reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Zmarnowane szanse na odreagowanie

Zmarnowane szanse na odreagowanie

W piątek na rynku nastąpiło odreagowanie. W efekcie kursy eurodolara i EUR/CHF zwyżkowały, natomiast notowania złotego pozostały stabilne. Kurs EUR/USD wyraźnie odbił się od wsparcia 1.42 dzięki publikacji indeksu niemieckiego Instytutu Badań nad Gospodarką, który okazał się lepszy od oczekiwań i wyniósł 114,5 pkt. (spodziewano się spadku do 113,5 pkt.)

Piątkowe zachowanie złotego, który był stabilny względem euro i lekko tracił do franka i dolara, należy uznać za dobre w kontekście nastrojów, jednak trzeba liczyć się z dojściem EUR/PLN do oporu na 4,0250, a CHF/PLN – do 3,40 – w pierwszej części tygodnia. Dodatkowo, poranna wypowiedź Jerzego Hausnera nie stanowi wsparcia dla złotego. Członek RPP stwierdził, że Rada zrobiła już, co mogła, nie ogłasza jeszcze końca cyklu, ale będzie czekać na efekty ostatnich działań, nie jest wsparciem dla złotego.

Poniedziałkowe kalendarium przedstawia się wyjątkowo ubogo. Jedyną pozycją w nim stanowią publikowane o godz. 14.30 dane o dochodach i wydatkach Amerykanów. Konsensus prognoz zakłada, że w maju dochody wzrosły o 0,3% w ujęciu miesięcznym, a wydatki – o 0,1%. Za to w przekroju całego tygodnia jest kilka ważniejszych figur, które mogą przykuwać uwagę inwestorów. Będą to przede wszystkim dane ze Stanów Zjednoczonych, takie jak wtorkowy indeks zaufania konsumentów Conference Board, środowy indeks podpisanych umów kupna domów, czwartkowy indeks Chicago PMI czy piątkowe indeksy UoM oraz ISM dla przemysłu. Ze względu na ostatnią serię słabszych danych z największej gospodarki świata, uwaga rynku będzie skupiona na kolejnych odczytach. Ewentualne wahania w dół od konsensusu prognoz mogą ograniczać apetyt na ryzykowne aktywa, w tym na polską walutę.

Łukasz Rozbicki
Dom Maklerski AFS

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Państwa strefy euro,  udzielając Grecji dalszej pomocy, zastosują mechanizm pożyczek bilateralnych.
Państwa strefy euro, udzielając Grecji dalszej pomocy, zastosują mechanizm pożyczek bilateralnych.

Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

HRM partners

ekspert z zakresu HR

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama