REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Pożyczka leasingowa - alternatywa dla kredytu lub leasingu

Pożyczka leasingowa - alternatywa dla kredytu lub leasingu /Fot. Fotolia
Pożyczka leasingowa - alternatywa dla kredytu lub leasingu /Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Kredyt czy też leasing stanowi dla wielu osób bardzo popularną możliwość pozyskiwania środków pieniężnych dla firmy. Jednakże coraz popularniejsza staje się także pożyczka leasingowa, którą można zaciągnąć w celu sfinansowania jakiejś inwestycji. Na czym polega taka pożyczka i czym wyróżnia się ten produkt na tle innych?

Pożyczka leasingowa - co ją charakteryzuje?

REKLAMA

Pierwszą jej cechą charakterystyczną jest fakt, że jest ona udzielana przez firmy leasingowe. Zamiast więc udawać się do banku - tak jak w przypadku tradycyjnej pożyczki lub kredytu - możemy udać się do takiej instytucji jak PKO Leasing czy Getin Leasing lub też inne, popularne firmy leasingowe. Jeśli chodzi o celowość takiej pożyczki oraz to, na co możemy ją przeznaczyć, to ogólnie rzecz biorąc mogą to być różnego rodzaju środki trwałe, a więc maszyny i urządzenia, różnego rodzaju pojazdy osobowe lub ciężarowe, a także sprzęt IT.

REKLAMA

Z pewnością warto wiedzieć, że procedura udzielania pożyczki leasingowej jest dość zbliżona do tej, jaką znamy z tradycyjnego leasingu. Wynika to z prostego faktu, że to te same instytucje oferują oba produkty. Pocieszające może być jednak na przykład to, że taką pożyczkę uda się nam otrzymać znacznie szybciej niż w przypadku, kiedy staralibyśmy się o tradycyjny kredyt. Dodatkowo możemy też liczyć na znacznie mniej restrykcyjne warunki, jakie trzeba spełnić pod kątem zdolności finansowej, aby taką pożyczkę otrzymać.

Kolejną cechą charakterystyczną tego produktu jest czas, na jaki taka pożyczka jest udzielana, a konkretniej - czas bardzo elastyczny. Nie ma tutaj ograniczeń co do tego, ile taką pożyczkę mamy spłacać, oferty mogą być zróżnicowane i zależne od konkretnego pożyczkodawcy. Jest to sytuacja odmienna od tej, jaką znamy z tradycyjnego leasingu, chociażby leasingu operacyjnego, gdzie trzeba zachować odpowiedni okres trwania umowy wynikający z przepisów prawa. Szacuje się, że pożyczka leasingowa może zostać zawarta na okres od 6 miesięcy aż do 6-7 lat.

5 kluczowych zmian 2019 – PODATKI – Samochód w firmie, Przeciwdziałanie praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu – więcej >>

Co na pewno warto jeszcze wiedzieć na temat pożyczki leasingowej?

REKLAMA

Chociażby to, że zaciągając taką pożyczkę i finansując zakup maszyn czy też pojazdów to pożyczkobiorca jest ich właścicielem, a nie firma leasingowa. W takim przypadku osoba zaciągająca pożyczkę dokonuje amortyzacji przedmiotu, który zakupi i jednorazowo może odliczyć podatek. Warto też mieć świadomość tego, że do kosztów podatkowych można zaliczyć jedynie część odsetkową takiej pożyczki. Niestety, zaciągnięcie takiej pożyczki obniża zdolność kredytową przedsiębiorstwa. To, co z pewnością różni ratę pożyczki leasingowej od zwykłego leasingu to fakt, że do rat pożyczki nie jest doliczany VAT, co skutkuje mniejszymi ratami. O taką pożyczkę może się starać każda firma.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Podsumowując, pożyczka leasingowa jest sensowną alternatywą dla tradycyjnego kredytu, a także dobrze wszystkim znanego leasingu. W wielu przypadkach może okazać się dla przedsiębiorcy rozwiązaniem najbardziej korzystnym, dobrze jest więc mieć na uwadze, że istnieje taka możliwość finansowania inwestycji. Taka forma pożyczania może być interesująca na przykład dla firm niebędących płatnikami VAT, rolników czy też przedsiębiorstw, które ubiegają się o dotacje.

Zobacz: Leasing

Źródło: www.cls.pl

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dzień Matki. Jak wygląda rynek pracy kobiet?

W ciągu ostatnich kilku lat sytuacja kobiet na rynku pracy mocno ewoluowała. Pomimo podejmowania przez firmy działań na rzecz równouprawnienia płci panie bywają niejednokrotnie w nieco gorszej sytuacji zawodowej niż panowie. Jak wygląda rynek pracy kobiet? Czy pracodawcy oferują dodatkowe benefity dla rodziców? Co jest dla nich ważne u pracodawcy?

Pablo Escobar jako znak towarowy? Sąd odmawia

Sąd UE odmówił rejestracji oznaczenia słownego „Pablo Escobar” pod unijnym znakiem towarowym. Sąd uznał je za sprzeczne z porządkiem publicznym i dobrymi obyczajami. Za bardzo kojarzy się z handlem narkotykami i zbrodnią.

Ogromne grzywny za niewdrożenie dyrektywy NIS2. Do kiedy trzeba to zrobić?

Dyrektywa Unii Europejskiej w sprawie środków na rzecz wysokiego wspólnego poziomu cyberbezpieczeństwa na terytorium Unii (NIS2) ma duże znaczenie dla poprawy cyberbezpieczeństwa UE. Jej wejście w życie nastąpiło w styczniu 2023 r. - z terminem na dostosowanie niezbędnych do wykonania niniejszej dyrektywy przepisów krajowych do 18 października 2024 r. Kto powinien przygotować się do działania w zgodzie z NIS2-  analizuje Michał Borowiecki, dyrektor Netskope na Polskę i Europę Wschodnią.

Nowa usługa dla indywidualnych przedsiębiorców w aplikacji mObywatel 2.0

W aplikacji mObywatel 2.0 pojawiła się usługa "Firma" skierowana do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Jak z niej skorzystać?

REKLAMA

Onboarding w hybrydowym modelu pracy

Czym jest onboarding? Jak wygląda w pracy hybrydowej? 

Efekt Marywilskiej i fali pożarów: przedsiębiorcy pytają o ubezpieczenia i podatki pod względem strat

Tragedia tysięcy kupców, którzy prowadzili swoje biznesy często poniżej poziomu ryzyka skłania wielu przedsiębiorców do refleksji nad warunkami w jakich oni sami prowadzą swoją działalność. Efekt Marywilskiej i fali pożarów w ogóle: dwie ważne kwestie, w których doradzają eksperci to rozliczanie strat i inne aspekty podatkowe nieszczęścia oraz skuteczność polis jako zabezpieczenia przed skutkami nieszczęść.

Jak zbudować dobre „candidate experience”

Czym jest candidate experience? Na co wpływa? Jak zmierzyć candidate experience i jak zbudować dobre?

31 maja 2024 r. upływa ważny termin dla rolników-przedsiębiorców

Do 31 maja 2024 r. należy złożyć zaświadczenie/oświadczenie o nieprzekroczeniu rocznej kwoty granicznej należnego podatku dochodowego za 2023 rok od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

REKLAMA

Twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych dostaną tantiemy za udostępnianie ich dzieł w Internecie. Czy coś się zmieni dla osób korzystających z internetu?

Rada Ministrów 14 maja 2024 r. przyjęła projekt nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Na mocy tych przepisów twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów muzycznych (i słowno-muzycznych) będą mieli prawo do tantiem z tytułu eksploatacji ich dzieł w internecie.

Firma prosi klienta o dane by spersonalizować ofertę, jak reaguje polski konsument

Firmy chcą wiedzieć coraz więcej o swoich klientach po to by łatwiej konkurować z innymi, dostarczając na rynek produkty lepiej dostosowane do oczekiwań i potrzeb nabywców. Konsumenci z kolei są gotowi przekazać więcej danych o sobie, ale nie za darmo – wiedzą już, że takie dane to towar, który ma swoją cenę oczekują więc w zamian dla siebie korzyści. Jakich?

REKLAMA