REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Zamiana karty kredytowej

REKLAMA

REKLAMA

Banki coraz częściej oferują karty kredytowe, które przejmują zadłużenie kart konkurencji. Proponowane warunki promocyjnych ofert są dużo lepsze od tych, które mieliśmy na starej karcie.

Karty kredytowe, które posiadają Polacy w swoich portfelach są drogie w obsłudze. Koszty korzystania z karty to z jednej strony opłaty za wydanie i obsługę, a z drugiej - oprocentowanie kredytu. W ostatnim czasie, w wyniku wzrostu stóp procentowych, banki podniosły oprocentowanie kart. Jest jednak na to sposób - zmiana karty na nową - tańszą i bardziej funkcjonalną. Banki oferują uproszczone procedury przy przenoszeniu do nich kart z innych instytucji.

REKLAMA

REKLAMA

Karta kredytowa to najłatwiejszy do przeniesienia produkt kredytowy. Ma bowiem całkowicie autonomiczny charakter - nie trzeba posiadać rachunku bankowego, aby stać się posiadaczem takiej karty. Dzięki temu przeniesienie jej z jednego banku do drugiego jest niezwykle proste. Nowy bank wydaje nową kartę, a klient rezygnuje ze starej. Jeśli na karcie jest zadłużenie, wtedy nowy bank spłaca je i obciąża rachunek nowej karty. Taki proces trwa zaledwie kilka, kilkanaście dni.

Jak przenieść kartę z banku do banku? W wielu bankach do uzyskania nowej karty wystarczą wyciągi ze starej. Na tej podstawie bank wyda kartę, jednocześnie zobowiązując klienta do rezygnacji z poprzedniej. Przykład: aby otrzymać kartę w banku Millennium, wystarczy przynieść do oddziału tylko jeden wyciąg bankowy ze starej karty. Na wyciągu musi znajdować się informacja o przyznanym limicie kredytowym. Najlepiej, jeśli będzie to oryginalny wyciąg przesyłany pocztą. Bank jednak zadowoli się także wyciągiem elektronicznym - wysyłanym do klienta e-mailem (wyciągi wysyłają m.in. Citibank, mBank, MultiBank). Wyciąg taki musi być jednak wydrukowany w obecności pracownika banku. Niektóre banki wymagają nie jednego, a trzech wyciągów z karty.

Bank nie będzie chciał przenieść karty, jeśli z wyciągów wynika, że klient miał opóźnienia w spłacie zadłużenia na karcie. Przyznawany przez nowy bank limit kredytowy jest taki sam jak na karcie, z której klient rezygnuje. Niektóre banki deklarują jednak jego podniesienie. Na przykład w Invest Banku jest to 110 proc. pierwotnego limitu, w Polbanku 120 proc., a w Raiffeisenie aż 130 proc.

REKLAMA

Oczywiście, nie zawsze rzeczywistość jest tak różowa: banki czasem wymagają od klientów dodatkowych dokumentów (np. zaświadczania z banku o posiadaniu karty lub umowy karty). Bank Zachodni WBK, Polbank i ING Bank Śląski wydają karty z przeniesienia tylko posiadaczom kart wybranych banków. Jeśli klient ma kartę wydaną w banku, którego nie ma na ustalonej liście, nie może skorzystać z uproszczonej procedury.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W przypadku przeniesienia karty, banki oferują klientom warunki co najmniej tak samo dobre, jak oferowane nowym posiadaczom własnych kart. Standardem staje się też promocyjne oprocentowanie kredytu przeniesionego na nową kartę. W PKO BP jest to 9,9 proc. przez pół roku, w Kredyt Banku i MultiBanku przez rok, a w Millennium przez cały okres spłaty przeniesionego zadłużenia. W mBanku nowi posiadacze kart przez trzy miesiące nie płacą odsetek od kredytu. Elementem promocji jest także wydanie karty za darmo, jednak taką ofertę banki mają praktycznie dla wszystkich nowych posiadaczy kart.

Przeniesienie to sposób na obniżenie opłat za korzystanie z karty. Z drugiej strony to szansa na tani kredyt. Oferowane przez banki oprocentowanie w wysokości 9,9 proc. to obecnie jeden z najtańszych kredytów konsumpcyjnych na rynku (znacznie tańszy niż większość kredytów gotówkowych czy limitów w rachunku).

Porównaj oferty banków

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak skutecznie odpocząć na urlopie i czego nie robić podczas wolnego?

Jak rzeczywiście odpocząć na urlopie? Czy lepiej mieć jeden długi urlop czy kilka krótszych? Jak wrócić do pracy po wolnym? Podpowiada Magdalena Marszałek, psycholożka z Uniwersytetu SWPS w Sopocie.

Piątek, 26 lipca: zaczynają się Igrzyska Olimpijskie, święto sportowców, kibiców i… skutecznych marek

Wydarzenia sportowe takie jak rozpoczynające się w piątek Igrzyska Olimpijskie w Paryżu to gwarancja pozytywnych emocji zarówno dla sportowców jak i kibiców. Jak można to obserwować od dawna, imprezy sportowe zazwyczaj łączą różnego typu odbiorców czy grupy społeczne. 

Due diligence to ważne narzędzie do kompleksowej oceny kondycji firmy

Due diligence ma na celu zebranie wszechstronnych informacji niezbędnych do precyzyjnej wyceny wartości przedsiębiorstwa. Ma to znaczenie m.in. przy kalkulacji ceny zakupu czy ustalaniu warunków umowy sprzedaży. Prawidłowo przeprowadzony proces due diligence pozwala zidentyfikować ryzyka, zagrożenia oraz szanse danego przedsięwzięcia.

Klient sprawdza opinie w internecie, ale sam ich nie wystawia. Jak to zmienić?

Klienci niechętnie wystawiają pozytywne opinie w internecie, a jeśli już to robią ograniczają się do "wszystko ok, polecam". Tak wynika z najnowszych badań Trustmate. Problemem są także fałszywe opinie, np. wystawiane przez konkurencję. Jak zbierać więcej autentycznych i wiarygodnych opinii oraz zachęcać kupujących do wystawiania rozbudowanych recenzji? 

REKLAMA

Będą wyższe podatki w 2025 roku, nie będzie podwyższenia kwoty wolnej w PIT ani obniżenia składki zdrowotnej

Przedsiębiorcy nie mają złudzeń. Trzech na czterech jest przekonanych, że w 2025 roku nie tylko nie dojdzie do obniżenia podatków, ale wręcz zostaną one podniesione. To samo dotyczy oczekiwanej obniżki składki zdrowotnej. Skończy się na planach, a w praktyce pozostaną dotychczasowe rozwiązania.

Niewykorzystany potencjał. Czas na przywództwo kobiet?

Moment, gdy przywódcą wolnego świata może się okazać kobieta to najlepszy czas na dyskusję o kobiecym leadershipie. O tym jak kobiety mogą zajść wyżej i dalej oraz które nawyki stoją im na przeszkodzie opowiada Sally Helgesen, autorka „Nie podcinaj sobie skrzydeł” i pierwszej publikacji z zakresu kobiecego przywództwa „The female advantage”.

Influencer marketing - prawne aspekty współpracy z influencerami

Influencer marketing a prawne aspekty współpracy z influencerami. Jak influencer wpływa na wizerunek marki? Dlaczego tak ważne są prawidłowe klauzule kontraktowe, np. klauzula zobowiązująca o dbanie o wizerunek marki? Jakie są kluczowe elementy umowy z influencerem?

Jednoosobowe firmy coraz szybciej się zadłużają

Z raportu Krajowego Rejestru Długów wynika, że mikroprzedsiębiorstwa mają coraz większe długi. W ciągu 2 lat zadłużenie jednoosobowych działalności gospodarczych wzrosło z 4,7 mld zł do 5,06 mld zł. W jakich sektorach jest najtrudniej?

REKLAMA

Sprzedaż mieszkań wykorzystywanych w działalności gospodarczej - kiedy nie zapłacimy podatku?

Wykorzystanie mieszkania w ramach działalności gospodarczej stało się powszechną praktyką wśród przedsiębiorców. Wątpliwości pojawiają się jednak, gdy przychodzi czas na sprzedaż takiej nieruchomości. Czy można uniknąć podatku dochodowego? Skarbówka rozwiewa te wątpliwości w swoich interpretacjach.

PARP: Trwa nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła kolejny nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura. Działanie jest realizowane w ramach programu finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

REKLAMA