reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Izby Handlowe u Prezydenta

Izby Handlowe u Prezydenta

W czwartek, 28 kwietnia br. członkowie Międzynarodowej Grupy Izb Handlowych w Polsce spotkali się z prezydentem RP Bronisławem Komorowskim. Poruszone problemy dotyczyły obecności zagranicznych inwestorów w Polsce i rozwoju firm.

„To nie przypadek, że wiele izb handlowych współpracuje w koalicji Pro Polska, nieformalnej organizacji, która pomaga promować polską gospodarkę na świecie. Celem Międzynarodowej Grupy Izb Handlowych, która zrzesza ponad 3000 inwestorów zagranicznych jest dialog z władzami państwowymi na rzecz przyspieszenia modernizacji Polski według modelu e-society i budowy gospodarki opartej na wiedzy" - powiedział Cristiano Pinzauti, sekretarz generalny Włoskiej Izby Handlowo-Przemysłowej w Polsce i jeden z wiceprzewodniczących PKPP Lewiatan.

The International Group of Chambers of Commerce in Poland (Międzynarodowa Grupa Izba Handlowych w Polsce) powstała pod koniec 2005 roku z inicjatywy ówczesnego prezesa Włoskiej Izby Handlowo-Przemysłowej w Polsce - Vittorio Hemsi. Jej celem jest utworzenie i zapewnienie jednolitej platformy komunikacji pomiędzy międzynarodowym środowiskiem inwestycyjnym a władzami polskimi. Członkami The International Group of Chambers of Commerce in Poland są obecnie 12 najbardziej znane międzynarodowe izby w Polsce.

Inwestycje międzynarodowe odgrywają ważną rolę w rozwoju gospodarczym Polski. Celem IGCC jest wspieranie rządu i innych instytucji krajowych w pozyskiwaniu inwestorów zagranicznych oraz tworzeniu optymalnych warunków dla inwestycji.

Polecamy: Jak polski przedsiębiorca może zabezpieczyć się przed ryzykiem kursowym?

Źródło: PKPP Lewiatan

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Czy wzrośnie liczba zagranicznych firm inwestujących w Polsce?
Czy wzrośnie liczba zagranicznych firm inwestujących w Polsce?

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców51.75 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Elżbieta Majszak

Ekspert z zakresu odszkodowań i ubezpieczeń.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama