reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Firma w Unii

O czym powinni wiedzieć przedsiębiorcy inwestujący w sferę badawczo-rozwojową

Aktualizacja: 14.11.2007

Czy można sfinansować z funduszy unijnych rozpoczęcie lub rozwój działalności w zakresie badań i prac rozwojowych (B+R) lub podjęcie działań zmierzających do przekształcenia przedsiębiorcy w centrum badawczo-rozwojowe (CBR)? »

Fundusze unijne to szansa na szybki rozwój firm

Aktualizacja: 13.11.2007

Fundusze unijne przyczyniają się do szybszego rozwoju polskich spółek. Przedsiębiorcy chętnie korzystają z bezzwrotnych dotacji na rozwój firm i poprawę pozycji na konkurencyjnym rynku. »

Bank doradza przedsiębiorstwom, jak skorzystać z unijnych dotacji

Aktualizacja: 12.11.2007

Bank nie tylko finansuje projekt, ale także informuje i doradza firmie, jak skorzystać z dotacji. »

Unijne dotacje na inwestycje czekają w regionalnych programach

Aktualizacja: 08.11.2007

Dla firm, których inwestycje są mniejsze niż 8 mln zł i nie mogą otrzymać pieniędzy z programu Innowacyjna Gospodarka, przewidziano dotacje w regionalnych programach operacyjnych. »

Austriacki przedsiębiorca rozlicza się elektronicznie

Aktualizacja: 07.11.2007

Przedsiębiorcy działający w Austrii rozliczają się z organami podatkowymi głównie drogą elektroniczną. Obciążenia podatkowe w tym kraju kształtują się na średnim europejskim poziomie. CIT wynosi 25 proc., a efektywna stawka PIT może sięgać maksymalnie 50 proc. »

Jakie wsparcie finansowe mogą uzyskać przedsiębiorcy w Austrii

Aktualizacja: 05.11.2007

Czy przedsiębiorcy planujący swoje inwestycje w Austrii mogą liczyć na wsparcie finansowane z budżetu austriackiego oraz funduszy strukturalnych Unii Europejskiej? »

Jak długo firma powinna utrzymać inwestycję, zrealizowaną przy współudziale funduszy unijnych

Aktualizacja: 30.10.2007

Inwestycja, która w momencie ukończenia przynosi korzyści firmie, może być dla niej za kilka lat obciążeniem. Dlatego o trwałości inwestycji pamiętać należy przy aplikowaniu o unijne środki, bowiem zgodnie z art. 57 Rozporządzenia Rady (WE) nr 1083/2006 trwałość projektu finansowanego z funduszy strukturalnych musi być zachowana przez okres pięciu lat od momentu zakończenia realizacji projektu. »

Unia Europejska pomaga dostosować się do wymogów ochrony środowiska

Aktualizacja: 29.10.2007

Maksymalna kwota wsparcia, jaką można uzyskać na jeden projekt, to 20 mln zł. W związku z postulatami przedsiębiorców rozważane jest zwiększenie tej kwoty do 40 mln zł na jeden projekt. »

Jak zabezpieczyć swoje prawa z kontrahentem zagranicznym

Aktualizacja: 25.10.2007

Czy zawierając umowę z kontrahentem zagranicznym, przedsiębiorca może zastrzec w umowie, że do zawartej transakcji będą stosowane polskie przepisy oraz że w przypadku sporu właściwym sądem do rozpoznania sprawy będzie sąd polski? »

Zachęty dla inwestorów do prowadzenia działalności w Niemczech

Aktualizacja: 24.10.2007

Reforma niemieckiego prawa, jaka miała miejsce w 2007 roku, ma duże znaczenie dla niemieckich przedsiębiorców, ale także dla polskich podmiotów działających na rynku niemieckim. »

Jak założyć firmę w Belgii

Aktualizacja: 23.10.2007

W Belgii założenie firmy pozbawione jest zbędnych formalności. Obowiązki w tym zakresie zostały ograniczone do minimum. Inwestor może otrzymać sporą pomoc finansową, co powoduje, że Belgia oceniana jest jako kraj przyjazny przedsiębiorcom. »

Bank pomaga przy rozliczeniu projektu z unijnym dofinansowaniem

Aktualizacja: 22.10.2007

Ostatnim etapem, który przedsiębiorca musi zrealizować, aby otrzymać wypłatę dotacji, jest przygotowanie końcowego rozliczenia projektu wraz z wnioskiem o płatność. Bank może w tym wesprzeć przedsiębiorcę. »

Dotacje na szkolenia pozwolą podnosić kwalifikacje

Aktualizacja: 18.10.2007

W latach 2007-2013 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości będzie dysponowała prawie 0,5 mld euro na dotacje związane z podnoszeniem kwalifikacji pracowników. »

Bank pomoże w uzgodnieniu zmian w projekcie

Aktualizacja: 17.10.2007

Samowolna zmiana projektu objętego dofinansowaniem jest niedopuszczalna. W uzgodnieniu zmiany z instytucją wdrażającą może pomóc bank. »

Zmiana projektu nie oznacza utraty dotacji

Aktualizacja: 15.10.2007

Wśród przedsiębiorców realizujących projekty finansowane z funduszy UE często można usłyszeć opinię, iż niedotrzymanie warunków umowy o dofinansowanie oznacza jego utratę. Na szczęście nie zawsze tak jest. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Adrianna Michałowicz

Aplikant adwokacki

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama