reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Firma w Unii

Jak założyć firmę w Bułgarii

Aktualizacja: 16.07.2008

Przedsiębiorcy działający w Bułgarii rozliczają się w zakresie podatków dochodowych według 10-proc. stawki liniowej. Dotyczy to zarówno PIT, jak i CIT. »

Jak założyć własną działalność gospodarczą we Francji

Aktualizacja: 10.07.2008

Polaka przy zakładaniu firmy we Francji obowiązują takie same zasady jak obywateli tego kraju. Firmę można prowadzić w formie przedsiębiorstwa indywidualnego, spółki prawa cywilnego lub handlowego. »

O jakie fundusze mogą ubiegać się przedsiębiorcy na Litwie

Aktualizacja: 07.07.2008

W latach 2007-2013 Litwa będzie udzielała pomocy publicznej w ramach czterech programów pomocowych: Rozwój Zasobów Ludzkich, Wzrost Gospodarczy, Promocja Spójności oraz Pomoc Techniczna, przy czym ostatni z tych programów przeznaczony jest wyłącznie na wsparcie finansowe i infrastrukturalne instytucji odpowiedzialnych za wdrażanie funduszy UE. O jaką pomoc będą mogli ubiegać się przedsiębiorcy? »

Jak uzyskać patent europejski

Aktualizacja: 03.07.2008

Dlaczego warto ubiegać się o uzyskanie patentu europejskiego? Czym różni się on od patentu krajowego? »

Jak założyć firmę na Litwie

Aktualizacja: 03.07.2008

PIT na Litwie płacony jest według podstawowej stawki w wysokości 24 proc. W przypadku przedsiębiorców rozliczających PIT stawka ta jest obniżona do poziomu 15 proc. Podobnie jest z rozliczeniami CIT. Stawka podstawowa wynosi 15 proc. »

Jak rozpocząć działalność gospodarczą w Rumunii

Aktualizacja: 17.06.2008

Czy rumuński rynek jest atrakcyjny dla zagranicznych przedsiębiorców. Jak wiele polskich firm prowadzi działalność gospodarczą w tym kraju? »

Jak założyć firmę w Słowenii

Aktualizacja: 16.06.2008

Przedsiębiorcy w Słowenii najchętniej prowadzą firmy jednoosobowe. Stawka PIT zależy od wysokości dochodów i waha się od 16 do 41 proc. CIT jest na poziomie 22 proc. »

Jakie wsparcie finansowe może otrzymać łotewski przedsiębiorca

Aktualizacja: 19.06.2008

Przedsiębiorcy realizujący przedsięwzięcia na terenie Łotwy mogą ubiegać się o wsparcie finansowe z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej. Jakie to będzie wsparcie i jaka może być jego wysokość? »

Przy sporządzaniu wniosku o dofinansowanie trzeba zachować szczególną staranność

Aktualizacja: 29.05.2008

Analizując projekt, o finansowanie którego będziemy się ubiegać, musimy wziąć pod uwagę co najmniej cztery kryteria: celowość, adekwatność, realność i efektywność, przy czym hasła te są w dużej mierze umowne. »

Jak założyć firmę na Malcie

Aktualizacja: 19.05.2008

Dochody osób fizycznych podlegają na Malcie opodatkowaniu PIT od 15 do 35 proc. Stawka maltańskiego CIT wynosi 35 proc., jednakże w pewnych przypadkach może być obniżona. »

Na jakie fundusze mogą liczyć przedsiębiorcy w Rumunii

Aktualizacja: 13.05.2008

W najbliższych latach Rumunia otrzyma 19,2 mld euro, z czego niemal 4 mld euro przeznaczone zostały na wsparcie w regionach. Jak w Rumunii wygląda podział tych środków? »

Jak założyć firmę w Rumunii

Aktualizacja: 06.05.2008

Przedsiębiorcy w Rumunii podlegają jednolitemu 16-proc. podatkowi dochodowemu. Stawka ta przewidziana jest zarówno dla PIT, jak i CIT. Najpopularniejszą, jak też najefektywniejszą formą prowadzenia firmy w Rumunii jest spółka z o.o. »

Jakie fundusze unijne może uzyskać przedsiębiorca na Słowacji

Aktualizacja: 24.04.2008

Przedsiębiorcy, realizujący przedsięwzięcia na terenie Słowacji, mogą ubiegać się o wsparcie finansowe z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej. Jakie to będzie wsparcie i jaka może być jego wysokość? »

PARP pomoże właścicielom firm z dobrym pomysłem na biznes

Aktualizacja: 24.04.2008

Trzy czwarte małych firm już na starcie jest niedofinansowane - wynika z raportu o stanie sektora małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce. W pierwszym roku działalności upada 40 proc. nowo powstałych firm. PARP będzie temu zapobiegał i wspierał najlepsze pomysły. »

Jak założyć firmę na Słowacji

Aktualizacja: 21.04.2008

Na Słowacji stawka podatku od osób prawnych, od osób fizycznych oraz od towarów i usług została ustalona liniowo i wynosi 19 proc. To ułatwia rozliczenia podatkowe ze słowackim fiskusem. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Adamczyk

Doświadczony manager i profesjonalistka z dziedziny ekonomii zdrowia, specjalizująca się w analizie biznesowej, w tym w kontroli zarządczej w placówkach medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem kontrolingu i analizy finansowej szpitala oraz w analityce rynku farmaceutycznego i analizach refundacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama