reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Doradcy finansowi nie ostrzegają klienta przed ryzykiem

Doradcy finansowi nie ostrzegają klienta przed ryzykiem

Większość doradców bankowych nie przedstawia pełnej informacji o oferowanych przez bank instrumentach finansowych i zasadach ich opodatkowania – wynika z raportu Deloitte „Czy wdrożenie Dyrektywy MiID zmieni polski rynek bankowy?”

Analizie poddano banki oferujące klientom detalicznym instrumenty finansowe oraz usługi inwestycyjne. Szczególną uwagę zwrócono na jedne z częściej polecanych klientom instrumentów finansowych – jednostki uczestnictwa otwartych funduszy inwestycyjnych i produkty strukturyzowane.

Autorzy raportu prześledzili działalność warszawskich oddziałów 25 banków w zakresie oferowania klientowi detalicznemu inwestycyjnych produktów bankowych, a także zwrócili uwagę na witryny internetowe banków pod kątem zawartych na nich informacji o MiFID.

Wyniki tych badań mówią, że ponad połowa badanych doradców sprzedając produkt przytacza w argumentacji własne opinie mieszając je z faktami. Sugerują oni klientowi rezygnację z przeczytania prospektów i oświadczeń o ryzyku w celu przyspieszenia transakcji.

Ponadto ponad połowa badanych doradców nie przedstawia pełnej informacji i oferowanych przez bank instrumentach finansowych i zasadach ich opodatkowania.

W konsekwencji klient nie dysponuje pełną informacją na temat ryzyk związanych z produktem bądź usługą, nie ma pewności, że bank działa w jego najlepiej pojętym interesie i może dokonać zleceń lub transakcji niezgodnych z ich oczekiwaniami co do ryzyka.

Deloitte/IN

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Paweł Macuga

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama