REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Małopolski Festiwal Innowacji – jedyny taki tydzień w roku

REKLAMA

118 wydarzeń, 34 partnerów, 30 firm i 20 instytucji prezentujących się na Targach Innowacji, niezliczona ilość spotkań i całe województwo zaangażowane w wyjątkowy projekt – to najkrótsze z możliwych podsumowań zakończonego 31 maja Małopolskiego Festiwalu Innowacji. Festiwalu, który od czterech edycji pokazuje jak ważne miejsce w naszym życiu zaczynają zajmować innowacyjne rozwiązania.

REKLAMA

Ostatni tydzień maja obfitował w targi, wystawy, szkolenia, warsztaty, konferencje, seminaria, spotkania z przedsiębiorcami i przedstawicielami świata nauki, panele dyskusyjne i rozmowy, które nie tylko czerpią z dotychczasowych osiągnięć, ale przede wszystkim stają się motywacją do rozwoju i kreowania nowych rozwiązań. Ich cel
był jeden – pokazać szerokiemu gronu odbiorców jak znacznym przemianom podlegała w ostatnich latach małopolska gospodarka, i jakie dalsze wyzwania przed nią stoją.

REKLAMA

- Celem naszych spotkań jest nie tylko prezentowanie dorobku małopolskich firm, ale także podnoszenie świadomości, co do tego czym jest innowacyjność w biznesie – mówił Marek Zuber, wysoko ceniony ekonomista i analityk rynków finansowych – Innowacyjność ma przecież różne wymiary, to nie tylko nowoczesne komputery i statki kosmiczne, ale też np. nowe systemy zarządzania w firmach. Wielu przedsiębiorców w Małopolsce stosuje takie innowacyjne rozwiązania – podkreślał Zuber. Jego wystąpienie było częścią spotkania, w którym udział wzięli m.in. Roman Ciepiela, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Jacek Drabik, Country Manager Motorola Solutions Systems Polska czy Wojciech Burkot, Dyrektor Google Poland Panowie spotkali się podczas panelu dyskusyjnego pt. Innowacyjne podejście do edukacji i nauki wymiarem globalnego sukcesu firmy, który był zwieńczeniem całodniowej Konferencji Dzisiejsze inspiracje innowacją przyszłości – Małopolska Case Study. Było to jedno z trzech wydarzeń, które już na stałe wpisały się w kalendarz imprez gospodarczych regionu: oprócz Konferencji są to także Małopolskie Targi Innowacji oraz warsztaty Przy kawie o innowacjach.


Wirtualna podróż po krainie innowacji

REKLAMA

Tegoroczna edycja Festiwalu mogła zaskoczyć nie tylko liczbą zaangażowanych firm i partnerów, ale także prezentowanymi rozwiązaniami i realizacjami – odwiedzający Małopolskie Targi Innowacji mogli zobaczyć takie projekty jak kadłub nowatorskiej łodzi wielofunkcyjnej, bezzałogowy samolot obserwacyjny FT03, zaawansowane i zróżnicowane systemy i rozwiązania z zakresu IT, niemający konkurencji na rynku „Turborozpalacz”, opatentowaną Myjkę Dynamiczną S-30 Evolution, bolid wyścigowy zbudowany przez studentów AGH czy będące prawdziwą gratką dla miłośników wirtualnej rzeczywistości okulary Oculus Rift. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się także stoisko wyposażone w drukarkę 3D, która umożliwiała wykonanie własnej lampki USB, a także interaktywne stoisko oferujące możliwość stworzenia wyjątkowego robota, wykonującego wgrane wcześniej polecenia. Mały Rynek na jeden dzień stał się świątynią innowatorów i osób zainteresowanych tą gałęzią nauki i gospodarki. A kim są Ci dzisiejsi innowatorzy? Próbował to wyjaśnić Roman Ciepiela, wicemarszałek Województwa Małopolskiego:

- Słowo to ma kilkadziesiąt różnych synonimów – stwierdził wicemarszałek – Innowator to z pewnością lider życia społecznego i gospodarczego. Takich ludzi jest w społeczeństwie zazwyczaj tylko ok 2%. Chodzi o to, by nie tylko te osoby znaleźć i pomóc im realizować ich projekty, ale także tworzyć z nich przywódców opinii. Jednym z zadań innowatorów jest przecież uświadamianie społeczeństwu potrzeby zmiany  - dodał.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zmiany te zachodzą bardzo szybko – rzeczy dziś pozornie nierealne, już jutro mogą stać się elementem rzeczywistości. Dlatego z ciekawością i uwagą będziemy je śledzić przez cały rok – aż do kolejnego spotkania na Małopolskim Festiwalu Innowacji.

Koordynatorem Małopolskiego Festiwalu Innowacji oraz organizatorem Małopolskich Targów Innowacji, konferencji, warsztatów Przy kawie o innowacjach jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Działania te zostały zrealizowane w ramach projektu systemowego Regionalny System Innowacji Województwa Małopolskiego. Projekt Pilotażowy, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak skutecznie odpocząć na urlopie i czego nie robić podczas wolnego?

Jak rzeczywiście odpocząć na urlopie? Czy lepiej mieć jeden długi urlop czy kilka krótszych? Jak wrócić do pracy po wolnym? Podpowiada Magdalena Marszałek, psycholożka z Uniwersytetu SWPS w Sopocie.

Piątek, 26 lipca: zaczynają się Igrzyska Olimpijskie, święto sportowców, kibiców i… skutecznych marek

Wydarzenia sportowe takie jak rozpoczynające się w piątek Igrzyska Olimpijskie w Paryżu to gwarancja pozytywnych emocji zarówno dla sportowców jak i kibiców. Jak można to obserwować od dawna, imprezy sportowe zazwyczaj łączą różnego typu odbiorców czy grupy społeczne. 

Due diligence to ważne narzędzie do kompleksowej oceny kondycji firmy

Due diligence ma na celu zebranie wszechstronnych informacji niezbędnych do precyzyjnej wyceny wartości przedsiębiorstwa. Ma to znaczenie m.in. przy kalkulacji ceny zakupu czy ustalaniu warunków umowy sprzedaży. Prawidłowo przeprowadzony proces due diligence pozwala zidentyfikować ryzyka, zagrożenia oraz szanse danego przedsięwzięcia.

Klient sprawdza opinie w internecie, ale sam ich nie wystawia. Jak to zmienić?

Klienci niechętnie wystawiają pozytywne opinie w internecie, a jeśli już to robią ograniczają się do "wszystko ok, polecam". Tak wynika z najnowszych badań Trustmate. Problemem są także fałszywe opinie, np. wystawiane przez konkurencję. Jak zbierać więcej autentycznych i wiarygodnych opinii oraz zachęcać kupujących do wystawiania rozbudowanych recenzji? 

REKLAMA

Będą wyższe podatki w 2025 roku, nie będzie podwyższenia kwoty wolnej w PIT ani obniżenia składki zdrowotnej

Przedsiębiorcy nie mają złudzeń. Trzech na czterech jest przekonanych, że w 2025 roku nie tylko nie dojdzie do obniżenia podatków, ale wręcz zostaną one podniesione. To samo dotyczy oczekiwanej obniżki składki zdrowotnej. Skończy się na planach, a w praktyce pozostaną dotychczasowe rozwiązania.

Niewykorzystany potencjał. Czas na przywództwo kobiet?

Moment, gdy przywódcą wolnego świata może się okazać kobieta to najlepszy czas na dyskusję o kobiecym leadershipie. O tym jak kobiety mogą zajść wyżej i dalej oraz które nawyki stoją im na przeszkodzie opowiada Sally Helgesen, autorka „Nie podcinaj sobie skrzydeł” i pierwszej publikacji z zakresu kobiecego przywództwa „The female advantage”.

Influencer marketing - prawne aspekty współpracy z influencerami

Influencer marketing a prawne aspekty współpracy z influencerami. Jak influencer wpływa na wizerunek marki? Dlaczego tak ważne są prawidłowe klauzule kontraktowe, np. klauzula zobowiązująca o dbanie o wizerunek marki? Jakie są kluczowe elementy umowy z influencerem?

Jednoosobowe firmy coraz szybciej się zadłużają

Z raportu Krajowego Rejestru Długów wynika, że mikroprzedsiębiorstwa mają coraz większe długi. W ciągu 2 lat zadłużenie jednoosobowych działalności gospodarczych wzrosło z 4,7 mld zł do 5,06 mld zł. W jakich sektorach jest najtrudniej?

REKLAMA

Sprzedaż mieszkań wykorzystywanych w działalności gospodarczej - kiedy nie zapłacimy podatku?

Wykorzystanie mieszkania w ramach działalności gospodarczej stało się powszechną praktyką wśród przedsiębiorców. Wątpliwości pojawiają się jednak, gdy przychodzi czas na sprzedaż takiej nieruchomości. Czy można uniknąć podatku dochodowego? Skarbówka rozwiewa te wątpliwości w swoich interpretacjach.

PARP: Trwa nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła kolejny nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura. Działanie jest realizowane w ramach programu finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

REKLAMA