reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Firma w Unii

Konkursowa procedura wyboru projektów

Aktualizacja: 30.07.2007

W latach 2007-2013 środki z funduszy strukturalnych i Funduszu Spójności będą przyznawane przedsiębiorcom w kilku trybach. Najbardziej powszechny będzie tryb konkursowy. »

Wstępna weryfikacja projektów pomoże beneficjentom

Aktualizacja: 30.07.2007

Planuje się, by w Programie Operacyjnym Innowacyjna Gospodarka (PO IG) realizowanym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości przedsiębiorcy mogli zweryfikować zgodność planowanego przedsięwzięcia z założeniami danego działania. »

Unia Europejska dofinansuje szkolenia zamknięte dla dużych i średnich przedsiębiorstw

Aktualizacja: 30.07.2007

Średni i duzi przedsiębiorcy nie muszą korzystać z rozproszonych form podnoszenia kwalifikacji swoich pracowników. Mogą skorzystać z programów szkoleniowych o charakterze zamkniętym, których zadaniem będzie podniesienie kompetencji pracowników tylko ich firmy. »

Nowe zasady pomocy de minimis dla zakładów pracy chronionej

Aktualizacja: 30.07.2007

Od 1 maja przedsiębiorcy prowadzący zakłady pracy chronionej dostali możliwość dokonywania wydatków ze środków zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych (ZFRON) na zasadzie pomocy de minimis »

Będą jednolite procedury odwoławcze w konkursach o dotacje unijne

Aktualizacja: 30.07.2007

Jeśli start firmy w konkursie po unijne pieniądze zakończy się niepowodzeniem, będzie ona mogła odwołać się od jego wyników. »

Za unijne pieniądze firmy sfinansują badania naukowe i wdrożą ich rezultaty

Aktualizacja: 30.07.2007

Jeden wniosek i dwie unijne dotacje - taką możliwość oferuje przedsiębiorcom program Innowacyjna gospodarka. Umożliwia on zdobycie pieniędzy na badania naukowe, a potem kolejnych środków na ich wdrożenie w życie. Na ten cel w latach 2007-2013 będzie blisko 600 mln euro. »

Aspekty prawne zakładania przedsiębiorstwa we Francji

Aktualizacja: 30.07.2007

Francja, podobnie jak kilka innych „starych” państw UE (np. Niemcy), wprowadziła okres przejściowy w zakresie dostępu do rynku pracy. Jednak od 1 maja 2006 r. część z tych ograniczeń została zniesiona w stosunku do wybranych 61 zawodów. Poza tym istnieje możliwość zaistnienia na rynku francuskim poprzez prowadzenie określonej działalności gospodarczej lub samozatrudnienie. »

Pieniądze na inwestycje będzie można wykorzystać na szkolenia

Aktualizacja: 25.07.2007

W ramach jednego projektu, który będzie realizowany przy udziale funduszy unijnych dostępnych w programach operacyjnych na lata 2007-2013, przedsiębiorca będzie mógł podjąć działania inwestycyjne, jak również zakupić usługi oraz szkolenia. »

Ponad 9,7 miliardów złotych na wsparcie dla innowacyjnych firm

Aktualizacja: 25.07.2007

W latach 2007-2013 wsparcie firm z funduszy unijnych będzie miało inny charakter niż dotychczasowa pomoc. Głównym założeniem programu operacyjnego Innowacyjna gospodarka będzie zwiększenie ilości innowacyjnych, nowoczesnych firm na polskim rynku. »

Inkubatory przedsiębiorczości w Unii Europejskiej

Aktualizacja: 25.07.2007

Inkubatory przedsiębiorczości (IP) zaczęły w Polsce powstawać jeszcze przed jej wejściem do Unii Europejskiej. Obecnie są znacznie bardziej popularne i mają większe możliwości. »

Jakie koszty Unia zakwalifikuje, a jakich nie uzna

Aktualizacja: 25.07.2007

Z punktu widzenia przedsiębiorcy, który zamierza aplikować o dotacje w ramach funduszy strukturalnych Unii Europejskiej, w nowym okresie programowania zostanie wprowadzonych kilka istotnych zmian w zakresie kosztów, które będą mogły być uznane za kwalifikowane do wsparcia. »

Zakładanie i prowadzenie działalności gospodarczej w Danii

Aktualizacja: 25.07.2007

Wolny rynek, swobodna konkurencja i brak ograniczeń w prowadzeniu działalności gospodarczej to cechy, które mogą przyciągać zagranicznych inwestorów. Firmy zagraniczne korzystają z takich samych uprawnień i obowiązków co duńskie. »

Jak zostać przedsiębiorcą na Litwie

Aktualizacja: 25.07.2007

Litwa w ostatnich latach stała się jednym z najdynamiczniej rozwijających się krajów UE. Rozwojowi gospodarczemu towarzyszy szybki wzrost konsumpcji, który staje się szansą dla firm z pozostałych państw UE na zdobycie nowego i bardzo chłonnego rynku zbytu dla swoich towarów i usług. »

Jak opodatkowana jest firma prowadzona w Belgii

Aktualizacja: 30.07.2007

Spółki będące belgijskimi rezydentami podlegają opodatkowaniu lokalnym podatkiem dochodowym od całości swoich dochodów, bez względu na miejsce ich osiągnięcia. Nierezydenci zaś płacą podatek tylko od tej części dochodów, które uzyskali na terytorium Belgii. »

Regulacje przy zatrudnianiu młodocianych w UE

Aktualizacja: 23.07.2007

Rozpoczynamy prowadzenie działalności (agencja reklamowa). Firma będzie prowadziła działalność na obszarze UE. W jej ramach mamy zamiar zatrudniać dzieci i młodzież poniżej 18 lat. Czy prawo UE reguluje taką pracę w szczególny sposób? »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Iwona Kowalska-Matis

Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS na Dolnym Śląsku

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama