reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Finanse i rozwój > Szukaj pracy z głową!

Szukaj pracy z głową!

Szukaj pracy z głową!

Prawie połowa obywateli Polski nie pracuje. Niektórzy z nich nie mogą znaleźć pracy, ale wielu z nich w ogóle jej nie szuka.

Wiele osób w Polsce nie może znaleźć pracy z powodu braku odpowiednich kwalifikacji. Osoby nieaktywne zawodowo stają się bierne, "wypadają" z życia zawodowego, co powoduje, że po jakimś czasie jeszcze trudniej jest im znaleźć pracę. Takie osoby nie powinny biernie czekać, lecz spróbować dostosować się do współczesnych warunków zawodowych.

Ucz się Jasiu, ucz ... informatyki i przedsiębiorczości

Bezrobotni często zniechęcają się bezskutecznym szukaniem pracy. Przeglądają ogłoszenia, wysyłają setki CV, a nie dostają żadnej odpowiedzi, dlatego czują się rozczarowani i zdemobilizowani. W takiej sytuacji nie powinniśmy tracić wiary we własne możliwości, tylko próbować zmienić sytuację. Warto zorientować się w potrzebach rynku, a później zapisać się na kursy doszkalające, szkolenia, zastanowić się nad zmiana branży na taką, w której obecnie poszukiwani są nowi pracownicy.

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!

Jak wybrać dobre szkolenie?

Należy pamiętać, że szukanie pracy nie powinno ograniczać się jedynie do wysyłania CV. Warto zamieścić swoje CV w bazach firm rekrutacyjnych, a także umówić się na spotkanie z doradcą zawodowym. Wiele firm rekrutacyjnych i doradców zawodowych specjalizuje się w konkretnych branżach, co zdecydowanie pomaga kandydatom poszukującym pracy.

Psycholodzy z doświadczeniem w zarządzaniu zasobami ludzkimi mogą pomóc nam w odnalezieniu braków w kompetencjach, przeanalizować dotychczasowe doświadczenie zawodowe kandydata, a także doradzić przy wyznaczaniu odpowiedniej ścieżki kariery. Ponadto doradca może udzielić porad związanych z tworzeniem CV i listu motywacyjnego, przygotowaniem się do rozmowy kwalifikacyjnej oraz powiedzieć, na co zwracają uwagę rekruterzy. Warto także skorzystać z indywidualnego coachingu, dzięki któremu możemy odzyskać motywację, wzmocnić swój rozwój osobisty i zawodowy.

Co to jest coaching?

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Szukaj pracy z głową!
Szukaj pracy z głową!

VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

MonsterPolska.pl

lider w sukcesywnym łączeniu ludzi z ich wymarzoną pracą

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama