlandii – ubezpieczenie i konto firmowe

Jeżeli zdecydowałeś się na założenie działalności gospodarczej w Irlandii i rozpocząłeś procedurę rejestracyjną, spotkasz się z koniecznością wyboru rodzaju ubezpieczenia oraz otwarcia konta bankowego.

Wybór rodzaju ubezpieczenia

W zależności od rodzaju prowadzonej działalności gospodarczej jak i struktury przedsięwzięcia należy rozważyć i dobrać odpowiednie rodzaje ubezpieczenia.
Mogą to być:
• OC,
• pracownicze,
• szkody majątkowe / utracone korzyści,
• komunikacyjne,
• dodatkowe.
W ich doborze pomocne mogą być informacje zamieszczone na stronie wwww.enterpriseboards.ie.

Otwarcie konta bankowego

Bardzo ważnym jest założenie odrębnego firmowego konta bankowego. W przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej bywa to niejednokrotnie pomijane. Brak wydzielonego konta biznesowego znacznie utrudnia śledzenie przepływów gotówkowych firmy, a co za tym idzie uniemożliwia bieżące analizowanie jej sytuacji ekonomicznej. Takie zaniedbanie może doprowadzić do niewypłacalności, a co za tym idzie bankructwa. 

Warto też rozważyć założenie dodatkowego konta depozytowego, na którym deponowałoby się miesięcznie zaliczki na poczet podatku dochodowego. Podlegając obowiązkowi rozliczenia się z Urzędem Podatkowym raz w roku, trzeba się wykazać dużą dyscypliną, aby zebrać środki należne urzędowi z tytułu odprowadzanych podatków. Dodatkowe konto depozytowe może znacznie pomóc w zebraniu na czas wymaganej przez Urząd Podatkowy kwoty.

Polecamy: Jak założyć własną firmę w Polsce

Przy doborze banku warto prześledzić bieżące oferty dostępne na rynku. Irlandzkie banki prześcigają się w walce o klienta, niektóre oferują bardzo preferencyjne warunki otwarcia i utrzymania konta bankowego dla osób rozpoczynających biznes. Ponadto pragnąc dotrzeć do polskiej społeczności i ułatwić jej korzystanie z usług, kilka banków rozbudowało obsługę w języku polskim.

Warto również zastanowić się, jakie operacje finansowe będą dominować w nowo otwartym biznesie i pod tym kątem dobrać instytucję finansową. Dodatkowym atutem może być dostępność obsługi online, która przyspiesza realizację płatności i przelewów oraz umożliwia całodobową kontrolę stanu własnego konta.

Polecamy: serwis Mała firma

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Jak zarejestrować firmę w Irlandii – ubezpieczenie i konto firmowe
Jak zarejestrować firmę w Irlandii – ubezpieczenie i konto firmowe

Dokumentacja kadrowa. Zasady prowadzenia i przechowywania79.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Fundacja ITAKA

Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama