| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Modernizacja dworców kolejowych kosztuje państwo ponad 100 mln zł

Modernizacja dworców kolejowych kosztuje państwo ponad 100 mln zł

Realizacja programu modernizacji dworców kolejowych będzie kosztować co najmniej 103 mln zł – tyle od przyszłego roku zostało przeznaczono z budżetu państwa.

Ministerstwo Infrastruktury poinformowało, że jednocześnie zostanie powołana spółka, która zajmie się zarządzaniem dworcami oraz zostaną wprowadzone opłaty pobierane od przewoźników, przeznaczone na modernizacje i remonty dworców.

Juliusz Engelhardt, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury zaznaczył, że dzięki tego typu działaniom w ciągu 10 lat powinniśmy odmienić oblicze dworców kolejowych w Polsce.

Ponadto wiceminister podkreślił, że wzmocnieniu nadzoru nad inwestycjami w transporcie kolejowym służyło będzie utworzenie nowego departamentu w resorcie infrastruktury, który zajmie się problemami inwestycyjnymi. Także „Program działań dla rozwoju transportu kolejowego do roku 2015”, który niebawem zostanie poddany konsultacjom społecznym, przewiduje zmianę struktury własności infrastruktury kolejowej w Polsce, by podobnie jak drogowa, stała się własnością Skarbu Państwa.

Wymaga to nowej ustawy o infrastrukturze kolejowej. Zmiany zmierzać będą w kierunku uniezależnienia PKP PLK od PKP SA.

MI/IN

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Sponsorowany

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Dariusz Mojecki Kancelaria Radcy Prawnego

Kompleksowa pomoc prawna dla przedsiębiorców

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »