reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Technologia > Darmowy antyvirus od Microsoftu

Darmowy antyvirus od Microsoftu

Dobiegają końca prace nad MS Security Essentials, który zostanie oficjalnie udostępniony już za kilka tygodni. Produkt ten - będący zestawem podstawowych aplikacji zabezpieczających - będzie udostępniany za darmo, ale pobrać będą go mogli jedynie legalni użytkownicy Windows.

Security Essentials ma zapewniać użytkownikom Windows podstawową ochronę antywirusową i antyspyware'ową - program ma co prawda mniej funkcji niż płatne produkty konkurentów (a także niektóre darmowe aplikacje zabezpieczające), ale ma skutecznie zapewniać podstawową ochronę systemu przez internetowymi szkodnikami. Jego zaletą są niewielkie wymagania systemowe - Microsoft chętnie podkreśla, że program nie będzie obciążał systemu w znaczącym stopniu i powinien bez problemów działać na mniej wydajnych maszynach.

Wiadomo, że w testach aplikacji brało udział 75 tys. osób (Microsoft w czerwcu rozpoczął przyjmowanie zgłoszeń do udziału w beta testach) i że zainstalowany przez nie program zostanie za kilka tygodni automatycznie uaktualniony do wydania finalnego (aczkolwiek niezbędne jest do tego zainstalowanie kilku udostępnionych niedawno łatek).

Aplikacja będzie działała w systemach Windows XP (SP2 i SP3), Windows Vista oraz Windows 7. Do jego uruchomienia wystarczy komputer z procesorem taktowanym zegarem 500 MHz i 256 MB RAM-u (w przypadku Windows XP) lub 1 GHz/ 1 GB RAM (Vista i 7).

Co ważne, MS Security Essentials będzie dostępny tylko dla tych użytkowników, których systemy zaliczą test weryfikujący legalność Windows. Dodajmy, że aplikacja ta była przez wiele miesięcy znana pod roboczą nazwą Morro i że zastąpi ona w ofercie Microsoftu płatną usługę MS One Care.

Więcej informacji o oprogramowaniu można znaleźć na stronie Microsoftu.

Źródło: Onet.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

Własne

Zdjęcia


Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja44.25 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Patforma dla frachtu morskiego, kolejowego i lotniczego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama