reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > ABC małej firmy > Jaki jest polski przedsiębiorca milioner?

Jaki jest polski przedsiębiorca milioner?

Odpowiedzialny i pracowity, ale taki który nie lubi obnosić się z bogactwem, krytyczny wobec polityków, ale patriota – taki obraz polskiego przedstawiciela klasy „milionerów” wyłania się z pierwszego tak dogłębnego badania tej grupy społecznej przez instytut badawczy SMG/KRC.

Raport przygotowany po przeprowadzeniu badania prezentuje kompleksowy obraz przedsiębiorczego polskiego „milionera”, postawę społeczną i to jakimi wartościami się kieruje. Raport powstał na podstawie indywidualnych wywiadów z osobami, których majątek w postaci środków płynnych, przekracza 1 milion złotych.

- Zrobiliśmy to badanie, aby lepiej poznać naszych klientów i ich potrzeby. Takie raporty jak ten to znakomita inwestycja w przyszłość. Oprócz sportretowania grupy milionerów, raport przynosi wiele cennych odpowiedzi na pytania dotyczące samej bankowości prywatnej. Dzięki niemu wiemy m.in., że kluczowa jest osoba doradcy i absolutna dyskrecja w kontaktach z klientem – powiedział Michał Walęczak, dyrektor wykonawczy Banku Pekao.

„Portret polskiego milionera 2010” wyraźnie pokazuje nastawienie społeczne prezentowane przez Polaków, którzy zgromadzili majątki znacznej wartości. Z raportu wynika, że są to ludzie pracowici oraz konserwatywni w stosunku do wyznawanych wartości.

Polecamy: serwis Leasing

Na podstawie podobnych raportów sporządzonych w ramach wskazanego wyżej projektu badawczego istnieje możliwość porównania polskich milionerów z przedstawicielami w trzech krajach tzw. „starej UE”: Austrii, Niemczech i Włoszech.

Czym różnią się polscy milionerzy od kolegów z Austrii, Niemiec i Włoch? Największe rozbieżności odnoszą się do struktury samej grupy – podczas gdy w pozostałych krajach badacze wyróżnili 4-6 grup milionerów, w Polsce była to społeczność jednorodna. W Polsce występuje silna tendencja do ukrywania statusu majątkowego. W pozostałych krajach bycie zamożnym jest czymś bardziej naturalnym.

Polecamy: Jak założyć własną firmę?

Polscy milionerzy charakteryzują się także niższym wiekiem niż ci mieszkający za granicą. 45% badanych w kraju stanowiła grupa osób między 40 a 50 rokiem życia. We Włoszech oraz Austrii stosunek ten wynosił 15 i 25%.

Opracował: Marcin Milewski

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Barchan

Ekspert ds. Leasingu, Menedżer

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama