reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Mniejsze obciążenia dla przedsiębiorców

Mniejsze obciążenia dla przedsiębiorców

Zapowiedź przedstawienia w październiku br. Radzie Ministrów ustawy o zmniejszaniu obciążeń dla przedsiębiorców i obywateli padła podczas XX Forum Ekonomicznego w Krynicy. Zmiany uproszczą przepisy i ułatwią prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce – powiedział wiceminister Rafał Baniak.

Uczestnicy panelu zgodzili się, że kluczowymi obszarami, wymagającymi szybkich reform są: prawo budowlane i zagospodarowania przestrzennego, prawo podatkowe oraz sądownictwo gospodarcze.

Zdaniem wiceministra Baniaka, częstym problemem przy zakładaniu działalności gospodarczej jest również konieczność zgromadzenia wielu szczegółowych dokumentów świadczących min. o niekaralności. - Chcemy zdjąć z przedsiębiorców te czasochłonne i kosztowne obowiązki informacyjne, wprowadzając oświadczenia zamiast zaświadczeń. To urzędy będą potwierdzały ich prawdziwość przy ewentualnych wątpliwościach – mówił wiceminister Baniak.

Polecamy: Jak założyć własną firmę

W opinii Adama Jassera, podsekretarza stanu i sekretarza Rady Gospodarczej w KPRM, zmiany w systemie nie powinny polegać wyłącznie na wyliczaniu błędów w przepisach. – Musimy zidentyfikować kilka kluczowych barier i rozwiązać te problemy, które mają największe przełożenie na wzrost gospodarczy – dodał.

Ekspert Banku Światowego Marcin Piątkowski podkreślił, że upraszczając przepisy Polska ma szansę stać się jedną z dziesięciu najszybciej reformujących się światowych gospodarek. – Według oceny Banku Światowego, w ciągu roku nasz kraj może znaleźć się w Top 10 rankingu Doing Business. Obecnie jesteśmy na 72. miejscu spośród 183 krajów sklasyfikowanych pod względem jakości prowadzenia działalności gospodarczej – dodał.

Źródło: MG

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja44.25 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ewelina Krzysztofik

Dyrektor zarządzający 2Sisters PR

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama