| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Blog firmowy > Przyjęto pakiet telekomunikacyjny

Przyjęto pakiet telekomunikacyjny

Parlament Europejski oficjalnie przyjął pakiet telekomunikacyjny, który budzi tyle sporów i kontrowersji we wszystkich krajach wspólnoty. Zdania na temat reformy są wyraźnie podzielone.

Parlament Europejski przyjął ostatnią część składową pakietu telekomunikacyjnego. W trzecim czytaniu za reformą głosowało 510 parlamentarzystów, przeciw 40 zaś 34 wstrzymało się od głosu.

Dzięki przyjętemu pakietowi operatorzy będą zobligowani do błyskawicznej zgody na przeniesienie numeru klienta do innego operatora. Sami providerzy są również zmuszeni do zapewniania usług na odpowiednim poziomie jakości, określonym w ustawie oraz do informowania odpowiednich podmiotów o wyciekach danych.

Inne założenia reformy to harmonizacja systemów przyznawania częstotliwości radiowych z uwzględnieniem stopniowego przechodzenia z telewizji analogowej na cyfrową do 2012 roku. Utworzenie nowego tworu o nazwie BEREC w związku ze zmianą modelu współpracy między lokalnymi urzędami ds. regulacji telekomunikacyjnej oraz umożliwienie wydzielenia ze struktury operatora dominującego jednostki odpowiedzialnej za sprzedaż usług i produktów hurtowych z wykorzystaniem infrastruktury telekomunikacyjnej.

Planuje się także stworzenie odrębnej jednostki zarządzającej tą infrastrukturą, która zobowiązana jest do stosowania równych warunków w odniesieniu do własnej jednostki detalicznej i innych przedsiębiorców telekomunikacyjnych.

Wciąż obowiązują jednak zapisy dotyczące ograniczenia dostępu do Internetu. Pomimo iż ten proceder ma się odbywać, według zapisów, z poszanowaniem zasady domniemania niewinności to wciąż nie będzie on uwzględniał postępowania sądowego. Co więcej, sama procedura odcięcia od Internetu również nie jest opisana.

Źródło: PC World

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Kleszcz

Główny księgowy, posiadający Certyfikat Ministra Finansów nr 68172/2014.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »