REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Francuskie firmy inwestują w Polsce

REKLAMA

REKLAMA

Francja posiada status trzeciego inwestora zagranicznego w Polsce oraz trzeciego partnera gospodarczego w Unii Europejskiej. Obroty handlowe między oboma krajami wyniosły ponad 11 mld euro.

- Nasz kraj nadal pozostaje regionalnym liderem w przyciąganiu kapitału zagranicznego, a realizowany w Polsce wielki program wspierania inwestycji tworzy wiele możliwości dla polsko-francuskich projektów biznesowych – powiedział podsekretarz stanu w MG Marcin Korolec podczas konferencji „Recontres Internationales VARSOVIE 2010”, 14 października br. w Warszawie.

REKLAMA

REKLAMA

Wiceminister Korolec wyraził zadowolenie z bardzo dobrze układającej się dwustronnej współpracy gospodarczej i inwestycyjnej. - Francja jest aktualnie czwartym partnerem handlowym Polski oraz trzecim inwestorem zagranicznym z 12 proc. udziałem w rynku. – zaznaczył.

Podsekretarz stanu w MG przypomniał o obowiązującej od ubiegłego roku ustawie o partnerstwie publiczno-prywatnym, która umożliwia realizację przedsięwzięć z wykorzystaniem środków publicznych i kapitału prywatnego. – Liczymy na zainteresowanie przedsiębiorców francuskich projektami PPP w sferze budownictwa, infrastruktury, telekomunikacji, energetyki i projektów ekologicznych – podkreślił. - Bardzo cenimy także inicjatywy Francuskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Polsce w promowaniu partnerstwa publiczno-prywatnego – dodał.

Polecamy: Dla kogo są środki unijne

Wiceminister Korolec wskazał na podstawowe atuty Polski, jako kraju o stabilnej sytuacji politycznej i ekonomicznej z dużym rynkiem wewnętrznym oraz dostępnością lokalnych poddostawców. - Stabilny wzrost gospodarczy, realizacja wielkich inwestycji infrastrukturalnych, dostęp do funduszy strukturalnych UE, oraz rosnący popyt wewnętrzny pozwalają oczekiwać, że zainteresowanie inwestorów zagranicznych naszym krajem będzie się utrzymywać – podsumował.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

W opinii prezydent Konfederacji Pracodawców Polskich „Lewiatan” Henryki Bochniarz mocną stroną Polski, jako atrakcyjnego partnera gospodarczego są ponadto wysokie kwalifikacje pracowników. - Ich zaangażowanie i lojalność, produktywność oraz imponujący poziom wykształcenia w połączeniu z niskimi kosztami pracy stanowi o wartości naszego kraju – powiedziała.

W konferencji pn. „Recontres Internationales VARSOVIE 2010” wzięli także udział reprezentanci Ambasady Francji oraz przedstawiciele francuskich MŚP zrzeszonych w Medef 35 (bretońska organizacja pracodawców).

Polecamy: Jaką drogą pozyskiwać dotacje

Źródło: MG

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

REKLAMA

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

REKLAMA

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

REKLAMA