REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak wnioskować o wsparcie działalności nierolniczej na terenach wiejskich

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Jak wnioskować o wsparcie działalności nierolniczej na terenach wiejskich
Jak wnioskować o wsparcie działalności nierolniczej na terenach wiejskich

REKLAMA

REKLAMA

Już od 24 sierpnia br. można składać wnioski o przyznanie pomocy na rozpoczęcie działalności nierolniczej na terenach wiejskich. Unia Europejska może pokryć do 50% kosztów poniesionych na realizację inwestycji. Warto się jednak spieszyć – w ramach konkursu obowiązuje zasada – kto pierwszy ten lepszy.

Mowa tu o konkursie w ramach działania 311 „Różnicowania w kierunku działalności nierolniczej" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. O pomoc w ramach tego konkursu mogą występować rolnicy, ich domownicy lub małżonkowie rolników, pod warunkiem, że będzie ona związana z podjęciem lub rozwijaniem działalności nierolniczej (gospodarczej).

REKLAMA

W ramach tego konkursu można otrzymać pomoc finansową na np. przebudowę i modernizację obiektów mieszkalnych oraz niemieszkalnych, zakup maszyn, urządzeń, sprzętu komputerowego i oprogramowania, zagospodarowanie terenu itd.

Kiedy można składać wnioski o przyznanie pomocy?

REKLAMA

Osoba zainteresowana uzyskaniem wsparcia w ramach działania „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”, podobnie jak w przypadku innych działań PROW 2007-2013 musi złożyć wniosek o przyznanie pomocy wraz z kompletem załączników w terminie od 24 sierpnia 2010 roku. Pamiętajmy o tym, że pomoc przysługuje według kolejności złożenia wniosków o przyznanie pomocy. Data zakończenia przyjmowania wniosków zależy od dostępności środków finansowych.

Prezes ARMiR– nie rzadziej niż co 14 dni - przekazuje do publicznej wiadomości na stronie internetowej ARiMR informacje o liczbie złożonych wniosków oraz związanym z nimi zapotrzebowaniu na środki finansowe, z podziałem na województwa. W przypadku przekroczenia 120% dostępnej alokacji nabór wniosków zostaje zamknięty.

Gdzie można składać wnioski o przyznanie pomocy?

Wniosek wraz z wymaganymi załącznikami składa się osobiście lub przez upoważnioną osobę, bezpośrednio w oddziale regionalnym Agencji, właściwym ze względu na miejsce realizacji projektu.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Adresy do Oddziałów Regionalnych Agencji Restrukuryzacji i Modernizacji Rolnictwa znajdują się na stronie internetowej: http://www.arimr.gov.pl , w zakładce: „O ARMiR”.

Polecamy: serwis Fundusze unijne

REKLAMA

Wzór wniosku o przyznanie pomocy oraz wzory innych obowiązujących formularzy można znaleźć na stronach internetowych ARMiR oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi z wyjątkiem załączników wystawianych przez uprawnione do tego urzędy lub instytucje. Można go również pobrać w oddziale regionalnym ARiMR.
W jednym roku można złożyć jeden wniosek o przyznanie pomocy. Ograniczenie to nie dotyczy sytuacji, gdy na podstawie uprzednio złożonego wniosku nie przyznano pomocy.

Pomoc w poprawnym wypełnieniu wniosku oraz sporządzeniu niezbędnych załączników stanowi Instrukcja wypełniania wniosku o przyznanie pomocy. Jest ona dostępna pod adresem internetowym ARMiR.

Polecamy: Wsparcie unijne dla przedsiębiorców z sektora rolno-spożywczego


Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

REKLAMA

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

REKLAMA

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

REKLAMA