reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Nastroje w Niemczech na pograniczu euforii

Aktualizacja: 16.06.2009

Opinie 350 analityków ankietowanych przez instytut ZEW obrazowane indeksem o tej samej nazwie, po raz kolejny pokazały dynamicznie poprawiające się nastroje w niemieckiej gospodarce. Informacja ta może być niezwykle cenna m.in. dla polskiego eksportu. »

Wyniki produkcji i budowy domów w USA

Aktualizacja: 16.06.2009

Bank Japonii nie zmienił stóp procentowych, ale w komunikacie stwierdzono, że recesja jest łagodniejsza, a działalność przedsiębiorstw zaczyna się stabilizować. »

Tydzień: Inflacja, wynagrodzenia i produkcja

Aktualizacja: 15.06.2009

Nadchodzące dni będą obfitowały w publikacje istotnych informacji makroekonomicznych. Już dziś poznamy inflację w Polsce za maj (oczekiwania to 3,8 proc.). »

Spadają ceny w Japonii i inflacja w Chinach

Aktualizacja: 10.06.2009

Zamówienia w przemyśle maszynowym Japonii (wskaźnik przyszłych inwestycji) spadły o 5,4 proc. w kwietniu do najniższego kwotowo (7,1 mld USD) poziomu od 1987 roku. »

Niemiecka produkcja osłabia euro i giełdy

Aktualizacja: 09.06.2009

Informacja o nieoczekiwanym spadku produkcji przemysłowej w Niemczech spowodowała osłabienie się euro wobec dolara oraz pogorszenie nastrojów na europejskich giełdach. »

Dziesięć banków odkupi akcje od rządu USA

Aktualizacja: 09.06.2009

Bloomberg podaje, że taka informacja zostanie opublikowana jeszcze dziś. Wśród banków, które spłacą pomoc rządową jest JPMorgan Chase & Co. »

Wyniki produkcji przemysłowej w naszym regionie w tym tygodniu

Aktualizacja: 08.06.2009

Skrócony tydzień nie przyniesie nadmiaru istotnych publikacji makroekonomicznych, przynajmniej z punktu widzenia krajowych inwestorów skoncentrowanych na GPW. »

Bezrobocie w USA najwyższe od 25 lat

Aktualizacja: 05.06.2009

Stopa bezrobocia w USA mogła wzrosnąć do 9,2 proc. - wynika z prognoz ekonomistów, którzy spodziewają się, że gospodarka straciła w maju 520 tys. miejsc pracy. »

Decyzja ECB i Banku Anglii

Aktualizacja: 04.06.2009

Europejski Bank Centralny najpewniej pozostawi bez zmian stopy procentowe po dzisiejszym posiedzeniu, ale może zwiększyć zakupy obligacji. »

Bezrobocie w Polsce mniejsze niż w Europie

Aktualizacja: 03.06.2009

Według opublikowanych we wtorek danych europejskiego urzędu statystycznego Eurostat, bezrobocie w Polsce wyniosło w kwietniu 7,8 proc., a w strefie euro 9,2 proc., rosnąc do poziomu najwyższego od 1999 r. Europejscy rekordziści pod względem stopy bezrobocia to Hiszpania (18,1 proc.) i Łotwa (17,4 proc.). »

Chiny inwestują w energię wiatrową

Aktualizacja: 02.06.2009

Śmiała teza, wedle której inwestycje w energię alternatywną mogą stać się motorem przyszłej hossy, ma coraz większe szanse się urzeczywistnić. »

Wskaźniki wyprzedzające koniunktury

Aktualizacja: 01.06.2009

Początek miesiąca przynosi ze sobą publikację indeksów PMI dla sektora usług i produkcji w Europie oraz indeksów ISM w USA. Przez inwestorów traktowane są jako wskaźniki wyprzedzające. »

Polska gospodarka błyszczy

Aktualizacja: 29.05.2009

Nasza gospodarka świetnie daje sobie radę w czasie globalnego kryzysu. W pierwszym kwartale PKB wzrósł o 0,8 proc. Takiego wyniku wszyscy mogą nam pozazdrościć. »

Giełdy nie reagują na gospodarcze wieści

Aktualizacja: 28.05.2009

W czwartek przed południem na europejskich parkietach zdecydowanie przeważają niewielki spadki. Inwestorzy nie reagowali zbyt wyraźnie na liczne informacje płynące ze sfery gospodarki. »

RPP raczej nie zmieni stóp procentowych

Aktualizacja: 27.05.2009

Dziś poznamy dane dotyczące sprzedaży domów na rynku wtórnym w USA. Ekonomiści szacują, że dynamika sprzedaży wzrośnie o 1,3 proc. w kwietniu po spadku o 3 proc. w marcu. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

wfirma.pl

wFirma.pl jest platformą księgowości on­line udostępniającą, poza księgowością i doradztwem nowoczesne narzędzia informatyczne, niezbędne do zarządzania firmą.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama