reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Będą środki na dotacje w 2011 roku

Będą środki na dotacje w 2011 roku

Województwa osiągnęły poziom wydatków pozwalający uniknąć utraty środków w 2011 roku - wynika z rocznego spotkania Komisji Europejskiej z przedstawicielami Instytucji Zarządzających Regionalnymi Programami Operacyjnymi (RPO). Uczestnicy spotkali się w Warszawie w dniu 26 października.

Uczestnicy spotkania zapoznali się z najnowszymi danymi na temat poziomu wdrażania RPO. Według stanu na 17 października 2010 r. zakontraktowano niemal 58 proc. alokacji. Beneficjenci otrzymali środki w wysokości 20,4 proc. dostępnych funduszy a 10 regionów zawnioskowało do Komisji Europejskiej o refundację wydatków przekraczającą już 20 proc. Oznacza to spełnienie warunku dopuszczającego do podziału środków z krajowej rezerwy wykonania.

– Wciąż liczę na to, że wszystkim województwom uda się przekroczyć ten próg – zaznaczył wiceminister Krzysztof Hetman. Prawie 8 proc. zakontraktowanych funduszy zostało przeznaczonych na inicjatywy JESSICA i JEREMIE - To cieszy, ponieważ pieniądze unijne w formie pożyczek i poręczeń będą pracowały w województwach jeszcze przez długie lata – podkreślił.

- Komisja dobrze ocenia postępy we wdrażaniu programów regionalnych. W najbliższym czasie chcielibyśmy skupić się na jakościowej analizie ich efektów – poinformował przedstawiciel Komisji Europejskiej Pascal Boijmans.

Polecamy: Dla kogo są środki unijne

- Priorytetem dla nas są również te obszary wsparcia, w których kontraktacja przebiega wolniej. Pamiętajmy jednak, że projekty z zakresu społeczeństwa informacyjnego czy energetyki są skomplikowane i wymagają więcej czasu na przygotowanie – powiedział wiceminister rozwoju regionalnego Krzysztof Hetman.

Obecnie wszystkie regiony przygotowują się do zmiany zapisów programów, w związku z koniecznością zagospodarowania dodatkowych funduszy z krajowej rezerwy wykonania oraz dostosowania technicznego, jak również możliwymi przesunięciami środków w ramach poszczególnych RPO.

W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Instytucji Koordynującej RPO i NSRO, jak również Departamentu Instytucji Certyfikującej.

Źródło: MRiR

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

INDEPENDENT TAX ADVISERS Doradztwo Podatkowe Sp. z o.o.

Doradcy podatkowi

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama