REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Udany rok Noble Funds TFI

inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Szacowany zysk netto Noble Funds TFI za 2008 r. wyniósł 14,2 mln zł. W tym czasie spółka rozwinęła sieć sprzedaży i utrzymała dobre wyniki inwestycyjne na tle konkurencji. Zarząd spółki zapowiada poszerzenie oferty oraz walkę o aktywa mimo oczekiwań, że rok 2009 nie będzie dla branży łatwy.

REKLAMA

Prognozowany zysk netto Noble Funds Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych SA, należącego do Grupy Noble Bank, za 2008 r. został ustalony na poziomie 14,2 mln zł.
Na koniec ub.r. Noble Funds TFI zarządzało aktywami w wysokości ok. 915 mln zł, z czego 775,77 mln zł stanowiły aktywa Noble Funds FIO, a 139,55 mln zł aktywa zarządzane w ramach usługi Asset Management. W 2009 r. zarząd spółki spodziewa się przyrostu aktywów i tym samym zwiększenia udziału na polskim rynku funduszy inwestycyjnych. Według Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami udział Noble Funds TFI w rynku na koniec ub.r. wyniósł ponad 1 proc.

REKLAMA

Mariusz Staniszewski, prezes zarządu Noble Funds TFI podsumowując rok 2008 powiedział, że było to najgorsze 12 miesięcy w historii całej branży funduszy. – Już na początku roku spodziewaliśmy się, że nie będzie lekko, dlatego po ziszczeniu się negatywnych scenariuszy nie chowaliśmy głowy w piasek. Naszym sukcesem była dość szybka identyfikacja zarówno przyczyn, ale przede wszystkim skutków trudnej sytuacji na świecie. Na takie zachowanie pozwolił nam zespół bardzo doświadczonych ludzi pracujących w Noble Funds – powiedział Staniszewski.

REKLAMA


W konsekwencji dostosowaliśmy strategie inwestycyjne, co miało wpływ na relatywnie dobre wyniki inwestycyjne. Poza tym oferta produktowa została dostosowana zgodnie z naszymi oczekiwaniami rynkowymi. W połowie roku wprowadziliśmy strategię typu total return, która okazała się dużym sukcesem. Ostatecznie bardzo ściśle pracowaliśmy z siecią dystrybucji w myśl zasady, że jesteśmy potrzebni wtedy, gdy jest źle, a nie wówczas, kiedy łatwo jest sprzedawać. Jednym zdaniem, w naszej strategii było bardzo dużo pragmatyzmu – podsumował miniony rok Mariusz Staniszewski.

W 2008 r. Noble Funds TFI poszerzyło zakres oferowanych usług. Oprócz prowadzenia działalności polegającej na tworzeniu funduszy inwestycyjnych i zarządzaniu nimi, w tym pośrednictwie w zbywaniu i odkupywaniu jednostek uczestnictwa oraz zarządzania zbiorczym i cudzym portfelem papierów wartościowych na zlecenie, spółka zaoferowała doradztwo w zakresie obrotu papierami wartościowymi. Było to możliwe dzięki zezwoleniu wydanemu w sierpniu przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF). W grudniu podpisano umowę ze Skandia Życie Towarzystwem Ubezpieczeń SA, na mocy której Noble Funds zarządza portfelami modelowymi oferowanymi przez Skandię.

Spółka w minionym roku poszerzyła także dystrybucję oferowanych produktów podpisując umowy z 11 podmiotami. Obecnie produkty Noble Funds TFI dostępne są u 19 dystrybutorów (m.in. w firmach doradztwa finansowego, domach maklerskich oraz bankach), a w 2009 r. planowane jest podpisanie umów z kolejnymi partnerami. Noble Funds TFI współpracuje również z pięcioma towarzystwami ubezpieczeń, które oferują fundusz Noble Funds FIO w postaci produktów unit-linked.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Na 2009 r. zarząd spółki zapowiedział także wprowadzenie kolejnego subfunduszu. Będzie nim subfundusz globalny, oferowany w ramach Noble Funds FIO, którego prospekt czeka już na zatwierdzenie przez KNF.

źródło: Noble Bank

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

REKLAMA

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

REKLAMA

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

REKLAMA