reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Firma w Unii

Jak zdobyć dotacje na inwestycje z funduszy strukturalnych 2007-2013

Aktualizacja: 20.11.2007

Jestem właścicielką niewielkiej firmy produkcyjno-usługowej. Siedziba firmy znajduje się w Bydgoszczy. Chciałabym pozyskać środki z funduszy strukturalnych na unowocześnienie technologii produkcji i modernizację maszyn. Rozważam także możliwość zwiększenia produkcji i zatrudnienia dodatkowych pracowników. Wiem, że w latach 2004-2006 była możliwość uzyskania dofinansowania na inwestycje przez małe firmy. Czy obecnie także będzie można pozyskać tego typu dotacje? Jakim programem warto się zainteresować? »

Jak przedsiębiorca może uzyskać wsparcie finansowe w Hiszpanii

Aktualizacja: 20.11.2007

Hiszpania oferuje wiele zachęt inwestycyjnych dla przedsiębiorców, które mają na celu pobudzenie produktywności i innowacyjności gospodarki. Co trzeba zrobić, aby taką pomoc otrzymać? »

Zaliczka dla przedsiębiorcy

Aktualizacja: 16.11.2007

 Przedsiębiorca na początku musi pokryć z własnych środków wszystkie wydatki w ramach projektu unijnego. To powoduje, że jest zmuszony do zaciągania kredytów na jego finansowanie, a dopiero z opóźnieniem otrzymuje refundację poniesionych kosztów. Uzyskałem informację, że teraz przedsiębiorca może starać się o zaliczkę. Na jakich zasadach można się o nią ubiegać? »

Jakie prawa ma przedsiębiorca, jeśli nie dostanie unijnej dotacji

Aktualizacja: 15.11.2007

Czy można odwołać się od decyzji odmawiającej przyznania wsparcia ze środków unijnych? »

O czym powinni wiedzieć przedsiębiorcy inwestujący w sferę badawczo-rozwojową

Aktualizacja: 14.11.2007

Czy można sfinansować z funduszy unijnych rozpoczęcie lub rozwój działalności w zakresie badań i prac rozwojowych (B+R) lub podjęcie działań zmierzających do przekształcenia przedsiębiorcy w centrum badawczo-rozwojowe (CBR)? »

Fundusze unijne to szansa na szybki rozwój firm

Aktualizacja: 13.11.2007

Fundusze unijne przyczyniają się do szybszego rozwoju polskich spółek. Przedsiębiorcy chętnie korzystają z bezzwrotnych dotacji na rozwój firm i poprawę pozycji na konkurencyjnym rynku. »

Bank doradza przedsiębiorstwom, jak skorzystać z unijnych dotacji

Aktualizacja: 12.11.2007

Bank nie tylko finansuje projekt, ale także informuje i doradza firmie, jak skorzystać z dotacji. »

Unijne dotacje na inwestycje czekają w regionalnych programach

Aktualizacja: 08.11.2007

Dla firm, których inwestycje są mniejsze niż 8 mln zł i nie mogą otrzymać pieniędzy z programu Innowacyjna Gospodarka, przewidziano dotacje w regionalnych programach operacyjnych. »

Austriacki przedsiębiorca rozlicza się elektronicznie

Aktualizacja: 07.11.2007

Przedsiębiorcy działający w Austrii rozliczają się z organami podatkowymi głównie drogą elektroniczną. Obciążenia podatkowe w tym kraju kształtują się na średnim europejskim poziomie. CIT wynosi 25 proc., a efektywna stawka PIT może sięgać maksymalnie 50 proc. »

Jakie wsparcie finansowe mogą uzyskać przedsiębiorcy w Austrii

Aktualizacja: 05.11.2007

Czy przedsiębiorcy planujący swoje inwestycje w Austrii mogą liczyć na wsparcie finansowane z budżetu austriackiego oraz funduszy strukturalnych Unii Europejskiej? »

Jak długo firma powinna utrzymać inwestycję, zrealizowaną przy współudziale funduszy unijnych

Aktualizacja: 30.10.2007

Inwestycja, która w momencie ukończenia przynosi korzyści firmie, może być dla niej za kilka lat obciążeniem. Dlatego o trwałości inwestycji pamiętać należy przy aplikowaniu o unijne środki, bowiem zgodnie z art. 57 Rozporządzenia Rady (WE) nr 1083/2006 trwałość projektu finansowanego z funduszy strukturalnych musi być zachowana przez okres pięciu lat od momentu zakończenia realizacji projektu. »

Unia Europejska pomaga dostosować się do wymogów ochrony środowiska

Aktualizacja: 29.10.2007

Maksymalna kwota wsparcia, jaką można uzyskać na jeden projekt, to 20 mln zł. W związku z postulatami przedsiębiorców rozważane jest zwiększenie tej kwoty do 40 mln zł na jeden projekt. »

Jak zabezpieczyć swoje prawa z kontrahentem zagranicznym

Aktualizacja: 25.10.2007

Czy zawierając umowę z kontrahentem zagranicznym, przedsiębiorca może zastrzec w umowie, że do zawartej transakcji będą stosowane polskie przepisy oraz że w przypadku sporu właściwym sądem do rozpoznania sprawy będzie sąd polski? »

Zachęty dla inwestorów do prowadzenia działalności w Niemczech

Aktualizacja: 24.10.2007

Reforma niemieckiego prawa, jaka miała miejsce w 2007 roku, ma duże znaczenie dla niemieckich przedsiębiorców, ale także dla polskich podmiotów działających na rynku niemieckim. »

Jak założyć firmę w Belgii

Aktualizacja: 23.10.2007

W Belgii założenie firmy pozbawione jest zbędnych formalności. Obowiązki w tym zakresie zostały ograniczone do minimum. Inwestor może otrzymać sporą pomoc finansową, co powoduje, że Belgia oceniana jest jako kraj przyjazny przedsiębiorcom. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Karolina Sztobryn

Rzecznik patentowy, doktor nauk prawnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama