reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Firma w Unii

Jak założyć firmę na Słowacji

Aktualizacja: 21.04.2008

Na Słowacji stawka podatku od osób prawnych, od osób fizycznych oraz od towarów i usług została ustalona liniowo i wynosi 19 proc. To ułatwia rozliczenia podatkowe ze słowackim fiskusem. »

O jakie fundusze unijne mogą starać się firmy działające na Węgrzech

Aktualizacja: 15.04.2008

Przedsiębiorcy, realizujący przedsięwzięcia na terenie Węgier, mogą ubiegać się o wsparcie finansowe z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej. Na jakie dokładnie wsparcie mogą liczyć firmy? »

Jak założyć firmę na Węgrzech

Aktualizacja: 07.04.2008

Przedsiębiorcy działający na Węgrzech rozliczają się podatkowo w podobny sposób, jak w Polsce. PIT płacony jest według progresywnej skali podatkowej ze stawkami 18 i 36 proc., natomiast podstawowa stawka CIT wynosi 16 proc. »

Dotacje dla firm są w regionach

Aktualizacja: 03.04.2008

Małe firmy, które potrzebują dotacji z funduszy unijnych na założenie bądź rozwój działalności, powinny poszukać ich w regionalnych programach operacyjnych. »

Jak przygotować dobry unijny projekt biznesowy

Aktualizacja: 01.04.2008

Ponieważ głównym źródłem finansowania inwestycji małych i średnich przedsiębiorstw są regionalne programy operacyjne, przyjrzyjmy się, jakie formalne wymogi obowiązują firmy przy sporządzaniu dokumentacji aplikacyjnej. Na co musimy zwrócić uwagę, przygotowując projekt? »

Na czym polega ocena ekonomiczna przedsiębiorcy ubiegającego się o dotację

Aktualizacja: 27.03.2008

Działalność finansowa firmy ubiegającej się o dotację jest badana zarówno na etapie formalnej, jak i merytorycznej oceny wniosku. Co decyduje o pozytywnej ocenie komisji finansowej kandydata do wsparcia? »

Na jakie wsparcie finansowe mogą liczyć przedsiębiorcy w Czechach

Aktualizacja: 20.03.2008

Wysokość środków finansowych dostępnych w ramach programów pomocowych dla Czech na lata 2007-2013 wynosi 26,69 mld euro. Jak te środki będą rozdysponowane? »

W jakiej formie prowadzić działalność gospodarczą w Irlandii

Aktualizacja: 18.03.2008

Jaka forma jest najkorzystniejsza w Irlandii do prowadzenia działalności gospodarczej? Czy potrzebny jest kapitał zakładowy, a jeśli tak, w jakiej wysokości? »

Jak założyć firmę w Czechach

Aktualizacja: 17.03.2008

W Czechach zarówno stawki PIT, jak i CIT są stopniowo obniżane. CIT obecnie wynosi 21 proc., a w 2010 roku ma osiągnąć poziom 19 proc. Podobnie jest z PIT. Dziś jego stawka liniowa to 15 proc. W latach następnych ma być stopniowo zmniejszana »

Jak fundusze unijne będą wspierać inwestycje o dużym znaczeniu dla gospodarki

Aktualizacja: 13.03.2008

Przedsiębiorcy planujący inwestycję związaną z utworzeniem lub rozbudową przedsiębiorstwa mają w najbliższych latach do dyspozycji środki pochodzące z funduszy UE i z krajowych źródeł. Kto będzie mógł uzyskać pomoc w formie bezpośredniej dotacji? »

Jakie wsparcie finansowe mogą otrzymać przedsiębiorcy w Grecji

Aktualizacja: 04.03.2008

Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą w Grecji od II kwartału 2008 r. będą mogli ubiegać się o wsparcie finansowe ze środków wspólnotowych, przeznaczonych na rozwój przedsiębiorczości i konkurencyjności greckich regionów. Jakie dokładnie środki można uzyskać? »

Jak założyć firmę w Grecji

Aktualizacja: 04.03.2008

Podatnicy prowadzący działalność gospodarczą w Grecji płacą podatek w wysokości 25 proc. Mogą jednak korzystać z pewnych preferencji podatkowych, np. w postaci redukcji stawek CIT o 50 proc. »

Ekologiczne projekty otrzymają unijne wsparcie

Aktualizacja: 21.02.2008

Wiele zakładów przemysłowych wymaga dostosowania do zaostrzających się wymogów środowiskowych. W realizacji tego celu pomagają fundusze strukturalne Unii Europejskiej. »

O jakie wsparcie mogą ubiegać się przedsiębiorcy w Estonii

Aktualizacja: 19.02.2008

Jaką pomoc ze środków Unii Europejskiej mogą otrzymać przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą w Estonii? »

Czy firma w trudnej sytuacji ekonomicznej ma szansę na dotacje

Aktualizacja: 27.02.2008

Przedsiębiorcy ubiegający się o pomoc publiczną na prowadzenie i rozwój działalności gospodarczej każdorazowo muszą liczyć się ze szczegółową weryfikacją sytuacji ekonomiczno-finansowej. Co jednak, gdy przedsiębiorstwo nie jest w stanie sprostać rygorystycznej ocenie zdolności finansowej? »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Perfecta

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama