reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Podatek dochodowy od karty przedpłaconej

Podatek dochodowy od karty przedpłaconej

Wartość karty przedpłaconej, która jest znakiem uprawniającym do jej wymiany na towary lub usługi, podlega opodatkowaniu PIT.

W DGP z 16 listopada jako pierwsi informowaliśmy, że firmy wpadły na pomysł, jak przy świadczeniach pozapłacowych uniknąć rozpoznawania przychodu. Przekazują pracownikom przedpłacone karty płatnicze. To coś w rodzaju elektronicznej wersji bonu towarowego. Według firm oferujących takie karty są one zwolnione z PIT, bo na karcie są środki pieniężne.

Niezależni eksperci tego zwolnienia nie byli pewni. Poprosiliśmy Ministerstwo Finansów o zajęcie stanowiska w tej sprawie.

Resort odpowiedział nam, że obecnie na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 67 ustawy z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t.j. Dz.U. z 2000 r. nr 14, poz. 176 z późn. zm.) wolna od podatku dochodowego jest: wartość otrzymywanych przez pracownika w związku z finansowaniem działalności socjalnej, o której mowa w przepisach o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych, rzeczowych świadczeń oraz otrzymanych przez niego w tym zakresie świadczeń pieniężnych, sfinansowanych w całości ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych lub funduszy związków zawodowych, łącznie do wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym kwoty 380 zł. Rzeczowymi świadczeniami nie są bony, talony i inne znaki, uprawniające do ich wymiany na towary lub usługi.

Więcej: Od karty przedpłaconej należy zapłacić podatek dochodowy

reklama

Czytaj także

Źródło:

GP

Zdjęcia


VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Przemysław Kędzia

Przemysław Kędzia, prezes Business Media Software Solutions

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama