| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Reklama w Internecie > Marketing w wyszukiwarkach – jakie korzyści niesie dla firm

Marketing w wyszukiwarkach – jakie korzyści niesie dla firm

Liczba internautów używających wyszukiwarek wciąż rośnie. Każdy użytkownik, korzystający z internetu, chce jak najszybciej dotrzeć do poszukiwanych informacji. Jeżeli firmie zależy na dotarciu do szerokiego grona odbiorców, powinna ona zainwestować w reklamę internetową w wyszukiwarkach.

Dla firm chcących się promować dostępne są następujące formy promocji:

  • Pozycjonowanie w naturalnych wynikach wyszukiwania (ang. SEO od Search Engine Optymalization). W wyniku prowadzonych działań, strona firmy będzie pojawiać się na coraz wyższych pozycjach w naturalnych wynikach wyszukiwania; czas realizacji: od kilku miesięcy.
  • Linki sponsorowane , reklama tekstowa pojawiająca się nad naturalnymi wynikami wyszukiwania i po ich prawej stronie. Istnieje też opcja wyświetlania reklam w Sieci Partnerskiej Google, czyli na serwisach tematycznie związanych z działalnością danej Ffirmy; czas realizacji: około 2 dni robocze.

Zobacz koniecznie: Marketing w wyszukiwarkach – jak może pomóc wypromować firmę w internecie?

Jakie korzyści niesie marketing w wyszukiwarkach?

  1. Szeroki zasięg reklamy. Z wyszukiwarek korzysta ponad 16 milionów użytkowników w Polsce, to firma decyduje o tym w jaki sposób chce do nich dotrzeć – linki sponsorowane czy pozycjonowanie.
  2. Dotarcie do potencjalnych klientów. Działania SEM zapewniają, że poprzez słowa kluczowe przekaz promocyjny zostanie skierowany wyłącznie do tych użytkowników, którzy są zainteresowani danym tematem, produktem lub usługą.
  3. Kontrola budżetu. W przypadku SEM firma ma stałą kontrolę nad wydatkami i dostęp do informacji prezentujących jakie efekty przynosi realizowana kampania. Na bazie tych danych może na bieżąco sprawdzać jej skuteczność, w postaci kosztu pozyskania klienta lub dodatkowo zlecać optymalizację, w celu zwiększania zysków.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Karol Grymuła

Ekspert w zakresie kredytów mieszkaniowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »