Oprocentowanie karty kredytowej
REKLAMA
REKLAMA
Banki coraz chętniej wydają karty kredytowe, a ponieważ nie są związane z kontami oszczędnościowo-rozliczeniowymi można ich mieć nawet kilka. Jest to duża zaleta, bo bez problemu zaciąga się kredyt bez żadnych formalności, ale jednocześnie wada, ponieważ łatwiej ulec pokusie i wpaść w pętlę zadłużenia. Zwłaszcza że banki nie wymagają spłaty całego zaciągniętego kredytu, tylko rozkładają go na raty.
REKLAMA
REKLAMA
Tymczasem spłacanie minimalnej wymaganej kwoty raz w miesiącu i jednoczesne, systematyczne korzystanie z karty szybko doprowadzi do wykorzystania całego limitu. Na dalsze zakupowe szaleństwa pieniędzy już nie starczy, a do spłaty pozostanie niewiarygodnie wysoka suma.
Trzeba więc pamiętać, że oprocentowanie kart, mimo że coraz atrakcyjniejsze, jest wciąż wysokie. Promocyjne warunki cenowe też bywają złudne, ponieważ już po kilku miesiącach może się okazać, że oprocentowanie jest o kilka punktów procentowych wyższe. Nie powinno się też spłacać tylko minimalnej, wymaganej kwoty, bo będzie ona przeznaczona jedynie na obsługę zadłużenia, a część kapitałowa pozostanie prawie nienaruszona.
Osoby, które z góry wiedzą, że będą korzystały z karty przez dłuższy czas i nie dadzą rady spłacać całej wymaganej kwoty w okresie bezodsetkowym, powinny przy wyborze karty patrzeć przede wszystkim na jej roczne oprocentowanie.
Wybierz kartę kredytową
REKLAMA
REKLAMA