REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dywersyfikacja portfela lokaty strukturyzowanej

Łukasz Mickiewicz
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Dywersyfikacja portfela oznacza lokowanie pieniędzy w różnego rodzaju inwestycje. Jako jedną z możliwych strategii lokat strukturyzowanych analitycy Open Finance przedstawiają jednoczesne inwestowanie w różne produkty finansowe.

REKLAMA

Emitenci jednak nie chcą całkowicie rezygnować z surowców i często dodają je do strategii opartych na szeroko zdywersyfikowanym portfelu. Jego struktura opiera się na czterech głównych rynkach finansowych, czyli: akcjach, surowcach, walutach oraz nieruchomościach. Taką inwestycję z reguły opiera się o indeks tego typu rynków, taki jak BNP Paribas Millennium Index (oparte na nim zostały produkty: Global Market, Aegon Struktura Multisektorowa, Millennium 100 proc. Gwarancja 2012 oraz Sposób na Bessęność). Wszystkie wymienione są również produktami opartymi o strategię statystyczną, o której piszemy niżej.

REKLAMA

W wypadku Top Profit Banku BPH oraz db Gwarancja Deutsche Banku zastosowano jeszcze inne rozwiązanie. Stopa zwrotu z tych struktur ustalana była na podstawie wyboru najbardziej dochodowego z grupy instrumentów. W pierwszym wypadku były nimi: kontrakt na eurodolara, indeks alternatywnej energii, indeks akcji banków europejskich oraz indeks euroobligacji, natomiast w drugim akcje i waluty azjatyckie oraz surowce.

Dosyć nietypową strategię w tej grupie oferowała inwestycja Dolar kontra reszta świata – produkt strukturyzowany oparty wyłącznie na rynku walutowym (jego przyporządkowanie do tej kategorii jest wynikiem dywersyfikacji ryzyka na waluty czterech krajów). Pozwalał on skorzystać na trendzie spadkowym amerykańskiej waluty wobec koszyka walut czterech krajów wschodzących. Krótki okres inwestycji (12 miesięcy) został wybrany w związku z ryzykiem odwrócenia siedmioletniego trendu osłabienia dolara, bądź przynajmniej silnej korekty.

Produkty:

  • Aegon Struktura Multisektorowa – Aegon,
  • Top Profit – Bank BPH,
  • Stabilny Dochód – BRE Bank,
  • Sposób na Bezsęność – Bank Zachodni WBK,
  • CU Gwarancja Globalne Inwestycje II – Commercial Union,
  • db Gwarancja (USD), Efektywna Inwestycja – Deutsche Bank,
  • Millennium 100 proc. Gwarancja 2012 – Gold Finance.
  • Ósemka, Dolar kontra reszta świata – Noble Bank.

Porównaj oferty lokat strukturyzowanych

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
KAS: Nowe funkcjonalności konta organizacji w e-Urzędzie Skarbowym

Spółki, fundacje i stowarzyszenia nie muszą już upoważniać pełnomocników do składania deklaracji drogą elektroniczną, aby rozliczać się elektronicznie. Krajowa Administracja Skarbowa wprowadziła nowe funkcjonalności konta organizacji w e-US.

Sztuczna inteligencja będzie dyktować ceny?

Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest coraz chętniej, sięgają po nią także handlowcy. Jak detaliści mogą zwiększyć zyski dzięki sztucznej inteligencji? Coraz więcej z nich wykorzystuje AI do kalkulacji cen. 

Coraz więcej firm zatrudnia freelancerów. Przedsiębiorcy opowiadają dlaczego

Czy firmy wolą teraz zatrudniać freelancerów niż pracowników na etat? Jakie są zalety takiego modelu współpracy? 

Lavard - kara UOKiK na ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Firmy wprowadzały w błąd konsumentów kupujących odzież

UOKiK wymierzył kary finansowe na przedsiębiorstwa odzieżowe: Polskie Sklepy Odzieżowe (Lavard) - ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Konsumenci byli wprowadzani w błąd przez nieprawdziwe informacje o składzie ubrań. Zafałszowanie składu ubrań potwierdziły kontrole Inspekcji Handlowej i badania w laboratorium UOKiK.

REKLAMA

Składka zdrowotna to parapodatek! Odkręcanie Polskiego Ładu powinno nastąpić jak najszybciej

Składka zdrowotna to parapodatek! Zmiany w składce zdrowotnej muszą nastąpić jak najszybciej. Odkręcanie Polskiego Ładu dopiero od stycznia 2025 r. nie satysfakcjonuje przedsiębiorców. Czy składka zdrowotna wróci do stanu sprzed Polskiego Ładu?

Dotacje KPO wzmocnią ofertę konkursów ABM 2024 dla przedsiębiorców

Dotacje ABM (Agencji Badań Medycznych) finansowane były dotychczas przede wszystkim z krajowych środków publicznych. W 2024 roku ulegnie to zmianie za sprawą środków z KPO. Zgodnie z zapowiedziami, już w 3 i 4 kwartale możemy spodziewać się rozszerzenia oferty dotacyjnej dla przedsiębiorstw.

"DGP": Ceneo wygrywa z Google. Sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej

Warszawski sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej. Nie wolno mu też przekierowywać ruchu do Google Shopping kosztem Ceneo ani utrudniać dostępu do polskiej porównywarki przez usuwanie prowadzących do niej wyników wyszukiwania – pisze we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna".

Drogie podróże zarządu Orlenu. Nowe "porażające" informacje

"Tylko w 2022 roku zarząd Orlenu wydał ponad pół miliona euro na loty prywatnymi samolotami" - poinformował w poniedziałek minister aktywów państwowych Borys Budka. Dodał, że w listopadzie ub.r. wdano też 400 tys. zł na wyjazd na wyścig Formuły 1 w USA.

REKLAMA

Cable pooling - nowy model inwestycji w OZE. Warunki przyłączenia, umowa

W wyniku ostatniej nowelizacji ustawy Prawo energetyczne, która weszła w życie 1 października 2023 roku, do polskiego porządku prawnego wprowadzono długo wyczekiwane przez polską branżę energetyczną przepisy regulujące instytucję zbiorczego przyłącza, tzw. cable poolingu. Co warto wiedzieć o tej instytucji i przepisach jej dotyczących?

Wakacje składkowe. Od kiedy, jakie kryteria trzeba spełnić?

12 kwietnia 2024 r. w Sejmie odbyło się I czytanie projektu nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Projekt nowelizacji przewiduje zwolnienie z opłacania składek ZUS (tzw. wakacje składkowe) dla małych przedsiębiorców. 

REKLAMA