reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Firma w Unii

Rozstrzyganie sporów z kontrahentem zagranicznym

Aktualizacja: 23.10.2009

Przedsiębiorcy prowadzący działalność na rynku europejskim coraz chętniej korzystają z szybkiego i taniego sposobu rozstrzygania sporów majątkowych powstałych w obrocie międzynarodowym, a w także obrocie krajowym. »

Jak pozyskać środki finansowe na wdrożenie innowacji i transfer technologii w Polsce

Aktualizacja: 24.11.2009

Innowacyjność jest najistotniejszym wyznacznikiem procesów transformacji i rozwoju każdego regionu i kraju. Jej znaczenie w kształtowaniu nowoczesnej gospodarki nie znajduje w ostatnim czasie równego sobie. Można wręcz powiedzieć, że to koło napędowe nadające bieg rozwojowi i postępowi gospodarczemu. »

200 dotacji na badania

Aktualizacja: 08.10.2009

Dyrektor zespołu badań i rozwoju PARP podpowiada, jakich błędów powinni się wystrzegać przedsiębiorcy, którzy w kolejnej rundzie będą się ubiegali o finansowanie prac badawczo-rozwojowych. »

Wsparcie dla firm wschodniej Polski

Aktualizacja: 06.10.2009

Przedsiębiorstwa ze wschodnich, najsłabiej rozwiniętych regionów naszego kraju mogą otrzymać wsparcie na przedsięwzięcia innowacyjne oraz tworzenie klastrów i powiązań kooperacyjnych. »

Biznes w Estonii

Aktualizacja: 05.10.2009

Dla Estończyków biznes jest jak pojedynek – walczą, aby wygrać – podkreślają znawcy tamtejszej kultury biznesowej. Negocjacje handlowe są trudne i wymagają sporych przygotowań. »

Środki na działania typu B2B

Aktualizacja: 02.10.2009

Od 5 do 23 października 2009 r. przedsiębiorcy realizujący lub planujący współpracę biznesową opartą na rozwiązaniach elektronicznych mogą składać wnioski o wsparcie przedsięwzięć technicznych i organizacyjnych związanych z rozwojem kontaktów międzybiznesowych. »

Działalność gospodarcza na Cyprze

Aktualizacja: 21.09.2009

Nasza obecność w Unii Europejskiej umożliwia wykorzystanie wspólnego rynku do optymalizacji działalności gospodarczej, m.in. podatkowej. »

Rola banku w finansowaniu dotacji unijnej

Aktualizacja: 14.09.2009

Banki są naturalnym partnerem w obsłudze zwiększonego strumienia środków rozwojowych płynących z Unii Europejskiej do Polski. Nadal udzielają i będą udzielać kredytów, ale ze względu na zmianę sytuacji rynkowej, czynią to w sposób znacznie bardziej ostrożny niż dotychczas. »

Biznes ze Szwedami

Aktualizacja: 09.09.2009

Współpraca Polski i Szwecji, jako krajów członkowskich Unii Europejskiej, które funkcjonują w ramach Jednolitego Rynku UE, odbywa się na podstawie regulacji Traktatu Akcesyjnego. »

Zmiany w procedurze odwoławczej

Aktualizacja: 08.09.2009

Przedsiębiorcy, których wnioski o środki unijne odrzucono lub, ze względu na wyczerpanie funduszy, pomocy nie przyznano, mogą odwołać się od wyników konkursów. »

Zaliczki - brać czy nie?

Aktualizacja: 07.09.2009

Dotychczas o zaliczki mogły ubiegać się tylko instytucje z sektora samorządów terytorialnych oraz inne podmioty, ale nie przedsiębiorcy. Obecnie ma się to zmienić. »

Pomoc na innowacje

Aktualizacja: 04.09.2009

We wrześniu ma ruszyć kolejny nabór wniosków o dofinansowanie nowych, innowacyjnych inwestycji w przedsiębiorstwach. »

Mało środków unijnych

Aktualizacja: 04.09.2009

Przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać z dotacji unijnych, powinni pospieszyć się ze składaniem wniosków, ponieważ już w przyszłym roku może zabraknąć pieniędzy na najbardziej popularne działania. »

Pomoc unijna na agroturystykę

Aktualizacja: 31.08.2009

Rolnicy, którzy planują rozpocząć działalność agroturystyczną (lub rozszerzyć taką działalność), mogą otrzymać pomoc finansową w ramach działania „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013. »

Zakazane porozumienia między przedsiębiorstwami działającymi na rynku UE

Aktualizacja: 29.07.2009

Europejska polityka konkurencji ma na celu stworzenie i utrzymanie uczciwej konkurencji pomiędzy przedsiębiorcami działającymi na rynku Unii Europejskiej. W tym celu reguluje ona m.in. różnego rodzaju porozumienia o charakterze gospodarczym między nimi. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Euro-Tax.pl Zwrot Podatku S.A.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama