reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Zamiana kredytów > Jak połączyć raty w jeden kredyt? – ranking kredytów konsolidacyjnych

Jak połączyć raty w jeden kredyt? – ranking kredytów konsolidacyjnych

Jeżeli zaciągnąłeś kilka kredytów, każda rata ma inny termin płatności, a na domiar złego opiewa na inną kwotę, możesz mieć problem z zapamiętaniem wszystkich zobowiązań. Co zrobić, żeby uregulowanie zadłużenia stało się prostsze? Eksperci podpowiadają, który kredyt gotówkowy pozwoli na konsolidację całego długu.

Sprawdźmy szczegóły poszczególnych ofert i przekonajmy się, która propozycja jest aktualnie najkorzystniejsza.

Na potrzeby niniejszego opracowania przeanalizowana została aktualnie dostępna oferta kredytów konsolidacyjnych w bankach. Porównywanym kryterium stała się kwota 80 000 zł, na uregulowanie posiadanych dotychczas zobowiązań w innych instytucjach finansowych, której spłata rozłożona zostałaby na okres 84 miesięcy, czyli aż 7 lat.

Bezkonkurencyjnie najlepszą propozycję posiada obecnie dbKredyt, gdzie miesięczna rata kredytu wyniesie dla tych założeń jedynie 1 321 zł! Tak korzystne warunki umożliwia zastosowanie tylko 1% stawki prowizji oraz oprocentowanie na poziomie 9,5% w skali roku. Na drugim miejscu uplasowała się oferta Citi Handlowego, z miesięczną ratą tylko o 73 zł wyższą niż u lidera zestawienia. Oprocentowanie tego kredytu kształtuje się na poziomie 9,99%, zaś prowizja wynosi 5%. Na najniższym stopniu podium znalazła się propozycja eurobanku, w ramach której – przy zastosowaniu oprocentowania rzędu 11% i stawce prowizji 5% – rata opiewa na 1 442 zł.

Spłacaj jeden kredyt zamiast wielu – z nową niższą ratą!

Pamiętajmy o tym, że banki będą od nas oczekiwały zamknięcia spłacanych zobowiązań kredytowych, zatem konieczne może okazać się dostarczenie zaświadczenia o zamknięciu rachunku karty kredytowej lub odnawialnej linii kredytowej. Nie powinno to jednak stanowić większego problemu, gdyż banki przesyłają informację o wykonaniu tego typu zlecenia drogą pocztową. Decydując się na spłatę posiadanych kredytów, podczas wizyty w placówce banku, powinniśmy zasięgnąć informacji na temat rachunków do spłaty poszczególnych kredytów oraz aktualnego salda zadłużenia. Co ważne – spłacane kredyty nie powinny być uwzględniane przy obliczaniu zdolności kredytowej klienta, co umożliwi nam skorzystanie z nowej oferty, pod warunkiem, że dotychczasowe zobowiązania spłacamy regularnie.

Aby możliwe było zastosowanie najlepszych, możliwych warunków kredytowania, konieczne jest spełnienie określonych przez poszczególne banki wymagań. Przykładowo, dla zwycięzcy czerwcowego rankingu, czyli db Kredyt, konieczne jest:

  • zawarcie umowy kredytu wraz z drugą osobą, czyli współkredytobiorcą;
  • przedstawienie zaświadczenia o dochodach na oryginalnym druku Deutsche Bank,
  • dostarczenie wyciągu z ROR za okres ostatnich 3 miesięcy
  • otwarcie w Deutsche Bank PBC S.A. konta osobistego typu db Life wraz z ustanowieniem usługi polecenia zapłaty.

Masz za dużo kredytów na głowie? Skonsoliduj raty – spłacaj jeden!

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Osoby, które zdecydują się na kredyt konsolidacyjny, mogą otrzymać dodatkowo pieniądze do przeznaczenia na dowolny cen.
Osoby, które zdecydują się na kredyt konsolidacyjny, mogą otrzymać dodatkowo pieniądze do przeznaczenia na dowolny cen.

Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją (PDF)39.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Skrivanek sp. z o.o.

Skrivanek sp. z o.o. jest jedną z największych firm tłumaczeniowych i szkół językowych w Europie Środkowej i Wschodniej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama