reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Technologia > TCL Communication prezentuje rozwiązania, które pozwolą przedstawić pierwsze produkty 5G już w 2019 roku

TCL Communication prezentuje rozwiązania, które pozwolą przedstawić pierwsze produkty 5G już w 2019 roku

BARCELONA – 25 lutego 2018 - TCL Communication na targach Mobile World Congress 2018 demonstruje rozwiązania łączności 5G oparte na projekcie open source OpenAirInterface (OAI). Wspólnie z partnerami EURECOM i Creonic, TCL Communication zrealizowało implementację 5G w terminalach (User Equipment), co pozwala na demonstracje działania 5G w paśmie 3,5 GHz, w kanałach 80 MHz – konfiguracji odpowiedniej dla rynków europejskich i azjatyckich. Jest to przełomowy krok naprzód w przygotowaniu produktów konsumenckich z obsługą 5G.

“Jako uczestnik procesu standaryzacji 3GPP, od 2015 roku aktywnie angażujemy się w prototypowanie technologii 5G, dzięki czemu jesteśmy gotowi przedstawić nasze pierwsze produkty 5G już w drugiej połowie 2019 r.” mówi Christian Gatti, Global President Alcatel Business Division i Executive Vice President TCL Communication. “Wraz z zaprezentowaną implementacją, jesteśmy gotowi na przeprowadzanie prób terenowych naszych rozwiązań 5G, w których udział wezmą operatorzy zrzeszeni we wspólnych projektach, takich jak MASS START. Jesteśmy bardzo dumni z tych inicjatyw i wynikającego z nich rozwoju technologii”

Implementacja 5G NR wykonana przez TCL prezentuje maksymalną przepustowość 5G dla jednej warstwy transmisyjnej i zmniejszoną latencję 5G w porównaniu do 4G.

Połączenie większej przepustowości i zmniejszonych opóźnień to większy komfort dla użytkownika, a także nowe zastosowania:

  • szerokopasmowy Internet w miejscach oddalonych od nadajnika;
  • niemal natychmiastowy dostęp do wysokiej jakości treści z każdego podłączonego urządzenia;
  • rozwój wirtualnej rzeczywistości i obsługi urządzeń takich, jak drony, roboty czy pojazdy autonomiczne.

Prowadzone od lat badania i rozwój tej technologii pozwala TCL Communication na zajęcie roli lidera we wdrażaniu rozwiązań 5G w urządzeniach konsumenckich. 

“Ta prezentacja 5G jest dowodem, że OpenAirInterface to doskonałe narzędzie dla szybkiego i wydajnego prototypowania. Należy podkreślić, że nasza implementacja jest gotowa w zaledwie dwa miesiące po opublikowaniu specyfikacji” mówi Raymond Knopp, profesor z EURECOM.

“Creonic jest liderem rynku w dziedzinie komunikacyjnych rdzeni IP-core dla bezpośrednio programowalnych macierzy bramek (FPGA) i specjalizowanych układów scalonych (ASIC). Jesteśmy dumni, że zostaliśmy wybrani, jako dostawca LDPC IP, które umożliwią wyższą wydajność implementacji OpenAirInterface mówi Timo Lehnigk-Emden, CEO Creonic. Firma ogłosiła już komercyjny dostępność 5G LDPC oraz Polar IP, a także udostępni wersję dla zainteresowanych członków OAI do celów badawczych i demonstracyjnych.

Demonstracja działania rozwiązań 5G TCL Communication dostępna jest na stoisku firmy na targach MWC 2018: Hala 3, Stanowisko 3D11.

Więcej informacji na temat TCL Communication dostępne jest na stronie: www.tclcom.com.

O TCL Communication

TCL Communication Technology Holdings Limited (TCL Communication) projektuje, produkuje i dystrybuuje szeroki wybór urządzeń mobilnych i internetowych pod trzema kluczowymi markami – TCL, Alcatel oraz BlackBerry. Portfolio produktów dostępne jest w 160 krajach Ameryki Północnej, Ameryki Południowej, Europy, Bliskiego Wchodu, Afryki oraz Azji i regionu Pacyfiku. Zarejestrowana w Hongkongu firma TCL Communication, zarządza dziewięcioma centrami R&D, a także zatrudnia tysiące pracowników na całym świecie. Po więcej informacji zapraszamy na www.tclcom.com.

TCL to zarejestrowany znak towarowy TCL Corporation. Wszystkie pozostałe znaki towarowe są własnością odpowiednich podmiotów. Alcatel to znak towarowy należący do firmy Nokia, licencjonowany przez TCL Communication.

Znaki towarowe BLACKBERRY i EMBLEM Design są zastrzeżonymi znakami BlackBerry Limited, wykorzystywanymi na mocy licencji. BlackBerry nie jest odpowiedzialne za produkty i usługi firm trzecich.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

TCL Communication prezentuje rozwiązania, które pozwolą przedstawić pierwsze produkty 5G już w 2019 roku./ fot. Shutterstock
TCL Communication prezentuje rozwiązania, które pozwolą przedstawić pierwsze produkty 5G już w 2019 roku./ fot. Shutterstock

Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją39.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

KANCELARIA PRAWNA radca prawny Adam Sobota

Ekspert z zakresu prawa cywilnego i gospodarczego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama