REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Opłata za użytkowanie karty kredytowej

REKLAMA

REKLAMA

Karta kredytowa, na której zadłużenie jest spłacane w całości i w terminie, też kosztuje. Za korzystanie z niej banki pobierają opłaty roczne. Można ich jednak uniknąć.

Opłaty za wydanie i użytkowanie kart kredytowych są bardzo zróżnicowane. Zależą od tego czy wybierze się kartę srebrną, złotą czy platynową. Posiadanie prestiżowej karty kosztuje.

REKLAMA

Wyższe oprocentowanie, niższa opłata

Wysokość opłaty za użytkowanie karty może zależeć od wybranego oprocentowania. Gdy oprocentowanie jest niższe, opłata jest wyższa. Różnice te mogą być duże, np. w mBanku za kartę złotą przy oprocentowaniu 15 proc. płaci się 275 zł rocznie, za oprocentowaną 19 proc. już tylko 125 zł. Za Visę Electron w pierwszym przypadku prowizja wyniesie 38 zł, a w drugim 18 zł. Wybór karty powinien być więc uzależniony od tego, jak planuje się z niej korzystać. Przy regularnych i terminowych spłatach oprocentowanie ma drugorzędne znaczenie, ponieważ będzie się korzystało z nieoprocentowanego okresu bezodsetkowego. Jeżeli chce się jednak traktować kartę jako rodzaj kredytu spłacanego w dłuższym terminie, warto zapłacić za nią więcej i wybrać niższe oprocentowanie.

Premia za aktywność

REKLAMA

Banki coraz częściej premiują aktywnych posiadaczy kart. Mogą zwolnić z opłaty aktywizującej kartę, jeśli jej posiadacz przeprowadzi w określonym czasie odpowiednią liczbę transakcji. Niektóre zapewniają nawet, że korzystanie z karty może być cały czas darmowe, jeżeli się będzie przeprowadzało nią transakcje na określoną kwotę każdego miesiąca.

W ING Banku Śląskim, aby zostać zwolnionym z opłaty aktywizującej, pobieranej po trzech miesiącach od dnia pierwszej aktywacji karty, wystarczy przeprowadzić transakcje bezgotówkowe o średniej miesięcznej wartości: 100 zł Pomarańczową Visą, 500 zł Visą Classic i MasterCard i 1 tys. zł złotą Visą. W ten sam sposób można zostać zwolnionym z opłaty aktywizującej pobieranej w każdą rocznicę ważności karty głównej i dodatkowej. Wymagane wolumeny transakcji bezgotówkowych dotyczą transakcji wykonanych kartą główną i kartą dodatkową łącznie. mBank zwróci natomiast opłatę roczną posiadaczom karty kredytowej Visa Classic, jeżeli przez 12 miesięcy wydadzą nią co najmniej 18 tys. zł. Opłaty zwracane są raz w miesiącu, każdego siódmego dnia roboczego.

Porównaj oferty banków

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Comperia.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
KAS: Nowe funkcjonalności konta organizacji w e-Urzędzie Skarbowym

Spółki, fundacje i stowarzyszenia nie muszą już upoważniać pełnomocników do składania deklaracji drogą elektroniczną, aby rozliczać się elektronicznie. Krajowa Administracja Skarbowa wprowadziła nowe funkcjonalności konta organizacji w e-US.

Sztuczna inteligencja będzie dyktować ceny?

Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest coraz chętniej, sięgają po nią także handlowcy. Jak detaliści mogą zwiększyć zyski dzięki sztucznej inteligencji? Coraz więcej z nich wykorzystuje AI do kalkulacji cen. 

Coraz więcej firm zatrudnia freelancerów. Przedsiębiorcy opowiadają dlaczego

Czy firmy wolą teraz zatrudniać freelancerów niż pracowników na etat? Jakie są zalety takiego modelu współpracy? 

Lavard - kara UOKiK na ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Firmy wprowadzały w błąd konsumentów kupujących odzież

UOKiK wymierzył kary finansowe na przedsiębiorstwa odzieżowe: Polskie Sklepy Odzieżowe (Lavard) - ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Konsumenci byli wprowadzani w błąd przez nieprawdziwe informacje o składzie ubrań. Zafałszowanie składu ubrań potwierdziły kontrole Inspekcji Handlowej i badania w laboratorium UOKiK.

REKLAMA

Składka zdrowotna to parapodatek! Odkręcanie Polskiego Ładu powinno nastąpić jak najszybciej

Składka zdrowotna to parapodatek! Zmiany w składce zdrowotnej muszą nastąpić jak najszybciej. Odkręcanie Polskiego Ładu dopiero od stycznia 2025 r. nie satysfakcjonuje przedsiębiorców. Czy składka zdrowotna wróci do stanu sprzed Polskiego Ładu?

Dotacje KPO wzmocnią ofertę konkursów ABM 2024 dla przedsiębiorców

Dotacje ABM (Agencji Badań Medycznych) finansowane były dotychczas przede wszystkim z krajowych środków publicznych. W 2024 roku ulegnie to zmianie za sprawą środków z KPO. Zgodnie z zapowiedziami, już w 3 i 4 kwartale możemy spodziewać się rozszerzenia oferty dotacyjnej dla przedsiębiorstw.

"DGP": Ceneo wygrywa z Google. Sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej

Warszawski sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej. Nie wolno mu też przekierowywać ruchu do Google Shopping kosztem Ceneo ani utrudniać dostępu do polskiej porównywarki przez usuwanie prowadzących do niej wyników wyszukiwania – pisze we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna".

Drogie podróże zarządu Orlenu. Nowe "porażające" informacje

"Tylko w 2022 roku zarząd Orlenu wydał ponad pół miliona euro na loty prywatnymi samolotami" - poinformował w poniedziałek minister aktywów państwowych Borys Budka. Dodał, że w listopadzie ub.r. wdano też 400 tys. zł na wyjazd na wyścig Formuły 1 w USA.

REKLAMA

Cable pooling - nowy model inwestycji w OZE. Warunki przyłączenia, umowa

W wyniku ostatniej nowelizacji ustawy Prawo energetyczne, która weszła w życie 1 października 2023 roku, do polskiego porządku prawnego wprowadzono długo wyczekiwane przez polską branżę energetyczną przepisy regulujące instytucję zbiorczego przyłącza, tzw. cable poolingu. Co warto wiedzieć o tej instytucji i przepisach jej dotyczących?

Wakacje składkowe. Od kiedy, jakie kryteria trzeba spełnić?

12 kwietnia 2024 r. w Sejmie odbyło się I czytanie projektu nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Projekt nowelizacji przewiduje zwolnienie z opłacania składek ZUS (tzw. wakacje składkowe) dla małych przedsiębiorców. 

REKLAMA