| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty i pożyczki hipoteczne > Ranking Kredytów Mieszkaniowych Gold Finance – wrzesień 2009

Ranking Kredytów Mieszkaniowych Gold Finance – wrzesień 2009

W porównaniu do rankingu opublikowanego przez Gold Finance w sierpniu, na rynku kredytów hipotecznych nie zaszło wiele zmian. Nadal możliwe jest uzyskanie kredytu bez wkładu własnego zarówno w złotówkach, jak i walutach obcych.

Przy takich parametrach kredytu, mamy dostęp do dość szerokiej oferty banków. Możemy liczyć na oprocentowanie w przedziale od 6,17% w BZ WBK do 6,91% w Deutsche Banku. Maksymalny okres kredytowania, w zależności do banku, to 30 - 40 lat. Biorąc pod uwagę ratę kredytu, najniższą uzyskamy w ING przy kredycie na 40 lat - rata wyniesie ok. 1393 zł. Uwzględniając taki kredyt należy jednak dobrze rozważyć prowizję za jego udzielenie. W tym zakresie występują bowiem dość znaczne różnice w poszczególnych bankach np. w Lukas Banku w ramach promocji nie zapłacimy w ogóle prowizji, natomiast w BZ WBK prowizja wyniesie 3%. Z kolei w Eurobanku możemy liczyć na dość korzystne oprocentowanie kredytu, jednak jego koszty znacznie podniosą pakiety ubezpieczeń.

Jedynie „kosmetyczne” zmiany zaszły w ofercie kredytów bez wymaganego wkładu własnego. W porównaniu do rankingu z sierpnia, nie zmieniła się ani liczba banków udzielających kredytów bez wymaganego wkładu własnego, ani ogólne parametry oferty. Jednak ze względu na duże zainteresowanie klientów tego tupu kredytami, poniżej prezentujemy szczegółowe zestawienie. Załóżmy, że chcemy uzyskać kredyt w kwocie 250 tys. na 30 lat bez wkładu własnego. Na jaką ofertę możemy liczyć?

Przy naszych parametrach kredytu najniżej oprocentowany kredyt walutowy, zarówno w CHF, EURO, jaki USD otrzymamy w mBanku i Multibanku.

Uwzględniając natomiast kredyt złotówkowy, najniższe oprocentowanie uzyskać możemy w Eurobanku (po wykupieniu wymaganego przez Bank pakietu ubezpieczeń na życie) oraz w PKO BP. Biorąc pod uwagę takie parametry kredytu należy jednak pamiętać, że w wielu bankach wystarczy wykazać się 10% wkładem własnym, aby móc liczyć na atrakcyjniejszy poziom marż niż w przypadku kredytu bez wkładu własnego. Korzystając z oferty Lukas Banku z opcją wkładu własnego, dodatkowo nie będzie pobierana prowizja za udzielenie kredytu.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

TaxCorner

TaxCorner - Kancelaria Doradcy Podatkowego Artur Ratajczak jest młodą, prężnie rozwijającą się firmą doradztwa podatkowego. Świadczymy usługi doradcze, wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie oferujemy usługi najwyższej jakości.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK