reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Technologia > Trzy polskie uczelnie nagrodzone przez HP

Trzy polskie uczelnie nagrodzone przez HP

Trzy polskie uczelnie: Politechnika Warszawska, Uniwersytet Śląski i Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania  ramach projektu "Innovation in Education Grant" otrzymały sprzęt edukacyjny od firmy HP. W programie rokrocznie nagradzane są szkoły, które wprowadziły innowacyjne metody nauczania.

Wśród tegorocznych nagrodzonych znajduje się 50 placówek edukacyjnych z piętnastu krajów z regionu EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka). Każda ze zwycięskich szkół otrzymała sprzęt komputerowy (m.in. notebooki, drukarki) o wartości ponad 100 tys. USD oraz dotacją pieniężną w wysokości 10 tys. USD.

Jak informuje rzeczniczka prasowa UŚ, Magdalena Ochwat, nagrodzony projekt pt. "Teaching chemoinformatics in a mobile and Interactive environment" będzie realizowany w Instytucie Chemii, na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii UŚ w kilku fazach przez dwa lata.

W pierwszej fazie przygotowana zostanie pracownia komputerowa, wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt, pozwalający na prowadzenie interaktywnych zajęć, co jest szczególnie istotne w przypadku pracy nad zagadnieniami spotykanymi w chemoinformatyce lub chemii leków. Kolejne fazy projektu będą związane z przygotowaniem i wdrożeniem innowacyjnej metodologii nauczania wybranych przedmiotów na nowych specjalnościach: chemia informatyczna oraz chemia leków.

"Stworzenie takiej pracowni w oparciu o fundusze uczelni nie byłoby niestety w najbliższym czasie możliwe, dlatego też uzyskanie wsparcia w ramach inicjatywy HP jest dla nas szczególnie cenne" - mówi rzecznik UŚ.

Jak poinformował PAP Barłomiej Solarz-Niesłuchowski z Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania, nagrodzony projekt dotyczył wykonania mapy sieci radiowych dostępnych w okolicach Warszawy, w paśmie 2,4 i 5 GHz. Projekt ma m.in. pokazać studentom, jak zabezpieczać sieci radiowe na paśmie 2,4 GHz i dlaczego należy powoli przechodzić na urządzenia pracujące w standardzie 5GHz.

Wśród nagrodzonych znalazł się również Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Nagrodzony projekt zakładał modernizację metod nauczania w zakresie inżynierii oprogramowania czyli tworzenia programów, przy wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń typu tablet PC.

Źródło: Technologie.gazeta.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

Własne

Tagi

hp

Zdjęcia


Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Krajowy Rejestr Wierzytelności

Windykuj dłużnika online. Sprzedawaj i kupuj wierzytelności!

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama