REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Małopolski Festiwal Innowacji – jedyny taki tydzień w roku

REKLAMA

118 wydarzeń, 34 partnerów, 30 firm i 20 instytucji prezentujących się na Targach Innowacji, niezliczona ilość spotkań i całe województwo zaangażowane w wyjątkowy projekt – to najkrótsze z możliwych podsumowań zakończonego 31 maja Małopolskiego Festiwalu Innowacji. Festiwalu, który od czterech edycji pokazuje jak ważne miejsce w naszym życiu zaczynają zajmować innowacyjne rozwiązania.

REKLAMA

Ostatni tydzień maja obfitował w targi, wystawy, szkolenia, warsztaty, konferencje, seminaria, spotkania z przedsiębiorcami i przedstawicielami świata nauki, panele dyskusyjne i rozmowy, które nie tylko czerpią z dotychczasowych osiągnięć, ale przede wszystkim stają się motywacją do rozwoju i kreowania nowych rozwiązań. Ich cel
był jeden – pokazać szerokiemu gronu odbiorców jak znacznym przemianom podlegała w ostatnich latach małopolska gospodarka, i jakie dalsze wyzwania przed nią stoją.

REKLAMA

- Celem naszych spotkań jest nie tylko prezentowanie dorobku małopolskich firm, ale także podnoszenie świadomości, co do tego czym jest innowacyjność w biznesie – mówił Marek Zuber, wysoko ceniony ekonomista i analityk rynków finansowych – Innowacyjność ma przecież różne wymiary, to nie tylko nowoczesne komputery i statki kosmiczne, ale też np. nowe systemy zarządzania w firmach. Wielu przedsiębiorców w Małopolsce stosuje takie innowacyjne rozwiązania – podkreślał Zuber. Jego wystąpienie było częścią spotkania, w którym udział wzięli m.in. Roman Ciepiela, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Jacek Drabik, Country Manager Motorola Solutions Systems Polska czy Wojciech Burkot, Dyrektor Google Poland Panowie spotkali się podczas panelu dyskusyjnego pt. Innowacyjne podejście do edukacji i nauki wymiarem globalnego sukcesu firmy, który był zwieńczeniem całodniowej Konferencji Dzisiejsze inspiracje innowacją przyszłości – Małopolska Case Study. Było to jedno z trzech wydarzeń, które już na stałe wpisały się w kalendarz imprez gospodarczych regionu: oprócz Konferencji są to także Małopolskie Targi Innowacji oraz warsztaty Przy kawie o innowacjach.


Wirtualna podróż po krainie innowacji

REKLAMA

Tegoroczna edycja Festiwalu mogła zaskoczyć nie tylko liczbą zaangażowanych firm i partnerów, ale także prezentowanymi rozwiązaniami i realizacjami – odwiedzający Małopolskie Targi Innowacji mogli zobaczyć takie projekty jak kadłub nowatorskiej łodzi wielofunkcyjnej, bezzałogowy samolot obserwacyjny FT03, zaawansowane i zróżnicowane systemy i rozwiązania z zakresu IT, niemający konkurencji na rynku „Turborozpalacz”, opatentowaną Myjkę Dynamiczną S-30 Evolution, bolid wyścigowy zbudowany przez studentów AGH czy będące prawdziwą gratką dla miłośników wirtualnej rzeczywistości okulary Oculus Rift. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się także stoisko wyposażone w drukarkę 3D, która umożliwiała wykonanie własnej lampki USB, a także interaktywne stoisko oferujące możliwość stworzenia wyjątkowego robota, wykonującego wgrane wcześniej polecenia. Mały Rynek na jeden dzień stał się świątynią innowatorów i osób zainteresowanych tą gałęzią nauki i gospodarki. A kim są Ci dzisiejsi innowatorzy? Próbował to wyjaśnić Roman Ciepiela, wicemarszałek Województwa Małopolskiego:

- Słowo to ma kilkadziesiąt różnych synonimów – stwierdził wicemarszałek – Innowator to z pewnością lider życia społecznego i gospodarczego. Takich ludzi jest w społeczeństwie zazwyczaj tylko ok 2%. Chodzi o to, by nie tylko te osoby znaleźć i pomóc im realizować ich projekty, ale także tworzyć z nich przywódców opinii. Jednym z zadań innowatorów jest przecież uświadamianie społeczeństwu potrzeby zmiany  - dodał.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zmiany te zachodzą bardzo szybko – rzeczy dziś pozornie nierealne, już jutro mogą stać się elementem rzeczywistości. Dlatego z ciekawością i uwagą będziemy je śledzić przez cały rok – aż do kolejnego spotkania na Małopolskim Festiwalu Innowacji.

Koordynatorem Małopolskiego Festiwalu Innowacji oraz organizatorem Małopolskich Targów Innowacji, konferencji, warsztatów Przy kawie o innowacjach jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Działania te zostały zrealizowane w ramach projektu systemowego Regionalny System Innowacji Województwa Małopolskiego. Projekt Pilotażowy, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Co trapi sektor MŚP? Nie tylko inflacja, koszty zarządzania zasobami ludzkimi i rotacja pracowników

Inflacja przekładająca się na presję płacową, rosnące koszty związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz wysoka rotacja – to trzy główne wyzwania w obszarze pracowniczym, z którymi mierzą się obecnie firmy z sektora MŚP. Z jakimi jeszcze problemami kadrowymi borykają się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa?

Badania ankietowe GUS: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S)

Główny Urząd Statystyczny od 1 do 23 grudnia 2024 r. będzie przeprowadzał obowiązkowe badania statystyczne z zakresu rolnictwa. Chodzi o następujące badania: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S).

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników w 2025 r.? To już pewne

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników? To już pewne. 27 listopada 2024 r. Sejm uchwalił nowelizację ustawy. Wigilia od 2025 r. będzie dniem wolnym od pracy. Co z niedzielami handlowymi? 

Zeznania świadków w sprawach o nadużycie władzy w spółkach – wsparcie dla wspólników i akcjonariuszy

W ostatnich latach coraz częściej słyszy się o przypadkach nadużyć władzy w spółkach, co stanowi zagrożenie zarówno dla transparentności działania organizacji, jak i dla interesów wspólników oraz akcjonariuszy. Przedsiębiorstwa działające w formie spółek kapitałowych z założenia powinny funkcjonować na zasadach transparentności, przejrzystości i zgodności z interesem wspólników oraz akcjonariuszy. 

REKLAMA

BCM w przemyśle: Nie chodzi tylko o przestoje – chodzi o to, co tracimy, gdy im nie zapobiegamy

Przerwa w działalności przemysłowej to coś więcej niż utrata czasu i produkcji. To potencjalny kryzys o wielowymiarowych skutkach – od strat finansowych, przez zaufanie klientów, po wpływ na środowisko i reputację firmy. Dlatego zarządzanie ciągłością działania (BCM, ang. Business Continuity Management) staje się kluczowym elementem strategii każdej firmy przemysłowej.

Z czym mierzą się handlowcy w czasie Black Friday?

Już 29 listopada będzie wyczekiwany przez wielu konsumentów Black Friday. Po nim rozpocznie się szał świątecznych zakupów i zarazem wytężonej pracy dla handlowców. Statystyki pokazują, że Polacy z roku na rok wydają i zamawiają coraz więcej. 

Taryfa C11. Szaleńcze ceny prądu w Polsce: 1199 zł/MWh, 2099 zł/MWh, 2314 zł/MWh, 3114 zł/MWh

To stawki dla biznesu. Małe i średnie firmy (MŚP nie będzie w 2025 r. objęty zamrożeniem cen prądu. 

Brakuje specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Luka w ujęciu globalnym od 2023 roku wzrosła o blisko 20 proc., a w Europie o 12,8 proc.

Brakuje specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Luka w ujęciu globalnym od 2023 roku wzrosła o blisko 20 proc., a w Europie o 12,8 proc. Ekspert przypomina: bezpieczeństwo nie jest kosztem, a inwestycją, która zapewnia ciągłość i stabilność operacyjną

REKLAMA

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm. Interweniuje u premiera Donalda Tuska i marszałka Sejmu Szymona Hołowni.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że przygotowuje kolejne wypłaty świadczenia.

REKLAMA