| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Karty kredytowe > Wybór karty kredytowej > Jak wybrać najlepszą kartę kredytową?

Jak wybrać najlepszą kartę kredytową?

Karty kredytowe są coraz powszechniejszą formą płatności w Polsce. Wybór jest naprawdę szeroki a i wymagania nie są już tak restrykcyjne jak kiedyś. Dodatkowo banki zachęcają nas do zaciągania krótkoterminowej pożyczki oferując nam rabaty i zniżki za korzystanie z ich produktu. Jak się zorientować w tej mnogości ofert? Jak używać karty by nie być stratnym a skorzystać z nieoprocentowanego kredytu ? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedzi w tym artykule.

Inną okazją do oszczędności jest program rabatowy. W tym przypadku procenty są znacznie większe.

Na przykład w Lukas Banku, wraz z kartą „Maxima PLUS” dostajemy nawet do 30% rabatu, w przypadku zakupów w sklepach, punktach gastronomicznych, bądź usługowych, które uczestniczą w programie. Podobnie jest w mBanku, gdzie rabaty, które nam przysługują w przypadku płatnością kartą tego banku sięgają również do 30%. Praktycznie każdy bank oferuje dodatkowe profity za korzystanie z ich karty. Ciekawą nowinką dla mieszkańców Warszawy może być nowa oferta CitiBank. Bank ten, po podpisaniu umowy z ZTM, wypuścił na rynek karty debetowe i kredytowe, na których możemy zakodować okresowy bilet komunikacji miejskiej. Za bilet na okres 30 dni zapłacimy w ten sposób o 10% mniej, a za bilet 90-dniowy aż o 20% mniej.

Czy to się opłaca?

Jeśli będziemy pamiętać o kilku podstawowych sprawach (np. spłata długu w terminie, minimalnej opłacie), to używanie karty kredytowej może przynieść nam nie tylko wygodę w codziennych zakupach, ale przede wszystkim sporo oszczędności. Warto też pamiętać o tym, że posiadanie karty kredytowej ma sens tylko wtedy, gdy będziemy z niej aktywnie korzystać. W przeciwnym razie nie bądźmy zaskoczeni opłatami za brak aktywności z tego tytułu.

Totalmoney.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

dr Arletta Bolesta

Adwokat kościelny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »