| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Budżet Domowy > Porady internautów > Czy wiesz jak zarobić na otworzeniu konta osobistego w banku?

Czy wiesz jak zarobić na otworzeniu konta osobistego w banku?

Na otworzeniu konta osobistego i korzystaniu z codziennych usług finansowych banków można zarobić. Poniżej przedstawiam kilka najlepszych najlepszych ofert banków.

Bank Millennium wprowadził konto, dzięki któremu klienci otrzymują 3 proc. zwrotu od zakupów, wykonanych w sklepach spożywczych, supermarketach i na stacjach paliw. Maksymalna wartość premii zostanie wypłacona przy łącznych płatnościach kartą na ok. 1667 zł, bowiem jej wartość nie może przekroczyć 50 zł w miesiącu. Żeby klient mógł liczyć na tę nagrodę, musi najpierw zasilić rachunek kwotą 1 tys. zł i wykonać co najmniej jeden przelew.

Bank Ochrony Środowiska płaci 1 do 3 zł za realizację przelewu, zlecenia stałego, polecenia zapłaty, zapłacenie kartą płatniczą powyżej kwoty 100 zł czy nawet za wypłatę gotówki z bankomatu BOŚ kartą wydaną przez inny bank.

Posiadając Konto Skarbonkowe w Getin Banku otrzymujemy po 1 zł za płatność kartą płatniczą powyżej 100 zł, założenie lokaty, wpływ wynagrodzenia oraz spłatę karty kredytowej.

Bank BGŻ wypłaca 1 proc. premii od najwyższego przelewu, przychodzącego w miesiącu, ale nie więcej niż 50 zł. Poza tym w Banku BGŻ należy wykonać co najmniej trzy płatności kartą, żeby otrzymać podwyżkę od przelewu przychodzącego.

Najbardziej wymagające warunki stawia Toyota Bank. Nie bez powodu, ponieważ instytucja ta zwraca nawet do 4 proc. od wartości dokonanych zakupów. Żeby liczyć na te 4 proc., trzeba najpierw w dwóch poprzednich miesiącach zasilić konto wpływami na minimum 3,5 tys. zł oraz zdeponować w banku 90 tys. zł. Znacznie łatwiejsze do osiągnięcia są pozostałe progi (1, 2 i 3 proc. zwrotu) przy depozycie odpowiednio na kwotę 5, 15 lub 25 tys. zł.

Przed decyzją o zmianie konta należy zapoznać się z maksymalną wysokością premii, którą bank zdecyduje się wypłacić. Choć oczywiście część instytucji nie ogranicza wypłaty dla klienta. Trzeba jednak liczyć się wtedy z możliwością potrącenia 10 proc. podatku po przekroczeniu przez nagrodę wartości 760 zł.

Zyski otrzymywane z codziennego użytkowania konta bankowego i karty oczywiście nie mogą równać się z wynagrodzeniem za pracę na etacie, ale może warto rozważyć przeniesienie rachunku tam gdzie, to bank płaci, a nie na odwrót.

Trzeba mieć jednak na uwadze możliwość zakończenia promocji. Wtedy automatycznie spada atrakcyjność rachunku, a stałe pozostają tylko koszty jego użytkowania.

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

bank big
bank big

PIT 2020. Komentarz199.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Grant Thornton

Grant Thornton to jedna z wiodących organizacji audytorsko-doradczych na świecie.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »