REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Pożyczka leasingowa - alternatywa dla kredytu lub leasingu

Subskrybuj nas na Youtube
Pożyczka leasingowa - alternatywa dla kredytu lub leasingu /Fot. Fotolia
Pożyczka leasingowa - alternatywa dla kredytu lub leasingu /Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Kredyt czy też leasing stanowi dla wielu osób bardzo popularną możliwość pozyskiwania środków pieniężnych dla firmy. Jednakże coraz popularniejsza staje się także pożyczka leasingowa, którą można zaciągnąć w celu sfinansowania jakiejś inwestycji. Na czym polega taka pożyczka i czym wyróżnia się ten produkt na tle innych?

Pożyczka leasingowa - co ją charakteryzuje?

REKLAMA

Pierwszą jej cechą charakterystyczną jest fakt, że jest ona udzielana przez firmy leasingowe. Zamiast więc udawać się do banku - tak jak w przypadku tradycyjnej pożyczki lub kredytu - możemy udać się do takiej instytucji jak PKO Leasing czy Getin Leasing lub też inne, popularne firmy leasingowe. Jeśli chodzi o celowość takiej pożyczki oraz to, na co możemy ją przeznaczyć, to ogólnie rzecz biorąc mogą to być różnego rodzaju środki trwałe, a więc maszyny i urządzenia, różnego rodzaju pojazdy osobowe lub ciężarowe, a także sprzęt IT.

REKLAMA

Z pewnością warto wiedzieć, że procedura udzielania pożyczki leasingowej jest dość zbliżona do tej, jaką znamy z tradycyjnego leasingu. Wynika to z prostego faktu, że to te same instytucje oferują oba produkty. Pocieszające może być jednak na przykład to, że taką pożyczkę uda się nam otrzymać znacznie szybciej niż w przypadku, kiedy staralibyśmy się o tradycyjny kredyt. Dodatkowo możemy też liczyć na znacznie mniej restrykcyjne warunki, jakie trzeba spełnić pod kątem zdolności finansowej, aby taką pożyczkę otrzymać.

Kolejną cechą charakterystyczną tego produktu jest czas, na jaki taka pożyczka jest udzielana, a konkretniej - czas bardzo elastyczny. Nie ma tutaj ograniczeń co do tego, ile taką pożyczkę mamy spłacać, oferty mogą być zróżnicowane i zależne od konkretnego pożyczkodawcy. Jest to sytuacja odmienna od tej, jaką znamy z tradycyjnego leasingu, chociażby leasingu operacyjnego, gdzie trzeba zachować odpowiedni okres trwania umowy wynikający z przepisów prawa. Szacuje się, że pożyczka leasingowa może zostać zawarta na okres od 6 miesięcy aż do 6-7 lat.

5 kluczowych zmian 2019 – PODATKI – Samochód w firmie, Przeciwdziałanie praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu – więcej >>

Co na pewno warto jeszcze wiedzieć na temat pożyczki leasingowej?

REKLAMA

Chociażby to, że zaciągając taką pożyczkę i finansując zakup maszyn czy też pojazdów to pożyczkobiorca jest ich właścicielem, a nie firma leasingowa. W takim przypadku osoba zaciągająca pożyczkę dokonuje amortyzacji przedmiotu, który zakupi i jednorazowo może odliczyć podatek. Warto też mieć świadomość tego, że do kosztów podatkowych można zaliczyć jedynie część odsetkową takiej pożyczki. Niestety, zaciągnięcie takiej pożyczki obniża zdolność kredytową przedsiębiorstwa. To, co z pewnością różni ratę pożyczki leasingowej od zwykłego leasingu to fakt, że do rat pożyczki nie jest doliczany VAT, co skutkuje mniejszymi ratami. O taką pożyczkę może się starać każda firma.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Podsumowując, pożyczka leasingowa jest sensowną alternatywą dla tradycyjnego kredytu, a także dobrze wszystkim znanego leasingu. W wielu przypadkach może okazać się dla przedsiębiorcy rozwiązaniem najbardziej korzystnym, dobrze jest więc mieć na uwadze, że istnieje taka możliwość finansowania inwestycji. Taka forma pożyczania może być interesująca na przykład dla firm niebędących płatnikami VAT, rolników czy też przedsiębiorstw, które ubiegają się o dotacje.

Zobacz: Leasing

Źródło: www.cls.pl

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Polski Akt o Dostępności – jak się przygotować?

Już pod koniec czerwca wchodzi w życie Polski Akt o Dostępności. Nowe przepisy oznaczają dla przedsiębiorców nie tylko obowiązki, ale i nowe możliwości. Kogo dotyczą te zmiany? Co czeka konsumentów, a co przedsiębiorców? Skąd można wziąć pieniądze na ich wprowadzenie?

Zaprojektuj z nami swoją pierwszą innowację – poznaj bezpłatną usługę Innovation Coach i weź udział w wydarzeniu w Łodzi

W dobie dynamicznych zmian technologicznych i rosnącej konkurencji, przedsiębiorcy coraz częściej poszukują sposobów na wdrażanie innowacji w swoich firmach. Nie każdy jednak wie, od czego zacząć, jak zdobyć fundusze na rozwój, czy jak skutecznie przejść przez proces planowania i realizacji innowacyjnego projektu.

Odroczenie terminu płatności składek ZUS. Kto i na jakich zasadach może skorzystać z odroczenia terminu płatności składek?

Odroczenie terminu płatności składek ZUS. Kto i na jakich zasadach może skorzystać z odroczenia terminu płatności składek? W ubiegłym roku z odroczenia terminu płatności składek najczęściej korzystali mali płatnicy.

Przewodnik po spółce w Delaware – wszystko, co musisz wiedzieć zanim założysz firmę w USA

Założenie spółki w Stanach Zjednoczonych, a w szczególności w stanie Delaware, to marzenie wielu przedsiębiorców – zarówno z Polski, jak i z całego świata. Delaware od dekad uważany jest za światowe centrum dla biznesu dzięki swojej wyjątkowej legislacji, przyjaznemu klimatowi dla przedsiębiorców oraz elastycznym strukturze prawnej. Ale czy spółka w Delaware to dobry wybór dla każdego? I co warto wiedzieć zanim złożysz wniosek o rejestrację?

REKLAMA

Europejski Akt Dostępności zacznie obowiązywać od 28 czerwca 2025 roku. Za niespełnienie wymagań dyrektywy wysokie kary

Zbliża się termin, od którego wszystkie firmy świadczące określone usługi lub sprzedające wybrane produkty będą musiały zapewnić ich dostępność dla osób z niepełnosprawnościami. Od 28 czerwca 2025 r. niespełnienie wymagań może wiązać się z wysokimi grzywnami oraz utratą reputacji.

JDG a spółka z o.o. Którą formę działalności wybrać? [Porównanie]

Podejmując decyzję o własnym biznesie, każdy przedsiębiorca staje przed wyborem formy działalności. Większość z nas waha się pomiędzy jednoosobową działalnością gospodarczą (JDG) a spółką z ograniczoną odpowiedzialnością (sp. z o.o.). Każda z tych form ma swoje plusy i minusy. W artykule spróbuję przybliżyć czym się różnią.

Pożyczka dla firm: Szansa na rozwój czy ryzyko?

Prowadzisz firmę? Na pewno doświadczasz różnych wyzwań związanych z zarządzaniem własnym biznesem. Zmieniające się trendy, rosnąca konkurencja, potrzeba implementowania nowych technologii – to tylko niektóre z powodów, dla których musisz stale szukać sposobów na rozwój i reklamę. Pytanie nierzadko brzmi, skąd wziąć na to pieniądze?

Prognozy: zamiast powrotu Koniunktury, europejskie firmy może dotknąć fala bankructw na niespotykaną dotąd skalę

Po kilku latach wysokiej inflacji i restrykcyjnej polityki pieniężnej banków centralnych, europejskie przedsiębiorstwa z nadzieją patrzyły na rok 2025, oczekując wreszcie wzrostu gospodarczego. W obecnej sytuacji geopolitycznej trudno jednak zachować optymizm.

REKLAMA

Kontrole podatkowe. 2025 rok przyniósł ważną zmianę, ale to dopiero początek ułatwień

Urzędy skarbowe przeprowadzają kontrole podatkowe od kiedy tylko istnieją podatki. Zmienia się jedynie charakter służb kotrolnych oraz zasady przeprowadzania samych kontroli. Kluczowe zmiany w kontroli podatkowej nastąpiły z początkiem 2025 roku, choć nie wszyscy o nich pamiętają.

Mobbing w pracy: jak rozpoznać i chronić się przed nim?

Poznaj definicję, przyczyny i formy mobbingu oraz praktyczne sposoby ochrony przed nim – wszystkie wskazówki prosto z rozmowy z ekspertką Katarzyną Bednarczykówą, autorką książki "Masz się łasić".

REKLAMA