| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Budżet Domowy > Porady internautów > Czy wiesz jak zarobić na otworzeniu konta osobistego w banku?

Czy wiesz jak zarobić na otworzeniu konta osobistego w banku?

Na otworzeniu konta osobistego i korzystaniu z codziennych usług finansowych banków można zarobić. Poniżej przedstawiam kilka najlepszych najlepszych ofert banków.

Bank Millennium wprowadził konto, dzięki któremu klienci otrzymują 3 proc. zwrotu od zakupów, wykonanych w sklepach spożywczych, supermarketach i na stacjach paliw. Maksymalna wartość premii zostanie wypłacona przy łącznych płatnościach kartą na ok. 1667 zł, bowiem jej wartość nie może przekroczyć 50 zł w miesiącu. Żeby klient mógł liczyć na tę nagrodę, musi najpierw zasilić rachunek kwotą 1 tys. zł i wykonać co najmniej jeden przelew.

Bank Ochrony Środowiska płaci 1 do 3 zł za realizację przelewu, zlecenia stałego, polecenia zapłaty, zapłacenie kartą płatniczą powyżej kwoty 100 zł czy nawet za wypłatę gotówki z bankomatu BOŚ kartą wydaną przez inny bank.

Posiadając Konto Skarbonkowe w Getin Banku otrzymujemy po 1 zł za płatność kartą płatniczą powyżej 100 zł, założenie lokaty, wpływ wynagrodzenia oraz spłatę karty kredytowej.

Bank BGŻ wypłaca 1 proc. premii od najwyższego przelewu, przychodzącego w miesiącu, ale nie więcej niż 50 zł. Poza tym w Banku BGŻ należy wykonać co najmniej trzy płatności kartą, żeby otrzymać podwyżkę od przelewu przychodzącego.

Najbardziej wymagające warunki stawia Toyota Bank. Nie bez powodu, ponieważ instytucja ta zwraca nawet do 4 proc. od wartości dokonanych zakupów. Żeby liczyć na te 4 proc., trzeba najpierw w dwóch poprzednich miesiącach zasilić konto wpływami na minimum 3,5 tys. zł oraz zdeponować w banku 90 tys. zł. Znacznie łatwiejsze do osiągnięcia są pozostałe progi (1, 2 i 3 proc. zwrotu) przy depozycie odpowiednio na kwotę 5, 15 lub 25 tys. zł.

Przed decyzją o zmianie konta należy zapoznać się z maksymalną wysokością premii, którą bank zdecyduje się wypłacić. Choć oczywiście część instytucji nie ogranicza wypłaty dla klienta. Trzeba jednak liczyć się wtedy z możliwością potrącenia 10 proc. podatku po przekroczeniu przez nagrodę wartości 760 zł.

Zyski otrzymywane z codziennego użytkowania konta bankowego i karty oczywiście nie mogą równać się z wynagrodzeniem za pracę na etacie, ale może warto rozważyć przeniesienie rachunku tam gdzie, to bank płaci, a nie na odwrót.

Trzeba mieć jednak na uwadze możliwość zakończenia promocji. Wtedy automatycznie spada atrakcyjność rachunku, a stałe pozostają tylko koszty jego użytkowania.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Michał Wójtowicz

Ekspert Kredytowy Salomon Finance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »