REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak wnioskować o wsparcie działalności nierolniczej na terenach wiejskich

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Jak wnioskować o wsparcie działalności nierolniczej na terenach wiejskich
Jak wnioskować o wsparcie działalności nierolniczej na terenach wiejskich

REKLAMA

REKLAMA

Już od 24 sierpnia br. można składać wnioski o przyznanie pomocy na rozpoczęcie działalności nierolniczej na terenach wiejskich. Unia Europejska może pokryć do 50% kosztów poniesionych na realizację inwestycji. Warto się jednak spieszyć – w ramach konkursu obowiązuje zasada – kto pierwszy ten lepszy.

Mowa tu o konkursie w ramach działania 311 „Różnicowania w kierunku działalności nierolniczej" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. O pomoc w ramach tego konkursu mogą występować rolnicy, ich domownicy lub małżonkowie rolników, pod warunkiem, że będzie ona związana z podjęciem lub rozwijaniem działalności nierolniczej (gospodarczej).

REKLAMA

W ramach tego konkursu można otrzymać pomoc finansową na np. przebudowę i modernizację obiektów mieszkalnych oraz niemieszkalnych, zakup maszyn, urządzeń, sprzętu komputerowego i oprogramowania, zagospodarowanie terenu itd.

Kiedy można składać wnioski o przyznanie pomocy?

REKLAMA

Osoba zainteresowana uzyskaniem wsparcia w ramach działania „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”, podobnie jak w przypadku innych działań PROW 2007-2013 musi złożyć wniosek o przyznanie pomocy wraz z kompletem załączników w terminie od 24 sierpnia 2010 roku. Pamiętajmy o tym, że pomoc przysługuje według kolejności złożenia wniosków o przyznanie pomocy. Data zakończenia przyjmowania wniosków zależy od dostępności środków finansowych.

Prezes ARMiR– nie rzadziej niż co 14 dni - przekazuje do publicznej wiadomości na stronie internetowej ARiMR informacje o liczbie złożonych wniosków oraz związanym z nimi zapotrzebowaniu na środki finansowe, z podziałem na województwa. W przypadku przekroczenia 120% dostępnej alokacji nabór wniosków zostaje zamknięty.

Gdzie można składać wnioski o przyznanie pomocy?

Wniosek wraz z wymaganymi załącznikami składa się osobiście lub przez upoważnioną osobę, bezpośrednio w oddziale regionalnym Agencji, właściwym ze względu na miejsce realizacji projektu.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Adresy do Oddziałów Regionalnych Agencji Restrukuryzacji i Modernizacji Rolnictwa znajdują się na stronie internetowej: http://www.arimr.gov.pl , w zakładce: „O ARMiR”.

Polecamy: serwis Fundusze unijne

REKLAMA

Wzór wniosku o przyznanie pomocy oraz wzory innych obowiązujących formularzy można znaleźć na stronach internetowych ARMiR oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi z wyjątkiem załączników wystawianych przez uprawnione do tego urzędy lub instytucje. Można go również pobrać w oddziale regionalnym ARiMR.
W jednym roku można złożyć jeden wniosek o przyznanie pomocy. Ograniczenie to nie dotyczy sytuacji, gdy na podstawie uprzednio złożonego wniosku nie przyznano pomocy.

Pomoc w poprawnym wypełnieniu wniosku oraz sporządzeniu niezbędnych załączników stanowi Instrukcja wypełniania wniosku o przyznanie pomocy. Jest ona dostępna pod adresem internetowym ARMiR.

Polecamy: Wsparcie unijne dla przedsiębiorców z sektora rolno-spożywczego


Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
KAS: Nowe funkcjonalności konta organizacji w e-Urzędzie Skarbowym

Spółki, fundacje i stowarzyszenia nie muszą już upoważniać pełnomocników do składania deklaracji drogą elektroniczną, aby rozliczać się elektronicznie. Krajowa Administracja Skarbowa wprowadziła nowe funkcjonalności konta organizacji w e-US.

Sztuczna inteligencja będzie dyktować ceny?

Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest coraz chętniej, sięgają po nią także handlowcy. Jak detaliści mogą zwiększyć zyski dzięki sztucznej inteligencji? Coraz więcej z nich wykorzystuje AI do kalkulacji cen. 

Coraz więcej firm zatrudnia freelancerów. Przedsiębiorcy opowiadają dlaczego

Czy firmy wolą teraz zatrudniać freelancerów niż pracowników na etat? Jakie są zalety takiego modelu współpracy? 

Lavard - kara UOKiK na ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Firmy wprowadzały w błąd konsumentów kupujących odzież

UOKiK wymierzył kary finansowe na przedsiębiorstwa odzieżowe: Polskie Sklepy Odzieżowe (Lavard) - ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Konsumenci byli wprowadzani w błąd przez nieprawdziwe informacje o składzie ubrań. Zafałszowanie składu ubrań potwierdziły kontrole Inspekcji Handlowej i badania w laboratorium UOKiK.

REKLAMA

Składka zdrowotna to parapodatek! Odkręcanie Polskiego Ładu powinno nastąpić jak najszybciej

Składka zdrowotna to parapodatek! Zmiany w składce zdrowotnej muszą nastąpić jak najszybciej. Odkręcanie Polskiego Ładu dopiero od stycznia 2025 r. nie satysfakcjonuje przedsiębiorców. Czy składka zdrowotna wróci do stanu sprzed Polskiego Ładu?

Dotacje KPO wzmocnią ofertę konkursów ABM 2024 dla przedsiębiorców

Dotacje ABM (Agencji Badań Medycznych) finansowane były dotychczas przede wszystkim z krajowych środków publicznych. W 2024 roku ulegnie to zmianie za sprawą środków z KPO. Zgodnie z zapowiedziami, już w 3 i 4 kwartale możemy spodziewać się rozszerzenia oferty dotacyjnej dla przedsiębiorstw.

"DGP": Ceneo wygrywa z Google. Sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej

Warszawski sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej. Nie wolno mu też przekierowywać ruchu do Google Shopping kosztem Ceneo ani utrudniać dostępu do polskiej porównywarki przez usuwanie prowadzących do niej wyników wyszukiwania – pisze we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna".

Drogie podróże zarządu Orlenu. Nowe "porażające" informacje

"Tylko w 2022 roku zarząd Orlenu wydał ponad pół miliona euro na loty prywatnymi samolotami" - poinformował w poniedziałek minister aktywów państwowych Borys Budka. Dodał, że w listopadzie ub.r. wdano też 400 tys. zł na wyjazd na wyścig Formuły 1 w USA.

REKLAMA

Cable pooling - nowy model inwestycji w OZE. Warunki przyłączenia, umowa

W wyniku ostatniej nowelizacji ustawy Prawo energetyczne, która weszła w życie 1 października 2023 roku, do polskiego porządku prawnego wprowadzono długo wyczekiwane przez polską branżę energetyczną przepisy regulujące instytucję zbiorczego przyłącza, tzw. cable poolingu. Co warto wiedzieć o tej instytucji i przepisach jej dotyczących?

Wakacje składkowe. Od kiedy, jakie kryteria trzeba spełnić?

12 kwietnia 2024 r. w Sejmie odbyło się I czytanie projektu nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Projekt nowelizacji przewiduje zwolnienie z opłacania składek ZUS (tzw. wakacje składkowe) dla małych przedsiębiorców. 

REKLAMA